Szkoła Podstawowa w Trepczy 2018/2019

galeriaŚwiąteczna Paczka

Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski, współpracując z całą społecznością szkolną, przygotował świąteczną paczkę dla potrzebującej rodziny. Akcja trwała 2 tygodnie, w trakcie których uczniowie i nauczyciele przynosili produkty potrzebne rodzinie pani Marii. Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów i ich rodziców udało się przygotować cztery paczki z żywością długoterminową oraz środkami czystości. 20 grudnia przygotowane i spakowane przez naszych uczniów paczki opiekunowie SU zawieźli do rodziny. Spotkanie z rodziną poruszyło nie tylko obecne uczennice, ale i panie nauczycielki. Wzruszenia nie kryła p. Maria, a maluchy po chwili niepewności chętnie sprawdzały, co zawierają pudełka.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, serdecznie dziękujemy.

 

galeriaWyniki konkursu

„Szkolne przygody Gangu Słodziaków”

19 grudnia 2018 uczniowie klasy II otrzymali nagrody oraz dyplomy za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”. Dodatkowo klasy I-III zostały nagrodzone za udział i zaangażowanie. Wszystkie dzieci, które systematycznie czytały w domu krótkie fragmenty książek dostały upominki przygotowane przez nauczycieli klas I-III. Był to wyjątkowy moment dla wszystkich. Mamy nadzieję, że zachęci to uczniów do brania udziału w różnych konkursach.

 

galeriaMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Prawa człowieka zawarte w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka dotyczą każdej osoby od chwili narodzin, a jeszcze dodatkowo dzieci chronione są prawami zawartymi w uchwalonej dokładnie 26 lat temu Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja uchwalona z inicjatywy Polski, 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, została podpisana przez wszystkie państwa na świecie. Czy to znaczy, że prawa dziecka są respektowane? Niestety, w wielu zakątkach świata dzieci nie mają dostępu do edukacji, opieki medycznej, bezpieczeństwa i życia w pokoju, do schronienia, do ochrony przed wyzyskiem, do wolnego czasu i zabawy, do wyrażania własnych poglądów, do wolności. Obowiązkiem nas dorosłych jest dążenie do tego, by prawa te były respektowane zarówno na naszym podwórku, jak i w najdalszych zakątkach Ziemi.

Na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który w naszej szkole odbył się 12 grudnia. W trakcie uroczystego apelu uczniowie przypomnieli krótko rys historyczny praw dziecka i człowieka. Następnie przewodniczący klas wzięli udział w konkursie związanym z tematyką apelu. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało słodkie nagrody.

 

galeriaKonkurs „Dlaczego warto pamiętać o Irenie Sendlerowej?”

Rok 2018 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Ireny Sendlerowej.  Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs pod hasłem „Dlaczego warto pamiętać o Irenie Sendlerowej?”

W ramach konkursu uczniowie mogli przygotować pracę plastyczną lub projekt poświęcony Irenie Sendlerowej.

Oto wyniki:

I miesce – Michalina Lewicka klasa III gimnazjum

                Natalia Radwańska klasa VII szkoły podstawowej

II miejsce – Agnieszka Gunia klasa VIII szkoły podstawowej

                  Oliwia Filipczak klasa VIII szkoły podstawowej

III miejsce – Patryk Michniak klasa V szkoły podstawowej

                   Dawid Michniak klasa VI szkoły podstawowej

wyróżnienia – Amelia Chrząszcz klasa VII szkoły podstawowej

                     Paulina Malcher klasa VII szkoły podstawowej

                     Karolina Michniak klasa VI szkoły podstawowej

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorki p. A. Mąka i p. A. Bochenek bardzo dziękują uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie. 

 

galeria„Baw się razem z nami”

18 grudnia uczniowie klasy II i III wzięli udział w corocznym konkursie „Baw się razem z nami” organizowanym przez Gminę Sanok w Szkole Podstawowej w Strachocinie. Przywieźli ze sobą dyplom, puchar i nagrodę, ale przede wszystkim przywieźli dużo radości i dobrego humoru. Możliwość zabawy i gry zespołowej na dużej sali gimnastycznej w towarzystwie dzieci z innych szkół to była dla nich niezapomniana przygoda!

 

galeriaSpotkanie z Górnikami

12 grudnia 2018 roku w budynku Małej Szkoły odbyło się spotkanie z górnikami z sanockiego PGNiG. Uczniowie mogli zgłębić wiedzę na temat zawodu górnika pracującego pod ziemią, jak i tego który pracuje na powierzchni. Goście przynieśli ze sobą wiele rekwizytów, które dzieci mogły pooglądać i powąchać. Wspaniałą atrakcją była możliwość założenia na głowę kasku górnika. Ogromne wrażenie na dzieciach wywarły ich galowe stroje, a szczególnie historia ich pochodzenia i możliwość policzenia wszystkich guzików! Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się coroczną tradycją.

 

galeriaOdwiedziny Świętego Mikołaja

Tradycyjnie, jak co roku Św. Mikołaj odwiedził dzieci z Małej Szkoły. Przyniósł ze sobą mnóstwo pięknych prezentów. Wszyscy uczniowie byli bardzo grzeczni i cierpliwie czekali na przyjście Mikołaja śpiewając kolędy i pastorałki. Na koniec wszyscy uczniowie wykonali sobie pamiątkowe zdjęcie z niecodziennym gościem. Mikołaj nie zapomniał też o starszych - każdy otrzymał słodkiego lizaka.

 

niebieski pzzel

 

Zwracamy się do całej społeczności szkolnej o pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu Świątecznej Paczki dla potrzebującej rodziny z naszej gminy. Chcemy pomóc rodzinie Pani Marii, jej mąż choruje na nowotwór złośliwy, a dwójkę bliźniąt (2 lata) pomagają wychowywać dziadkowie – stanowią dla nich rodzinę zastępczą. Oprócz bliźniaków w domu pani Marii jest jej 21-letni syn oraz 14-letnia córka. Rodzina najbardziej potrzebuje:

1. Żywności długoterminowej: mąka, cukier, makarony, olej, dżemy, konserwy.

2. Środków czystości: proszki, płyny do płukania i mycia naczyń, pasty do mycia zębów, żele pod prysznic, chusteczki wilgotne, pampersy.

paczka

 

galeriaSpotkanie z dietetykiem

05 grudnia 2018r. w ramach realizowanego w szkole „Programu dla szkół” gościliśmy specjalistów w dziedzinie żywienia, panią Danielę Okarmę-Srokę wraz z asystentką panią Izabelą Wojtoń z Centrum Dietetycznego NaturHouse w Sanoku.

W zajęciach udział wzięli uczniowie z klas I i IV. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali broszurki, które zawierały materiał edukacyjny przygotowany przez dietetyków NaturHouse oraz słodki, zdrowy poczęstunek.

Spotkanie zorganizowały pani Jadwiga Kozak i pani Daria Blecharczyk-Ciętak.

 

galeriaNietypowa lekcja plastyki

30 listopada gościliśmy w naszej klasie miejscową malarkę p. N. Winnicką. Pani Natalia zaprezentowała swoje prace, m.in. swój autoportret, portret Jasia oraz kilka pięknych krajobrazów. Opowiedziała też jak zaczęła się Jej przygoda z malarstwem. Następnie omówiła kolejne etapy tworzenia obrazu pt. „Martwa natura”. Dzieci z wielką starannością naśladowały każdy ruch pędzla, sposób nakładania farby zwracając szczególną uwagę na odpowiedni dobór kolorów. I tak powstały przepiękne dzieła co widać na załączonych zdjęciach.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter