Szkoła Podstawowa w Trepczy 2018/2019

galeriaTeatrzyk „Komisarz Bryś”

29 listopada w naszej szkole gościł teatr BAZYL z Rzeszowa. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Komisarz Bryś”. Aktorzy wcielając się w zwierzęta w sposób humorystyczny przypomnieli wszystkim zasady bezpieczeństwa na drodze i w zagrodzie.

 

g kodowania

Godzina Kodowania (The Hour of Code), organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA), jest największą inicjatywą edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów, nauczycieli i innych osób z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie. Ta inicjatywa nie jest ograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy też w zakresie programowania. Mottem na stronie https://code.org. jest: Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science) Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

 

galeriaLapbook o Europie

Uczniowie kl. 8 i 3 gim., pracując na geografii metodą projektu, przygotowali ciekawe lapbooki o Europie. Metoda ta zmobilizowała ich do samodzielnych poszukiwań informacji i ciekawostek o danym regionie oraz dała możliwość zaprezentowania swojej kreatywności. Powstały ciekawe gry, karty z pytaniami, prace plastyczne przedstawiające europejskie budowle... Lapbooki prezentowane na szkolnym korytarzu cieszą się dużym zainteresowaniem młodszych uczniów.

 

galeriaŚwiatowy Dzień Życzliwości

Listopad to miesiąc w którym obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Początkowo Dzień ten nosił nazwę Dnia Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych już w 1973 roku pod nazwą World Hello Day.

Dwaj braci – wtedy studenci- postanowili zareagować na wieść o wonie pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka, przemoc i nienawiść szkodzą, nie budują i nie prowadzą do rozwiązywania problemów. Postanowili propagować życzliwość, aby przekonać rządzących do pokojowych rozmów, wierząc, że każdy konflikt można rozwiązać poprzez uczciwą, spokojną rozmowę i gest wyciągniętej życzliwej dłoni. To właśnie ludzka życzliwość i porozumienie ma wprowadzić tę ideę w życie. Życzliwość wobec drugiego człowieka, wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych- dlaczego to tak trudne w dzisiejszych czasach.

Więcej…
 

galeriaZofia Leszczyk laureatką II Konkursu
„Śpiewamy i recytujemy wiersze Jerzego Harasymowicza”

 

W dniu 23 listopada 2018r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Sanoku odbył się koncert finałowy II Konkursu „Śpiewamy i recytujemy wiersze Jerzego Harasymowicza” zorganizowany przez Hufiec ZHP Ziemi Sanockiej.

Eliminacje konkursowe zostały przeprowadzone w sobotę 17 listopada w Domu Harcerza. Naszą szkołę reprezentowała Zofia Leszczyk, uczennica klasy 3 gimnazjum, która ujęła jury swą interpretacją dwóch wierszy i kulturą słowa. Recytacja poezji Jerzego Harasymowicza to niełatwe zadanie, z którym Zosia poradziła sobie wspaniale i pokonując 17 recytatorów, zajęła III miejsce. Podczas koncertu laureatów Zosia mogła jeszcze raz zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności. Następnie zostały wręczone dyplomy i nagrody, a pani Bożena Zarzyka za przygotowanie uczennicy do konkursu otrzymała podziękowanie od Komendanta Hufca ZHP Ziemi Sanockiej hm. Krystyny Chowaniec.

Po koncercie laureatów odbyła się prezentacja wystawy biograficznej i pamiątek po Jerzym Harasymowiczu (m. in. rękopisy poezji, dokumenty, ulubiona czapeczka, okulary). Wieczór zakończył się koncertem poezji śpiewanej zespołu „Dom o Zielonych Progach”. Był to czas refleksji i wspólnego przeżywania twórczości „wielkiego mistrza górskiego pisania”, który swoje serce zostawił w Bieszczadach.

 

galeriaGodło Polski – Najpiękniejszy Orzeł

Dnia 21.11.2018r. rozstrzygnięty został konkurs pt. „GODŁO POLSKI – NAJPIĘKNIEJSZY ORZEŁ”.

Najlepsze z konkursowych prac wyłoniło jury, w składzie: pani Jadwiga Kozak i pani Daria Blecharczyk-Ciętak.

W kategorii klas I-III:

I miejsce – Julia Woźniak – klasa I

II miejsce – Maria Potomska – klasa I

III miejsce – Weronika Potomska – klasa II

Wyróżnienie:

Natalia Kobylarska – klasa III

Kacper Nowakowski – klasa I

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Amelia Buczek – klasa IV

II miejsce – Nadaia Cebula – klasa IV

III miejsce – Igor Iwaniszyn – klasa IV

Wyróżnienie:

Seweryn Kafara – klasa IV

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców uroczyście wręczyła pani Dyrektor.

 

galeriaWystępy podczas przeglądu „Złota Baletka”

W miniony czwartek, 15 listopada 2018r., odbył się X Gminny Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złota Baletka”. W przeglądzie uczestniczyły zespoły taneczne reprezentujące naszą szkołę.

Swoje umiejętności zaprezentowały: 

Klasa II „Kropelki” - p. K. Bodnar, p.K.Sołtysik 

Klasa III - IV „Diamenciki” – p. D.Blecharczyk-Ciętak, p. J. Kozak

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki oraz drobne upominki.

 

galeriaW dniach 12-18 listopada 2018 roku został zorganizowany w Polsce jedenasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są: były premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana.

Celem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zaprosiła uczniów, nauczycieli i przedsiębiorców do udziału w programie Otwarta firma. Dla przedsiębiorstwa to wspaniała okazja do promocji oraz nawiązania nowych kontaktów w środowisku lokalnym, szkoła natomiast otrzymuje możliwość wzbogacenia swojej oferty edukacyjne o ciekawe zajęcia przygotowujące uczniów do planowania ścieżki edukacyjnej. Uczniowie klasy 8 i 3 gimnazjum pod opieka pań: Bożeny Zarzyka i Wioletty Burdziak-Zabłotny odwiedzili w ramach tygodnia przedsiębiorczości Hutę Szkła „Justyna” w Sanoku.

Więcej…
 

k1Kotyliony dla Niepodległej

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Samorząd Małej Szkoły wraz z uczniami i nauczycielami przygotował akcję „Kotyliony dla Niepodległej”. Biało-czerwone atrybuty polskości, które pięknie ozdabiały galowe stroje uczniów, wykonane były z papieru i bibuły.

 

galeria„Rekord dla Niepodległej”

9 listopada 2018r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali cztery zwrotki Hymnu Państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, pieśni i scenki ukazujące drogę Polaków do wolności. „Wolność - to nie cel lecz szansa, by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia.  Wolność - to ta najjaśniejsza z gwiazd promyk słońca w gęsty las, nadzieja.  Wolność to skrzypce z których dźwięków cud potrafi wyczarować mistrza trud, lecz kiedy zagra na nich słaby gracz, to słychać będzie tylko pisk, zgrzyt, płacz”. Tak o wolności śpiewał Marek Grechuta, pamiętajmy o tych którzy za tę wolność oddali swoje życie. Przypomnijmy sobie też słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego, który mówił: „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze… Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym”. Cieszmy się, że możemy żyć w wolnym kraju i obchodzić 100 – lecie Odzyskania Niepodległości.

Akademię i dekorację przygotowały: Magdalena Sabat, Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

 

galeriaNa starganie

Uczniowie klasy II przygotowali występ artystyczny „Na straganie”, w którym za pomocą wierszyków i piosenek pokazali innym uczniom, jak zdrowe i pożywne są warzywa i owoce. Na wspomnianym straganie znalazły się same pyszności witaminowe takie jak kalafior, seler, pomidory, jabłka, pomarańcze i wiele innych. Wśród aktorów również pojawiły się kolorowe owoce i warzywa, a także kucharki, które pięknie mówiły o tym, jak łatwo przygotować zdrowy posiłek. Takie wydarzenia są potrzebne, bo wciąż warto przypominać dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie!

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu79
Wizyt w miesiącu463
Łącznie wizyt54918

VCNT - Visitorcounter