Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

zyczenia

 

galeria wkrótceW atmosferze radości i życzliwości,  popłynęły wielkanocne życzenia do wszystkich nauczycieli i uczniów od dzieci z klasy 1 i 2, uczniów z Samorządu oraz Pani Dyrektor Leontyny Krowiak. W tym wiosennym, słonecznym i ciepłym dniu oraz w otoczeniu przepięknych barw, z przyjemnością wysłuchaliśmy krótkiego apelu wielkanocnego, przepełnionego życzeniami i humorem.

Alleluja!

 

galeriaDnia 22.03.2018 r. o godz. 11:00 w Osiedlowym Domu Kultury "Puchatek", miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym p.t.: „Moje miasto - moja okolica”. Do konkursu prace nadesłało 19 placówek z powiatu sanockiego, w tym również Szkoła Podstawowa w Trepczy. Bardzo ciekawe kompozycje wykonali uczniowie kl. II i III, z których 6 prac trafiło na konkurs. Nagrodzona została praca Igora Iwaniszyna ucznia kl.III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie nagrodzone prace można będzie obejrzeć przez najbliższe tygodnie w sali wystawowej ODK „Puchatek”.

 

galeriaEASTER TIME 2018

 Wielkanoc - KONKURS

Świąteczny Konkurs Wielkanocny - EASTER TIME zgromadził prace uczniów z klas IV - VI i jak zwykle zadziwił nas różnorodnością, technikami pracy oraz oryginalnymi pomysłami większości jego uczestników. Oprócz kultywowania tradycji świątecznej, jego celem było doskonalenie znajomości języka angielskiego, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie kreatywności oraz ukazywanie zwyczajów polskich i angielskich.

Jury miało niemały kłopot z wyłonieniem laureatów, gdyż prac - zgromadzonych na wystawie pokonkursowej - było bardzo dużo i to o różnorakim charakterze (prace przestrzenne, rysunki, plakaty, plansze). Uśmiechały się do nas easter eggs (pisanki), easter lamb (baranek wielkanocny), chocolate bunny (czekoladowy króliczek), pojawił się April Fool's Day (Prima Aprilis), angielskie Egg Rolling (Turlanie pisanki) oraz Egg Hunts (Polowanie na pisanki), Easter cards and wishes (świąteczne kartki i życzenia), a nawet Lord's Tomb (Grób Pana i Wniebowstąpienie). Plakaty Spring Time (czas wiosenny) swymi słonecznymi oraz zielonymi  barwami dały nam namiastkę wiosny i zawierały słownictwo z nią związane.

Więcej…
 

galeriaDekorowanie pisanek

Dekorowanie pisanek to jedno z najpiękniejszych zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Uczniowie klasy II-III wraz z zaproszonymi gośćmi panią Anną Sebastiańską pracownicą Biblioteki Pedagogicznej w Sanoku oraz z miejscową artystką panią Martą Harajdą miały okazję wykonać pisankowe „cudeńka” oraz zapoznać się z wielkanocnymi tradycjami.

Spotkanie i wspólna praca była bardzo radosna i przeniosła wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta.

 

konk paderewskiKonkurs historyczny pod hasłem
„Ignacy Jan Paderewski jako artysta ducha”

W powiatowym konkursie historycznym pod hasłem „Ignacy Jan Paderewski jako artysta ducha” wzięły udział dwie uczennice naszego gimnazjum. Konkurs został zorganizowany przez sanockie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.

Julia Lewicka uczennica klasy III zajęła w tym konkursie trzecie miejsce, a Simona Cebula uczennica klasy II miejsce czwartewyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy.

Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka historii A. Bochenek.

 

galeria wkrótce„Tańcząc ze śmiercią”

- to tytuł spektaklu teatralnego przygotowanego w ramach projektu edukacyjnego klasy 2 gimnazjum, w którym wystąpili również uczniowie kl. 7. Nad całością czuwała p. Joanna Lewicka.

Głównym celem przedstawienia było uświadomienie, jak poważne i nieprzewidywalne skutki może mieć stosowanie dopalaczy. Bohaterka sztuki – namówiona przez koleżanki i kolegów - sięga po tabletkę typu ekstaza po raz pierwszy i ... traci przytomność. Jej rówieśnicy nie rozumieją, dlaczego Ola zapadła w śpiączkę, a im nic nie jest. Lekarka i policjant uświadamiają im, że dopalacze są mieszanką różnych substancji, i że każdy organizm reaguje inaczej. Nikt nie może dać gwarancji na to, że dyskotekowy wzmacniacz nie okaże się śmiertelny...

Młodzi aktorzy bardzo dobrze odegrali swoje role, byli naprawdę wiarygodni – na co zwrócił uwagę obecny na przedstawieniu Dyrektor PPP w Sanoku, z którym konsultowaliśmy się w czasie prac nad scenariuszem. Pan Maciej Drwięga pogratulował wszystkim występującym, nie szczędząc słów uznania dla całości przedsięwzięcia.

Poruszeni spektaklem byli również widzowie, zarówno rodzice jak i uczniowie, którzy chętnie dzielili się swoimi wrażeniami, refleksjami, zadawali pytania o intrygujące ich kwestie.

W spektaklu wystąpili: Natalia Bodnar, Sandra Chytła, Patrycja Ćwian, Weronika Kłos, Magdalena Kramarczyk, Zofia Leszczyk, Michalina Lewicka, Kinga Potomska, Miłosz Biega, Marcin Bartkowski, Rafał Harajda, Karol Kątski, Jakub Łakos.

Scenariusz i reżyseria: Joanna Lewicka

 

galeria„Bezpiecznie na wsi mamy
– upadkom zapobiegamy’’

Już po raz ósmy Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych.Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, które ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom – upadkom osób.

W związku ze zgłoszeniem naszej szkoły do konkursu zaprosiliśmy przedstawiciela KRUS – u w Sanoku na spotkanie z uczniami. Pan A. Radożycki przedstawił najpierw film dokumentalny ukazujący różne wypadki na wsi z udziałem dzieci, a następnie film animowany pt. „Rodzina Porażków” pokazujący jak totalny bałagan w domu i zagrodzie prowadzi do nieszczęśliwych wypadków. Na koniec zachęcił do udziału w konkursie.

 

galeriaUważni czytelnicy

20 marca w klasie 5 odbył się konkurs „Legendy naszego kraju i regionu” przygotowany przez panią Joannę Lewicką. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące legend poznanych na lekcjach języka polskiego oraz przeczytanych samodzielnie w domu. Największą ilość punktów zdobyli Kacper Lisowski i Wiktor Kapcio, na 3. miejscu uplasował się Miłosz Kędzior. Chłopcy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz szóstki, za świetne przygotowanie się do konkursu.

 

   Zapraszamy rodziców na zebranie wywiadowcze, 

które odbędzie się 22 marca 2018r.

 tradycyjnie w czwartek o godzinie 16.00

 
kl II

Galeria prac uczniów

klasy II gimnazjum i klasy V SP 
wykonanych na lekcjach techniki

kl V
 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu138
Wizyt w miesiącu563
Łącznie wizyt41043

VCNT - Visitorcounter