Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeriaHALLOWEEN PROJECT 2017

Nasz tegoroczny konkurs - muszą to wszyscy przyznać - był na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie zastosowali bowiem różnorodne techniki pracy i połączyli je z fantastycznymi pomysłami (dynie, makiety, klocki, masa solna, bibuła, plastikowe butelki...). Uzyskane efekty można było zobaczyć na wystawie pokonkursowej HALLOWEEN PROJECT, która zawsze gromadziła liczną widownie. Uśmiechnięte duszki, małe nietoperze, kolorowe lampiony i cudaczne dynie oraz domki czarownic i światełka Jack-o'-Lantern czarowały bajkowo a czasem nawet straszyły (dynia wilk). Jury miało duży problem z wyłonieniem najlepszych prac, więc zastosowało kryteria: zgodności z tematem, pomysłowości, zastosowanej techniki pracy oraz staranności jej wykonania. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Nagroda główna: Wiktoria Kocyłowska

Nagrodzone prace: A. Kędzior, W. Dzimitko, M. Kędzior, P. Stec, M. Makowski, A. Chrząszcz, P. Malcher, N. Radwańska.

Organizatorem szkolnego konkursu była nauczycielka języka angielskiego pani  Mariola Gorczyńska.

" Treat or Trick, Trick or Treat give us something good to eat! "
U nas również nie zabrakło cukierków!!!

 

Złota Baletka
Gminny Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych

Zespołów Tanecznych

26 października w Wiejskim Domu Kultury w Pakoszówce odbył się IX Gminny Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złota Baletka”. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowały: 

Klasa I, II „Perełeczki”- p. K. Buczkowicz, p.K.Sołtysik 

Klasa III „Gwiazdeczki” – p. D.Blecharczyk-Ciętak, p. J. Kozak

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz drobne upominki.

galeria

 

 

galeriaŚwiatowy Dzień Godności

Tegoroczna edycja w całej Polsce odbywała się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka -Marka Michalaka. Nasze szkolne obchody Dnia Godności poprzedzone zostały lekcjami wychowawczymi na temat „Hejt? Hejtu nie promuję. Hejt banuję, bo reaguję.” przeprowadzonymi przez wszystkich wychowawców w każdej klasie. Celem tych warsztatów było uświadomienie uczniom, że szacunek i godne życie przysługują każdemu człowiekowi. Ważna jest również tolerancja i wzajemna życzliwość. Podsumowaniem działań wychowawczych było spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sanoku, którzy uświadomili uczniom, jaka jest odpowiedzialność za działania prowadzone w sieci. Natomiast spotkanie z pracownikiem Aresztu Śledczego w Sanoku- psychologiem więziennym panem Łukaszem Matoszem, podkreśliło jak ważne jest poczucie godności w życiu młodych ludzi. Nasz gość rozmawiał z uczniami klas 4-6 i młodzieżą klas starszych na temat czym jest godność i jaka jest jej wartość.

Celem naszych działań było zaszczepienie w świadomości młodych ludzi pozytywnego, wspólnotowego i ponadkulturowego poczucia wartości, mającego prowadzić ich w dorosłość. Obchody Światowego Dnia Godności w naszej szkole zorganizowały panie Wioletta Burdziak- Zabłotny i Bożena Zarzyka.

 

Bezpieczni na drodze, w szkole i w domu

W ramach realizacji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka, klasa 1 i 2 odbyły zajęcia edukacyjne w Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku. Uczyły się jak skutecznie wezwać pomoc w sytuacjach zagrażających życiu człowieka zarówno w domu jak i na drodze, a także jak zachować się podczas takich zdarzeń. Ćwiczyły ewakuację podczas zadymienia, oglądały skutki niewyłączonego żelazka i innych sprzętów domowych oraz dowiedziały się co to jest czad, jak powstaje i do czego prowadzi. Zobaczyły też strażaków w akcji. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia.

 

galeria18 października uczniowie klasy III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami odwiedzili salę edukacyjną „Ognik” mieszczącą się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.

Dyżurny Funkcjonariusz w formie pogadanki i prezentacji zapoznał uczniów z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ewakuacji z pomieszczenia, w którym rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru. Dowiedzieli się również jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego.

Następnie dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowieści o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla wszystkich była możliwość przymierzenia stroju oraz wejście do samochodów pożarniczych.

Pełni wrażeń i dobrego nastroju wróciliśmy do szkoły.

 

galeriaProjekt Krokus

Projekt Krokus realizowany jest przez  Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. W naszej szkole zagościł już po raz trzeci. W ramach projektu, szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów – zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy. Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Holokaustu. Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

Koordynatorami projektu są nauczycielki A. Mąka i A. Bochenek.

 

galeriaDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Piątek 13 października, na przekór przysłowiowemu pechowi, był w naszej szkole uroczysty i radosny. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprosił wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi na część artystyczną, która była wyrazem szacunku i uznania za codzienną troskę i nauczycielski trud. Uczniowie docenili, że ich pedagodzy z pasją realizują piękne zadanie nauczyciela. Dowodem wdzięczności były czerwone róże i głęboki ukłon dla każdego nauczyciela i pracownika szkoły. Rodzice uczniów również byli w tym dniu razem z nami. Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli na ręce Pani Dyrektor piękny bukiet kwiatów i serdeczne życzenia dla wszystkich nauczycieli. Takie chwile dają dużo dobrej energii i inspirują do realizacji nowych, ciekawych zamierzeń.  

 

galeriaUczniowie "małej" szkoły uczestniczyli
w Dniu Bezpiecznego Internetu

 W ramach działań profilaktycznych i informacyjnych przeprowadzono spotkanie z funkcjonariuszką Policji i przedstawicielką Biblioteki Pedagogicznej dotyczące zasad konstruktywnego korzystania z sieci, netykiety, selektywnego podejścia do wyszukiwanych treści, cyberprzemocy.
 Uczniowie poznali rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas musi wiedzieć, że ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Spotkanie zorganizowały panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk-Ciętak.

 

galeriaPasowanie pierwszoklasistów

12 października 2017 r. w Szkole Podstawowej w obecności rodziców, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z młodszych i starszych klas, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia – PASOWANIE. Miało ono bardzo podniosły i radosny charakter. Pierwszoklasiści zostali serdecznie przyjęci przez starszych kolegów, potem sami powiedzieli wiersze i zaśpiewali piosenkę przy akompaniamencie pani J. Śliwiak, która również współtworzyła dekorację. Następnie przyrzekli być dobrymi uczniami i kolegami, a na koniec Pani Dyrektor L. Krowiak dokonała aktu pasowania, co przypieczętowało przynależność uczniów klasy pierwszej do społeczności szkolnej. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy i birety. Ten dzień był bardzo miły i pełen wrażeń. Jesteśmy przekonani, że na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

galeria 2

 

1„Najbardziej straconym dniem jest ten,
w którym się nie śmiałeś”

 Nicolas de Chamfort

W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu.  Radosne święto obchodzone w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „śmiech to zdrowie” to nie tylko metafora.

W tym dniu panował wyjątkowo pogodny nastrój. Uczennice klasy III wraz z panią Darią Blecharczyk-Ciętak wszystkim uczniom i nauczycielom „rozdawały” uśmiechy - wesołe, żółte buźki, które przyklejone do sweterków towarzyszyły im do końca dnia.

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy,
aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy :)

 

galeria29 września w naszej szkole świętowano OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Data ta związana jest z rocznicą urodzin Janiny Porazińskiej – autorki licznych książek dla dzieci i młodzieży.

To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Książka czytana na głos rozbudza w dziecku ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych oraz wzmacnia poczucie własnej wartości. Czytanie na głos najmłodszym, stymuluje także ich rozwój oraz wzbogaca słownictwo.

Panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk-Ciętak, mając na uwadze, że głośne czytanie jest okazją do dyskusji i wyciągania wniosków z przygód bohatera, zaprezentowały uczniom klas I – III utwór pt. „Kacperek”.

Uczniowie z uwagą słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, z zaciekawieniem przyglądali się ilustracjom pokazywanym w trakcie czytania oraz wyciągali trafne wnioski dotyczące zachowania głównego bohatera.

Mamy nadzieję, że wspólne czytanie w szkole zachęci uczniów do samodzielnego czytania w domu a tym samym przyczyni się do większego zainteresowania książką.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu20
Wizyt w miesiącu417
Łącznie wizyt38947

VCNT - Visitorcounter