Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeriaSpotkanie z prawnikiem

W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią adwokat współpracującą ze Starostem Powiatowym w Sanoku. Spotkanie rozpoczęło się pytaniem skierowanym do uczniów o to jakie znają zawody prawnicze, wśród wymienianych były: adwokat, notariusz, sędzia. W dalszej części, pani adwokat przedstawiła interesującą prezentację, na temat różnych zawodów prawniczych, oraz potrzebnego wykształcenia do ich wykonywania. Wiele czasu poświęciła, na to, aby pokazać czym różni się toga sędziego od togi adwokata i radcy prawnego a także prokuratora. Jak się okazało mają inny kolor żabotu i lamówki wokół rękawów. Szyte są według odpowiedniego wzoru. Uczniowie dowiedzieli się również jakie warunki powinni spełnić, aby móc zwrócić towar do małego sklepu a także do dużej sieciówki. Jakie przysługuje im prawo wymiany zakupionego towaru.

 

galeria78. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
I 8. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

JESZCZE ROSNĄ DRZEWA,

KTÓRE TO WIDZIAŁY…

13 kwietniaobchodzony jest jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wiosną 1940 roku na rozkaz Stalina wymordowano polskich oficerów w Katyniu koło Smoleńska, Kalininie (obecnie Twer), Charkowie oraz w innych miejscowościach. Łącznie zabito w nich około 22 tysięcy obywateli Polski, należących głównie do inteligencji. Egzekucji ofiar, zabijanych strzałami w tył głowy, dokonała radziecka policja polityczna NKWD.

12 kwietnia w Parku Kwitnąca Akacja, uczniowie Szkoły Podstawowej uczcili pamięć pomordowanych, przedstawiając wymowny program muzyczno- słowny. Był on poświecony ofiarom mordu katyńskiego, a także ofiarom katastrofy smoleńskiej z dnia 10 IV 2010 roku.

Po zakończeniu części artystycznej ks. Piotr Rymarowicz poprowadził wspólną modlitwę za pomordowanych oraz ofiary konfliktów zbrojnych na świecie. Następnie delegacja uczniów wraz z zastępcą wójta p. Pawłem Wdowiakiem złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomnikach pamięci. Zwieńczeniem obchodów tej uroczystości było odczytanie przez p. Pawła Wdowiaka okolicznościowego przemówienia przygotowanego przez p. Wójt Annę Hałas.

W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Wójta Gminy Sanok p. Paweł Wdowiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Leontyna Krowiak, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Trepczy.

Ponadto p. B. Kaczmarska i p. M. Sabat przygotowały w szkole wyjątkową wystawę mającą na celu uczczenie pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej. Tematyka tych wydarzeń została przybliżona uczniom przez p. B. Kaczmarską.  

Serdeczne podziękowania składamy p. Aleksandrowi Galikowi z Gminnego Ośrodka Kultury za udostępnienie i obsługę nagłośnienia podczas uroczystości.

 

galeriaGościnny występ w Dobrej

11 kwietnia Zespół Teatralny z naszej szkoły wystąpił przed uczniami SP w Dobrej, prezentując spektakl profilaktyczny „Tańcząc ze śmiercią”, który powstał w wyniku realizacji projektu edukacyjnego: Jak dopalacze zmieniają życie? – pod kierunkiem p. Joanny Lewickiej.

Zostaliśmy gościnnie przyjęci przez grono pedagogiczne i uczniów, którzy z uwagą obejrzeli przedstawienie, nie szczędzili też braw i słów uznania dla naszego przedsięwzięcia.

W galerii można zobaczyć zdjęcia z przedstawień w naszej szkole oraz w SP w Dobrej.

 

galeriaKonkurs pt. „Czym jest dla mnie Niepodległa?”

W ramach obchodów 100-lecia niepodległości w naszej szkole został zorganizowany konkurs na plakat pt. „Czym jest dla mnie Niepodległa?”

W piątek 6 kwietnia w czasie apelu szkolnego Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu.

Oto zwycięzcy:


I miejsce – Michalina Lewicka, klasa II gimnazjum,

II miejsce – Weronika Dobrzańska, klasa III gimnazjum,

III miejsce – Szymon Czapor, klasa III gimnazjum.

Przyznano również 3 wyróżnienia, dla Niny Sawczak z klasy IV oraz Agnieszki Guni i Oliwii Filipczak z klasy 7.

Serdecznie gratulujemy!!!


Organizatorkami konkursu były nauczycielki A. Mąka i A. Bochenek.

 

galeria3 miejsce Simony Cebuli konkursie
„Miejsce na mapie”

6 marca w ZS nr 5 w Sanoku odbył się finał ponadpowiatowego konkursu „Miejsce na mapie”.   Uczennica kl. II Simona Cebula zajęła 3 miejsce. Celem konkursu było rozwijanie uczniowskich zainteresowań w zakresie wiedzy o środowisku lokalnym. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu prezentacji multimedialnej, która miała opisywać 2, 3 atrakcyjne pod względem historycznym, przyrodniczym lub krajobrazowym miejsca będące siedzibą szkoły i miejsca zamieszkania ucznia. W konkursie wzięło udział 20 gimnazjalistów z powiatu bieszczadzkiego i sanockiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekę merytoryczną nad uczennicą sprawowały panie Bożena Zarzyka i Wioletta Burdziak- Zabłotny.

info: Zespół Szkół nr 5

 

Zapraszamy do udziału w XII Konkursie Czytelniczym,
szczegóły w regulaminie

 

galeriaKartki świąteczne metodą quilling`u

Należy podtrzymywać dobre, piękne tradycje. Jedną z nich jest pisanie i wysyłanie tradycyjnych kartek z życzeniami. Napisanie kartki pocztowej wymaga więcej wysiłku niż wysłanie SMSa, a kartka jest zrobiona własnoręcznie jest warta szczególnego docenienia. Z tą myślą uczennice klasy II gimnazjum na zajęciach technicznych pod kierunkiem p. E. Rajtar wykonywały fantastyczne quillingowe kartki wielkanocne.

Quilling (ang. „nawijać na pióro lub rurkę”) to technika z rodzaju papieroplastyki (służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Powstały piękne prace, każda była inna, ile głów, tyle pomysłów.

Zachęcamy do obejrzenia galerii.

 

zdrowie Światowy Dzień Zdrowia 2018

„Zdrowie dla wszystkich” to hasło

Światowego Dnia Zdrowia w 2018 r.

Stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu to ideał, do którego powinni dążyć wszyscy ludzie.

„Zdrowie dla wszystkich” to nie tylko hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia, ale wizja przyświecająca od ponad siedemdziesięciu lat, działalności Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Doskonały, najwyższy możliwy poziom zdrowia dla wszystkich ludzi, to wyzwanie dla światowych liderów i motyw przewodni wspierania krajów w dążeniu do Uniwersalnej Opieki Zdrowotnej (UHC).

„Nikt nie powinien wybierać między zdrowiem a trudnościami finansowymi. Nikt nie powinien wybierać pomiędzy kupowaniem lekarstw a kupowaniem jedzenia."

    • Co najmniej połowa ludzi na świecie nie jest obecnie w stanie uzyskać niezbędnych usług zdrowotnych.
   • Prawie 100 milionów ludzi jest zmuszanych do skrajnego ubóstwa, przetrwania za jedyne 1,90 USD lub mniej dziennie, ponieważ muszą płacić za usługi zdrowotne z własnej kieszeni.
   • Ponad 800 milionów ludzi (prawie 12% światowej populacji) wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne dla siebie, chorego dziecka lub innego członka rodziny. W budżecie domowym takie wydatki traktowane są jako „katastrofalne wydatki”.
   • Pokrywanie katastrofalnych wydatków na opiekę zdrowotną jest problemem globalnym. W bogatszych krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i niektórych częściach Azji, które osiągnęły wysoki poziom dostępu do usług zdrowotnych, coraz więcej osób wydaje co najmniej 10% swoich domowych budżetów na wydatki zdrowotne.
 

zyczenia

 

galeria wkrótceW atmosferze radości i życzliwości,  popłynęły wielkanocne życzenia do wszystkich nauczycieli i uczniów od dzieci z klasy 1 i 2, uczniów z Samorządu oraz Pani Dyrektor Leontyny Krowiak. W tym wiosennym, słonecznym i ciepłym dniu oraz w otoczeniu przepięknych barw, z przyjemnością wysłuchaliśmy krótkiego apelu wielkanocnego, przepełnionego życzeniami i humorem.

Alleluja!

 

galeriaDnia 22.03.2018 r. o godz. 11:00 w Osiedlowym Domu Kultury "Puchatek", miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym p.t.: „Moje miasto - moja okolica”. Do konkursu prace nadesłało 19 placówek z powiatu sanockiego, w tym również Szkoła Podstawowa w Trepczy. Bardzo ciekawe kompozycje wykonali uczniowie kl. II i III, z których 6 prac trafiło na konkurs. Nagrodzona została praca Igora Iwaniszyna ucznia kl.III.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkie nagrodzone prace można będzie obejrzeć przez najbliższe tygodnie w sali wystawowej ODK „Puchatek”.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu26
Wizyt w miesiącu226
Łącznie wizyt42110

VCNT - Visitorcounter