Szkoła Podstawowa w Trepczy 2018/2019

galeriaOGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA

BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ!

 Uczniowie klasy IV i V wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, której organizatorem jest Cartoon Network, a partnerem Fundacja Dzieci Niczyje. Akcja polega na propagowaniu koleżeńskich zachowań i tworzeniu pozytywnych relacji w klasie. Uświadamia ona negatywne konsekwencje, jakie niesie za sobą wzajemnie dokuczanie, a dodatkowo promuje postawę reagowania oraz promowania przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. Na temat tolerancji i dobrego zachowania w klasie IV lekcję przeprowadziła p. Daria Blecharczyk – Ciętak, a w klasie V p. Anna Rychlicka. W ramach realizacji akcji uczniowie doskonalili umiejętność zgodnej współpracy w grupie i wdrażali zasady dobrych manier. Na lekcjach nie zabrakło pogadanek, dyskusji, a także rysunków i plakatów.

 

galeriaKonkurs „Dlaczego lubię święta Borodzenia”

Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku, zorganizował kolejną edycję konkursu „Dlaczego lubię święta Bożego Narodzenia”. Każdy uczestnik konkursu wykonał pracę plastyczną w następujących technikach: malarstwo, grafika, kolaż. Nad konkursem kuratoryjnym o zasięgu ogólnopolskim patronat sprawował podkarpacki kurator oświaty.

Na konkurs wpłynęło aż 363 prac z placówek z całej Polski. Prace konkursowe oceniło jury w składzie: Małgorzata Biega – Węgrzyn, Aneta Rygliszyn oraz Bartosz Rejmak. Jury zakwalifikowało 107 najciekawszych prac, które zostały umieszczone w specjalnej galerii wyróżnionych. Wśród tych prac znalazły się prace następujących uczniów naszej szkoły:

Franciszek Potomski – kl.0

Amelia Bartkowska – kl.1

Anna Smarzewska – kl.1

Antonina Lewicka – kl.1

Julia Stec – kl.1

Julia Wożniak – kl.1

Maria Potomska - kl.1

Adam Ziemlewicz – kl.2

Dawid Saj – kl.2

Nicol Marczak – kl.2

Weronika Potomska – kl.2

Milena Mazur – kl.3

Wiktoria Potomska – kl.3

Kacper Woźniak – kl.4

Michalina Lewicka – kl.III G.

  

8 stycznia 2019r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się otwarcie wernisażu połączone z rozdaniem dyplomów i nagród laureatom Konkursu Plastycznego „Dlaczego lubię Święta Bożego Narodzenia”. Nagrodzono 31 najciekawszych prac. Uczennica naszej szkoły Nicol Marczak zajęła 3 miejsce w kategorii – kl. I-III SP.

 

galeria

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE

Gramy dla dzieci małych i bez focha
- na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. I my jak każdego roku włączyliśmy się w kwestowanie. Nasi wolontariusze: Oliwia Filipczak, Agnieszka Gunia, Natalia Bodnar, Patrycja Ćwian, Sandra Chytła, Rafał Harajda, Jakub Łakos, Karol Kątski, Marcin Bartkowski i Piotr Kobrzyński pod opieką p. Wioletty Burdziak-Zabłotny zebrali do puszek 2000 złotych. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc i zaangażowanie.


 

schroniskoW schronisku

5 stycznia pomimo trudnych warunków pogodowych, udaliśmy się z wizytą do Społecznego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, gdzie czekała na nas pani Aneta Zaleska. Po krótkim wprowadzeniu w zasady działania STOnZ, oraz przekazaniu przywiezionej przez nas karmy dla zwierzaków wybraliśmy się na spacer z pieskami. Uczennice Kinga Potomska, Simona Cebula i Patrycja Nowakowska zaproponowały pomoc w zorganizowaniu na portalu internetowym zbiórki pieniężnej na szczepienia dla bezdomnych zwierząt. Opiekę na wolontariuszkami sprawowała p. Wioletta Burdziak-Zabłotny.

 

galeriaAkcja „Miej serce i złóż serce”

Małopolskie Hospicjum dla dzieci w Krakowie to miejsce, w którym pomaga się nieuleczalnie chorym dzieciom i ich bliskim. Przede wszystkim jest to życie – niezwykle trudne, niezrozumiałe, pełne smutków, ale również radości i marzeń.

Chorym i ich rodzinom w opiece medycznej, pielęgniarskiej, wsparciu psychologicznym i rehabilitacji pomagają lekarze i wolontariusze.

Do pomocy włączyli się również uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Rychlickiej i pani Darii Blecharczyk-Ciętak składali wyjątkowe serduszka origami. Serca te z kolei 14 lutego, czyli w walentynki będą rozdawane na Rynku Głównym w Krakowie po to, aby z informacją o hospicjum dotrzeć do wszystkich tych, którzy chcieliby i mogliby je wesprzeć.

Jednocześnie koordynatorki pragną serdecznie podziękować:

pani Dyrektor za przychylność oraz zakup papieru na serduszka,

pani Bożenie Zarzyce oraz uczniom za wspólną efektywną pracę.

 

podziękowanie

 

bal zaproszenie

 

zaproszenie1

zap2

 

list szczepienia

      Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                      

Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie, 

 

w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

 

W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

 

Więcej…
 

galeriaBÓG SIĘ RODZI…

21 grudnia odbył się w naszej szkole apel bożonarodzeniowy. Występujący uczniowie przedstawili program wypełniony recytacją poezji oraz śpiewem piosenek, kolęd i pastorałek, czym uroczyście wprowadzili nas w wyjątkowy nastrój świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie p. dyrektor podziękowała dzieciom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Boże Narodzenie to czas obdarowywania prezentami. Obecne na uroczystości panie z GOPS wręczyły uczniom słodkie upominki w podziękowaniu za zaangażowanie społeczności szkolnej w zbiórkę produktów dla potrzebującej rodziny z naszej gminy w ramach akcji Świąteczna Paczka.

W apelu wystąpili: Piotr Leszczyk, Kacper Nowakowski, Julia Stec, Henryk Winnicki z kl. I; Nicol Marczak, Weronika Potomska, Dominika Wisłocka, Mateusz Adamczyk z kl. II; Nina Sawczak, Kamil Szczujko, Zofia Ziemlewicz z kl. V; Karol Bodnar i Kacper Lisowski z kl. VI; Anna Bar, Szymon Bartkowski, Oskar Chytła, Paweł Szczujko z kl. VII; Natalia Bodnar z kl. III gimnazjum.

Uczniów do występu i dekorację przygotowały: Katarzyna Bodnar (główny reżyser), Magdalena Sabat i Anna Rychlicka. Składamy podziękowanie dla p. J. Kozak, p. K. Sołtysik, p. K. Buczkowicz, p. B. Suwały za pomoc w organizacji apelu.

 

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter