Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

IMG 20171229 111541Wizyta w Schronisku

Wszystko zaczęło się od zorganizowania po raz pierwszy w naszej szkole akcji „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. Zebraną karmą postanowiliśmy obdarować SPOŁECZNE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI w Sanoku.  W przerwie świątecznej, grupa wolontariuszek udała się do schroniska, aby zawieźć karmę. Przywitała nas pani Aneta Zalewska – prezes STONZ, która oprowadziła nas i opowiedziała na czym polega opieka nad zwierzętami. Mogłyśmy zobaczyć, odbywające się w tym czasie, prace porządkowe przy zwierzętach oraz sposób ich karmienia. W związku z tym, że ogłoszono w dniu 29 grudnia, akcję wyprowadzania psów na spacer dla osób chętnych, nasze uczennice również przyłączyły się do spacerów ze zwierzakami.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy.

 

zyczenia

 

KOLĘDNICY - ZWYCZAJ WCIĄŻ ŻYWY

Hej kolęda, kolęda!” - takimi słowami przywitała gospodarzy szkolnych na apelu świątecznym (22.12.2017r.) grupa najmłodszych kolędników z Trepczy - przedszkolaki. Rozśpiewani wędrownicy wprowadzili publiczność w nastrój Świąt Bożego Narodzenia kolędami, zabawnymi rolami oraz życzeniami. Na scenie można było zobaczyć ciekawe postaci, ich oryginalne stroje, barwne rekwizyty oraz zimową dekorację.

Pani dyrektor podziękowała przedszkolakom za prezentację, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu. Na zakończenie złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Brawo dla przedszkolaków za kultywowanie tradycji kolędniczej!

 

W dniu 18 grudnia 2017 r. uczennice klasy VI Amelia Chrząszcz i Natalia Radwańska pod opieką p. Joanny Śliwiak i p. Magdaleny Sabat odwiedziły Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny im. św. brata Alberta w Sanoku. Celem tej przedświątecznej wizyty było wypełnienie i umilenie czasu osobom starszym poprzez wspólne kolędowanie. Natalia i Amelia pięknie śpiewały kolędy przy akompaniamencie gry na keyboardzie p. Joanny Śliwiak, czym wzruszyły niejedną osobę. Podopieczni Zakładu na miarę swoich możliwości chętnie włączali się do śpiewu. Podczas kolędowania p. M. Sabat wręczyła im własnoręcznie wykonane świąteczne kartki z życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Podopieczni i pracownicy Zakładu gorąco dziękowali nam za wizytę i piękny śpiew.

 

galeriaW SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.

Pani Monika przywitała nas od progu wielkim uśmiechem na twarzy i pokazywała gdzie mamy układać paczki. Gdy ostatni z prezentów został wniesiony do pokoju, zauważyliśmy, że w oczach pani Moniki pojawiły się łzy szczęścia. Przed rozpakowaniem prezentów pani Monika każdego z nas przytuliła wyrażając tym swoją wdzięczność. Paczki rozpakowywaliśmy starannie, uważając, aby niczego nie uszkodzić. Pani Monika nie pomagała nam w rozpakowywaniu, jednak uważnie przyglądała się temu procesowi rozmawiając z nami. Najbardziej cieszyła się z łóżka szpitalnego, które zastąpi jej obecne, zniszczone łóżko. Radość sprawiła także żywność, która była idealnie dopasowana do diety cukrzycowej. Po rozpakowaniu paczek i długich rozmowach przyszedł czas na pożegnanie, które było pełne uśmiechów i podziękowań.

Wolontariusz opiekujący się rodziną pani Moniki skierował do nas słowa podziękowania „Są Państwo wspaniałymi ludźmi i wierzę, że zmienili Państwo na zawsze życie pani Moniki. Kontakt z Państwem był dla mnie czystą przyjemnością, gdyż tacy ludzie jak Państwo inspirują do tego, aby stawać się lepszym człowiekiem i być otwartym na pomoc bliźnim. Widać, że postarali się Państwo, aby ta paczka była prawdziwym prezentem. Pomogła ona nie tylko materialnie, pokazała też, że Pani Monika jest dla kogoś ważna. Życzę Państwu z całego serca spokoju i radości w Nowym Roku.”

Pani Monika kieruje również słowa podziękowania do Nas „chciałabym z całego serca podziękować za otrzymane prezenty. Jestem pewna, że wszystko co otrzymałam, będzie bardzo przydatne. Chciałabym także życzyć Państwu zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Dzięki Wam udowodniliśmy, że RAZWM MOŻEMY WSZYSTKO. 

 

konk biolog1Sukcesy gimnazjalistek

Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Zofia Leszczyk z kl. 2  i Wiktoria Janiec z kl. 3  uzyskały wyróżnienia w II edycji konkursu na najlepszą prezentację multimedialną na temat: „Jakie powietrze takie życie”, którego organizatorem był Wójt Gminy Sanok.

Uczennice, pod opieką p. Bożeny Zarzyki, wykorzystując różne techniki komputerowe, przygotowały prezentacje na temat zagrożenia dla zdrowia wywołanego niską emisją. Za swoją twórczą aktywność i kreatywność otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

galeriaSpotkanie z górnikami

19 grudnia  2017 r.  gościliśmy  w  naszej szkole  górników, którzy przybyli do nas w galowych mundurach. Dzięki prezentacji przybliżyli trud górniczej pracy, zapoznali uczniów z funkcjonowaniem kopalni, metodami poszukiwania gazu.

Dzieci miały możliwość obejrzenia minerałów, które kryje nasza ziemia: miedzi, soli węgla, siarki a nawet bryłki złota. Zapoznały się z elementami stroju i wyposażeniem górników. Nasi goście podarowali uczniom pamiątkowe czapki zwane czako, co widać na załączonych zdjęciach.

Na zakończenie dzieci podziękowały górnikom za ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie i wręczyły im własnoręcznie wykonane świąteczne upominki.

 

galeria„Baw się razem z nami”

19 grudnia 2017r. nasza szkoła wzięła udział w Gminnym konkursie „Baw się razem z nami”, na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Strachocinie. W turnieju brało udział 10 szkół z naszej Gminy: Szkoła Podstawowa w: Strachocinie, Niebieszczanach, Prusieku, Kostarowcach, Falejówce, Pakoszówce, Sanoczku, Mrzygłodzie, Dobrej, Trepczy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III. W wyniku rywalizacji w 7 konkurencjach: sztafeta, bieg z szarfami, zmiana piłek, dodawanie skoków, rzuty do kosza, strzały do bramki, strzały do bramki do unihokeja, uzyskaliśmy taką samą liczbę punktów co Szkoła Podstawowa w Pakoszówce. Musiała być dogrywka o III miejsce. W strzałach na bramkę nie mieliśmy szczęścia. W końcowym podsumowaniu I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Strachocinie, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach, III miejsce - Szkoła Podstawowa w Pakoszówce, nasza szkoła zajęła IV miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, dyplomy, nagrody i słodki poczęstunek. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.

 

galeriaW świecie mitów

W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 5  - pod kierunkiem polonistki, p. Joanny Lewickiej - ukończyli realizację dwóch projektów związanych z mitologią grecką.

Wczytując się w opis podwodnego królestwa, bardzo starannie wykonali makiety pałacu Posejdona. Użyli różnorodnych materiałów tj. kamyki, muszelki, koraliki, bibuły, dzięki czemu ich prace wyglądają imponująco.

Uczniowie wylosowali też imiona bogów lub herosów i otrzymali zadanie wyszukania w różnych źródłach informacji o danej postaci. Następnie – w czasie improwizowanej uczty na Olimpie – każdy prezentował swojego bohatera, jego atrybuty oraz opowiadał ciekawą przygodę.

Realizacja tych zadań wyzwoliła kreatywność uczniów, a także dostarczyła im wielu przeżyć, dzięki czemu starożytne mity na długo pozostaną w ich pamięci.

 

galeriaZajęcia z quilling`u

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach, których tematem przewodnim było hasło kampanii FDN "Mama, Tata, tablet". Celem akcji jest edukacja w obszarze rozważnego korzystania przez dzieci z technologii mobilnych oraz kształtowanie odpowiednich postaw rodzicielskich w odpowiedzi na szybko zmieniającą się rzeczywistość i rozwój nowych mediów.

Kampania przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, takich jak tablety czy smartfony.

W ramach warsztatów, które odbyły się z udziałem p. Ani – pracownika Pedagogicznej Biblioteki w Sanoku (miłośniczki quilling’u) uczniowie wykorzystując ww. technikę stworzyli piękne zakładki do książek. Podarowali je swoim rodzicom, jako zachętę do wspólnego spędzania czasu na tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób zimowo-świątecznych. 

 

galeriaTeatrzyk kukiełkowy

W dniu 11.12.2017r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. „Przygody Janka i Dziadka Mroza” w wykonaniu teatru „Pinokio” z Nowego Sącza. Bajka przedstawiała historię Janka, który za karę zamienił się w niedźwiedzia. Chłopiec poznał dobrą i piękną Małgosię, dzięki której zmienił swoje postępowanie. Dzieci pomagały Jankowi wybrać między dobrem i złem. Na drodze do szczęścia pojawiła się zła czarownica, która za wszelką cenę starała się pokrzyżować chłopcu plany. Na zakończenie Janek pokonał wszelkie przeciwności i zmienił się w dobrego chłopca, dzięki temu zdobył serce Małgosi. Historia Janka udowodniła dzieciom, że dobro zawsze zwycięża.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu20
Wizyt w miesiącu417
Łącznie wizyt38947

VCNT - Visitorcounter