Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018
Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

logoZAPROSZENIE
na
III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla klas III MAŁY ANGLISTA
w Szkole Podstawowej w Trepczy

TREPCZA 2018

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Sanok do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu językowego MAŁY ANGLISTA dla najmłodszych uczniów klas trzecich. Celem konkursu jest wyłonienie Małego Mistrza słówek angielskich i tym samym motywowanie do aktywności językowej, rozbudzanie zainteresowań, propagowanie nauki języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej wśród małych dzieci oraz zaproszenie do udziału w dobrej zabawie na terenie naszej szkoły.

Termin: 24 maja (czwartek), godz. 900

Motto: PRACTICE MAKES PERFECT

         (TRENING CZYNI MISTRZA)

regulamin

karta zgłoszeń

 

Finał XI edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny”

11 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się Finał XI edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny”. Z naszej szkoły do etapu finałowego zakwalifikowało się troje uczniów z klas 1-3 SP i pięcioro uczniów klas 4-7 SP. Zarówno jedni, jak i drudzy rozwiązywali zadania, które były publikowane na stronie organizatora co dwa tygodnie, a w piątek pisali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. W pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych znaleźli sie dwaj bracia - Szymon i Franek Nowakowscy.

 

galeriaPoznaliśmy niezwykłe światy...

10 maja odbył się w naszej szkole XII Konkurs Czytelniczy – Niezwykłe światy, w którym wzięło udział 20 zespołów z 10 szkół, w sumie 49 uczniów. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z treścią lektur, rozpoznawali bohaterów po opisie, tworzyli reklamę fantastycznej krainy, rozpoznawali motywy wędrowne oraz opowiadali dalszy ciąg historii. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, wygrywając w obu kategoriach wiekowych, w młodszej pierwsze miejsce zdobyli: Wiktor Kapcio, Kacper Lisowski i Jakub Patulak, w starszej: Michalina Lewicka i Zofia Leszczyk. Na II miejscu uplasowały się zespoły z SP nr 6 oraz SP w Strachocinie, na III miejscu z SP w Pakoszówce i drugi zespół z SP w Strachocinie. Laureatom nagrody i dyplomy wręczyła pani Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok, której serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

- Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi sięga po wartościową lekturę. Powieści fantasy, przenosząc nas do niezwykłego świata, opowiadają jednocześnie o naszym świecie i naszych problemach, mówią o najwyższych wartościach: przyjaźni, miłości, wolności, poświęceniu – zauważają organizatorki konkursu, panie Joanna Lewicka i Bożena Zarzyka. - Dziękujemy wszystkim nauczycielom za motywowanie dzieci i młodzieży do czytania oraz za pomoc w ocenianiu zadań konkursowych. Serdeczne podziękowania kierujemy również do pani Joanny Kijowskiej i Aleksandry Karmelity z Miejskiej Biblioteki Publicznej, za pracę w jury.

 

galeriaAkademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia w nasze szkole, odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było patriotycznie, historycznie, a nawet tanecznie. Każdemu przydała się taka powtórka z historii. Przygotowali ją dla nas uczniowie klasy 1 i 2.

 

galeria2 MAJA DZIEŃ FLAGI
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Symbole narodowe wzmacniają poczucie wspólnoty i przypominają o polskiej historii. 2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana okolicznościowa wystawa. Biel jest uznawana za barwę oznaczającą szlachetność i czystość zamiarów. Czerwień oznacza odwagę i waleczność, którymi wykazali się Polacy podczas walki o wolność Ojczyzny.

Wystawę przygotowała p. Magdalena Sabat we współpracy z p. Anetą Mąką i p. Bogusławą Kaczmarską.

 

galeria„Desery w nowoczesnej odsłonie”

    W Zespole Szkół nr 1 w Sanoku odbył się konkurs kulinarny dla gimnazjalistów pt. „Desery w nowoczesnej odsłonie”. Konkurs miał formę rywalizacji międzyszkolnej, którego głównym celem była promocja i rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną, zwrócenie uwagi uczniów na kształtowanie prozdrowotnych zachowań poprzez promocję aktywnego stylu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych. Gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem podczas wykonywania swoich konkursowych deserów. Komisja zwracała uwagę na: bezpieczne i higieniczne warunki wykonania zadania, sprawność w posługiwaniu się sprzętem kuchennym, walory smakowe, oraz sposób prezentacji. Nasze uczennice Wiktoria Janiec i Justyna Dobrzańska zajęły I miejsce, a Weronika Dobrzańska i Gabriela Tokarska II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

galeriaX Młodzieżowa Parada Niepodległości

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Młodzieżowej Paradzie Niepodległości organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. W tym roku wystąpiliśmy po hasłem „Ojcowie Polski Odrodzonej” i  zaprezentowaliśmy najwybitniejszych polityków polskich okresu dwudziestolecia międzywojennego: Józefa Piłsudskiego z małżonką, Ignacego Jana Paderewskiego z małżonką, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego oraz Wojciecha Korfantego. W paradzie uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum oraz VI i VII szkoły podstawowej. W rywalizacji Szkół Podstawowych zajęliśmy trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniów do udziału w paradzie przygotowały nauczycielki A. Mąka, A. Bochenek i M. Sabat.

 

wiosenne nutkiUdział w konkursie
„Wiosenne nutki”

W miniony czwartek, 26 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty wokalne uczestnicząc w X Gminnym Przeglądzie Piosenki „Wiosenne nutki”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanych występów.

Uczennice przygotowały panie Katarzyna Kozak i Daria Blecharczyk -Cietak.

Poniżej można obejrzeć występy naszych uczniów.

Zapraszamy!

 

Światowy Dzień Książki
i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zachęcamy więc wszystkich do czytania, zarówno klasyki jak też powieści dla dzieci i młodzieży. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, pozwala lepiej zrozumieć innych i siebie. Dzięki książkom możemy przeżyć wiele niesamowitych przygód, przenieść się w dowolne miejsce na Ziemi... a nawet poza nią. Jeżeli nie wiecie, jaką książkę wybrać, zajrzyjcie na szkolną tablicę, na której umieszczone są plakaty wykonane przez uczniów klasy 5 (w ramach projektu z języka polskiego). Reklamują one książki, które wasi koledzy uznali za godne polecenia. Wybierzcie coś dla siebie. Miłej lektury J

 

zonkileAKCJA SPOŁECZNO – EDUKACYJNA „ŻONKILE”

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Już po raz czwarty  nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Żonkile”, włączając się tym samym w ogólnopolskie obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. W tym roku do akcji włączyło się ponad 1000 szkół, bibliotek i instytucji kultury z całej Polski.

Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. W każdą rocznicę powstania składał on pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów. Tę tradycję kontynuuje Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – organizator akcji – rozdając podczas obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili. Symbolizują one pamięć, szacunek i nadzieję.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie po raz kolejny przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Najpierw wolontariusze wykonali piękne papierowe żonkile, a następnie rozdawali je uczniom i nauczycielom.

Nad przebiegiem akcji czuwały nauczycielki historii  A. Bochenek i A. Mąka.

 

galeriaZnawczynie gramatyki

17 kwietnia odbył się w SP w Kostarowcach Gminny Konkurs Polonistyczny „Z gramatyką za pan brat”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania sprawdzające wiedzę z fonetyki, fleksji i składni, mieli również rozpoznać i poprawić błędy językowe. Nasze reprezentantki poradziły sobie doskonale i – podobnie jak w ubiegłym roku – zajęły najwyższe miejsca na podium: I – Agnieszka Gunia, II – Oliwia Filipczak. W nagrodę za sumienną pracę i ogromną wiedzę otrzymały dyplomy, książki oraz milutkie, zabawne poduchy. Uczennice kl. 7 do konkursu przygotowała p. Joanna Lewicka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu33
Wizyt w miesiącu169
Łącznie wizyt42427

VCNT - Visitorcounter