Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeria

„Drogi do Niepodległości” spotkanie 
z przedstawicielem IPN z Rzeszowa

W ramach obchodów 100–lecia Niepodległości Polski, 29 maja 2018r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Maciejem Rędziniakiem – specjalistą z Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa. Przedstawił on uczniom naszej szkoły prezentację pokazującą „Drogi do Niepodległości”. W ciekawy sposób opowiedział, o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z walką o wolność naszej Ojczyzny. Zachęcał też uczniów do tego, aby nie wstydzili się, że są Polakami, wywieszali flagi na swoich domach i poznawali przeszłość swojej rodziny i historię Polski. Dla uczniów było to na pewno nowe doświadczenie i zupełnie inna lekcja historii.

Spotkanie przygotowały nauczycielki historii: Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

 

galeriaMediacje rówieśnicze

25 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych, odbył się IV Kongres Mediatorów Szkolnych i I Kongres Mediatorów Rówieśniczych, w którym przedstawiciele Szkolnego Klubu Mediatora w Szkole Podstawowej w Trepczy również wzięli udział. Młodzi mediatorzy uczyli się technik mediacyjnych i poznawali procedurę, według, której prowadzi się mediację. Prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Mediatorów p. Wiesław Pałka w rozmowach z uczniami podkreślał, że mediacje prowadzą zawsze dwie osoby, spotkanie odbywa się po lekcjach, osoby skonfliktowane same wybierają mediatorów i należy pamiętać, iż zawsze rozpoczyna osoba pokrzywdzona. Po części warsztatowej młodzi mediatorzy wzięli udział w zajęciach integracyjnych.

 

galeriaTeatrzyk SMILE przedstawia

bajkę angielską
”NEW PATCHES FOR OLD”

 

Nasz teatrzyk SMILE jak co roku zaprosił uczniów, nauczycieli i rodziców na swoje kolejne przedstawienie. Tym razem uczniowie z klasy piątej posiłkowani przez uczennicę z klasy szóstej przedstawili bajkę w wersji angielsko-polskiej "New patches for old" (Nowe łaty za stare - reżyseria i adaptacja tekstu Mariola Gorczyńska).

Wystąpili: Szewc Hasan, jego - stale gotująca obiady - żona, jego córka opiekująca się całymi dniami małym dzieckiem oraz bez przerwy modląca się matka. Towarzyszyli im dwaj narratorzy i polski tłumacz, a także krawiec i zabawny klaun prezentujący kolejne akty przedstawienia.

Bajka opowiada o dobrotliwym szewcu, który kupuje prezenty dla swojej rodziny, ponieważ zbliża się duża uroczystość. Jego spodnie są już stare i połatane i aby wyglądać dobrze kupuje sobie nowe. Niestety, jest to ostatnia para i spodnie są na niego za duże. Hasan prosi kolejno o pomoc w ich skróceniu: krawca, swoją żonę, potem matkę a następnie córkę. Wszyscy mu odmawiają, bo są bardzo zajęci...

Więcej…
 

galeriaAkademia z okazji Dnia Matki

  W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki. Z tej okazji najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Trepczy zaprosili swoich rodziców na uroczystą akademię w dniu 25 maja, aby uczcić ich święto.

  Pani dyrektor Leontyna Krowiak powitała wszystkich przybyłych gości. W części artystycznej, wśród specjalnie przygotowanej scenografii, dzieci klas I-III dały popis swoich umiejętności. Na zakończenie dziewczęta z kółka tanecznego z wielką starannością i precyzją wykonały taniec z szarfami. Występy małych artystów, zrobiły na gościach ogromne wrażenie, wywołały łzy i wzruszenie.

 Akademię przygotowały panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk-Ciętak.

 

galeriaIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
dla klas III
MAŁY ANGLISTA 2018

III Gminny Konkursu Języka Angielskiego dla klas III MAŁY ANGLISTA 2018 zgromadził uczestników z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok. Celem konkursu, jak co roku, było wyłonienie Małego Mistrza słówek angielskich i tym samym zmotywowanie do aktywności językowej, rozbudzanie zainteresowań, propagowanie nauki języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej wśród małych dzieci oraz zaproszenie do udziału w dobrej zabawie na terenie naszej szkoły. Gości powitała dyrektor szkoły pani Leontyna Krowiak, a regulamin i zasady konkursowe przypomniała pani Mariola Gorczyńska organizator kolejnej edycji. Mali Angliści nie ukrywali tremy, ale skutecznie otuchy dodawały im słowa przewodniczącego jury pana Jacka Jakubaszka, który uspokajał mówiąc, iż oprócz wiedzy ważna jest odwaga, aby stanąć do rywalizacji i sprawdzić samego siebie. Właśnie tej odwagi wszystkim najmłodszym uczniom serdecznie pogratulował i życzył tradycyjnie Good luck!

W części finałowej zaszczyciła nas swoją obecnością Wójt Gminy Sanok pani Anna Hałas, która wręczyła nagrody i pogratulowała zarówno laureatom, uczestnikom, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Zebrani goście mogli także obejrzeć zabawną bajkę w wersji angielsko-polskiej "New patches for old" (Nowe łaty za stare - reż. M. Gorczyńska) w wykonaniu teatrzyku SMILE z Trepczy. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników trzeciej edycji Małego Anglisty przyniosły im dużo radości i satysfakcji z udziału w konkursie.

Laureaci:

I m - Oliwia Wojtas (SP Trepcza)

II m - Igor Iwaniszyn (SP Trepcza)

III m - Martyna Mazur (SP Falejówka)

III m - Nikola Błażejowska (SP Srogów Górny)

 

GRATULUJEMY!

 

galeriaZERÓWKA ŚWIĘTUJE

„DZIEŃ MAMY

W dniu 24.05.2018r. zerówka zaprosiła swoje mamy do oddziału na wspólne świętowanie. Na wstępie dzieci powitały gości piosenką i zaprosiły na teatrzyk kukiełkowy (prezentacja wierszy J. Brzechwy z podziałem na role). W drugiej części przedstawiły scenki dramowe i pouczające wierszyki pod wspólnym tytułem „Bezpieczne wakacje z rodzicami”. W ostatniej odsłonie występu cała grupa recytowała życzenia dla mam i wręczała kwiaty w rytm śpiewanej piosenki. A na koniec wyjątkowa chwila – słodkie prezenty dla gości i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim mamom za mile spędzony czas.

Przedszkolaki

 

galeriaDUŻY sukces Małych Anglistów!

Nasi najmłodsi uczniowie klasy trzeciej okazali się najlepsi podczas III Gminnego Konkursu Języka Angielskiego MAŁY ANGLISTA 2018. Tytuł Mistrza Słówek zdobyła OLIWIA WOJTAS zajmując miejsce I, a jej kolega z klasy IGOR IWANISZYN, jako vice-Mistrz, miejsce II. Laureaci wykazali się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązywania zaszyfrowanych wiadomości, wyszukiwania ukrytych wyrazów w rozsypankach literowych i diagramach.

Małym Anglistom gratulujemy dużego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw oraz satysfakcji ze żmudnej pracy "wkuwania" słówek. Pamiętajmy przy tym, że "PRACTICE MAKES PERFECT'' (TRENING CZYNI MISTRZA).

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Mariola Gorczyńska.

 

galeriaX Gminny Konkurs
„O PIÓRO MARII KONOPNICKIEJ”

23 maja 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w X Gminnym Konkursie „O PIÓRO MARII KONOPNICKIEJ”organizowanym w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach.

Kilkunastu młodych recytatorów oczarowało  słuchaczy swoją pomysłowością, zaangażowaniem i wrażliwością. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz pamiątki ufundowane przez Gminę Sanok.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Wojtas, Jagoda Harajda, Adam Ziemlewicz i Mateusz Adamczyk.

 

galeriaPiknik Żonkilowy

19 maja w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Orzechówce odbył się Piknik Żonkilowy organizowany przez fundację Dar-Med. Celem pikniku była promocja opieki hospicyjnej. Tak jak i w ubiegłych latach, tak i w tym roku nasi wolontariusze wzięli w pikniku udział. Naszym zadaniem było zorganizowanie animacji w strefie dla dzieci. Uczennice wzorowo wywiązały się ze swojego zadania. Działania nasze wsparła absolwentka gimnazjum Monika Bartkowska.

 

galeriaKreatywne projekty kl. 6

Poznane ostatnio na lekcjach języka polskiego lektury zainspirowały nas do twórczych działań. Najpierw - po przeczytaniu opowiadań Stanisława Lema – przygotowaliśmy przedstawienia science fiction w teatrze lalkowym. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Wszystkim grupom wyszło wspaniale, pomysły na akcję były różnorodne, lalki wykonane ze starannością, ponadto dekoracje i efekty dźwiękowe... po prostu super!

Z kolei wybrany przez nas do omówienia „Hobbit” zainspirował nas do stworzenia naszych pierwszych lapbooków. Najpierw przeszliśmy „szkolenie”, a potem zabraliśmy się do dzieła. To świetny sposób na usystematyzowanie pracy z lekturą. Efekty można podziwiać na wystawie na szkolnym korytarzu. Nasza polonistka, pani Joanna Lewicka, pochwaliła nas i nagrodziła szóstkami lub piątkami J

 

galeriaGminny turniej mini piłki nożnej

17 maja 2018r. na Orliku przy Szkole Podstawowej w Trepczy odbył się Gminny turniej mini piłki nożnej. W turnieju brało udział 7 szkół; Szkoły Podstawowe z: Mrzygłodu, Srogowa Górnego, Falejówki, Kostarowiec, Niebieszczan, Prusieka i Trepczy. Drużyny reprezentowali uczniowie klas IV, V i VI (rocznik 2005 i młodsi). Uczestnicy w wyniku losowania grali w dwóch grupach, „każdy z każdym”. Z grupy wyszło po dwie reprezentacje. Zagrały one ze sobą na „krzyż”. Mecze wyłoniły zwycięzców z dwóch grup. Następnie rozegrały się mecze o trzecie miejsce i finał o pierwsze miejsce. W wyniku rywalizacji: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach, II miejsce Szkoła Podstawowa z Falejówki, III miejsce Szkoła Podstawowa z Kostarowiec. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody zorganizowała Aneta Mąka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu26
Wizyt w miesiącu226
Łącznie wizyt42110

VCNT - Visitorcounter