Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeria„Baw się razem z nami”

19 grudnia 2017r. nasza szkoła wzięła udział w Gminnym konkursie „Baw się razem z nami”, na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Strachocinie. W turnieju brało udział 10 szkół z naszej Gminy: Szkoła Podstawowa w: Strachocinie, Niebieszczanach, Prusieku, Kostarowcach, Falejówce, Pakoszówce, Sanoczku, Mrzygłodzie, Dobrej, Trepczy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III. W wyniku rywalizacji w 7 konkurencjach: sztafeta, bieg z szarfami, zmiana piłek, dodawanie skoków, rzuty do kosza, strzały do bramki, strzały do bramki do unihokeja, uzyskaliśmy taką samą liczbę punktów co Szkoła Podstawowa w Pakoszówce. Musiała być dogrywka o III miejsce. W strzałach na bramkę nie mieliśmy szczęścia. W końcowym podsumowaniu I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Strachocinie, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach, III miejsce - Szkoła Podstawowa w Pakoszówce, nasza szkoła zajęła IV miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, dyplomy, nagrody i słodki poczęstunek. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.

 

galeriaW świecie mitów

W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 5  - pod kierunkiem polonistki, p. Joanny Lewickiej - ukończyli realizację dwóch projektów związanych z mitologią grecką.

Wczytując się w opis podwodnego królestwa, bardzo starannie wykonali makiety pałacu Posejdona. Użyli różnorodnych materiałów tj. kamyki, muszelki, koraliki, bibuły, dzięki czemu ich prace wyglądają imponująco.

Uczniowie wylosowali też imiona bogów lub herosów i otrzymali zadanie wyszukania w różnych źródłach informacji o danej postaci. Następnie – w czasie improwizowanej uczty na Olimpie – każdy prezentował swojego bohatera, jego atrybuty oraz opowiadał ciekawą przygodę.

Realizacja tych zadań wyzwoliła kreatywność uczniów, a także dostarczyła im wielu przeżyć, dzięki czemu starożytne mity na długo pozostaną w ich pamięci.

 

galeriaZajęcia z quilling`u

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach, których tematem przewodnim było hasło kampanii FDN "Mama, Tata, tablet". Celem akcji jest edukacja w obszarze rozważnego korzystania przez dzieci z technologii mobilnych oraz kształtowanie odpowiednich postaw rodzicielskich w odpowiedzi na szybko zmieniającą się rzeczywistość i rozwój nowych mediów.

Kampania przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, takich jak tablety czy smartfony.

W ramach warsztatów, które odbyły się z udziałem p. Ani – pracownika Pedagogicznej Biblioteki w Sanoku (miłośniczki quilling’u) uczniowie wykorzystując ww. technikę stworzyli piękne zakładki do książek. Podarowali je swoim rodzicom, jako zachętę do wspólnego spędzania czasu na tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób zimowo-świątecznych. 

 

galeriaTeatrzyk kukiełkowy

W dniu 11.12.2017r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. „Przygody Janka i Dziadka Mroza” w wykonaniu teatru „Pinokio” z Nowego Sącza. Bajka przedstawiała historię Janka, który za karę zamienił się w niedźwiedzia. Chłopiec poznał dobrą i piękną Małgosię, dzięki której zmienił swoje postępowanie. Dzieci pomagały Jankowi wybrać między dobrem i złem. Na drodze do szczęścia pojawiła się zła czarownica, która za wszelką cenę starała się pokrzyżować chłopcu plany. Na zakończenie Janek pokonał wszelkie przeciwności i zmienił się w dobrego chłopca, dzięki temu zdobył serce Małgosi. Historia Janka udowodniła dzieciom, że dobro zawsze zwycięża.

 

mikolajki

 

galeriaZabawa andrzejkowa

W dniu 30.11.2017r. zgodnie z andrzejkową tradycją przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum tanecznym rytmem zakończyli ten wyjątkowy dzień. Zabawa odbyła się w Domu Ludowym w trzech grupach wiekowych i trwała od godz. 9 30 do 20 00. Stronę animacyjną, konkursy oraz zabawy taneczne prowadziła nasza absolwentka Monika Bartkowska, a panie z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich smakowity poczęstunek. Inicjatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, którego z ogromnym zaangażowaniem wsparła Rada Rodziców oraz Sołtys Trepczy. Środki finansowe na poczęstunek i nagrody pochodziły z funduszy Gminy Sanok. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu impreza była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

 

galeriaUczniowie klas 1-3 uczestniczyli w programie „Wybieram Wodę” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Program ten miał na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. W ramach edukacji z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu w klasie III powstała gazetka promująca picie wody a także przeprowadzono dla wszystkich uczniów,, małej” szkoły lekcję dotyczącą prawidłowo zbilansowanej diety. Uczniowie mieli okazję stworzyć własną zdrową wodę smakową wybierając ulubione owoce i zioła pod kierunkiem koordynatora Darii Blecharczyk- Ciętak.

Na koniec dzieci posadziły melisę, miętę i obiecały, że jak tylko wyrosną będą dodawały je do wody.

Nasza szkoła za udział w programie otrzymała certyfikat.

 

logoJuż ruszyła!.... ogólnopolska świąteczna akcji pomocy - SZLACHETNA PACZKA - przecież w ubiegłych latach TO dzięki WAM udało się wspólnymi siłami "zapakować" OLBRZYMIE PACZKI dla wybranych rodzin. W tym roku postanowiliśmy również  włączyć do akcji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, tak abyśmy mogli zapakować paczkę dla NASZEJ RODZINY - wybranej  z bazy internetowej akcji prowadzonej w naszym województwie.

Gorąco i bardzo serdecznie prosimy wszystkich o włączenie się do tej akcji.

 

Opis rodziny

Pani Monika (56 l.) jest samotnie żyjącą, miłą i sympatyczną osobą. Pani Monika, kilkanaście lat temu zachorowała na stwardnienie rozsiane, w związku z czym musiała zrezygnować z pracy. Zaczęły się kłopoty ze sprawnością ruchową, a po kilku miesiącach wykryto u niej cukrzycę typu II. Mąż pani Moniki opuścił ją, w wyniku czego została sama. Od tego czasu musi polegać przede wszystkim na sobie. Jedynym wsparciem pani Moniki jest syn, który płaci jej czynsz. Pani Monika utrzymuję się tylko i wyłącznie z renty (1160 zł). Po odliczeniu miesięcznych kosztów utrzymania oraz leczenia, na życie pozostaje jej 620 zł. Od tej kwoty odliczane są jeszcze koszty opiekunki (300 zł), która codziennie pomaga pani Monice. Pomimo trudności z jakimi zmaga się pani Monika, jest ona bardzo otwartą, sympatyczną i przyjaźnie nastawioną do ludzi osobą. Bardzo lubi rozmawiać z najbliższymi osobami. Marzy o tym, aby być w miarę swoich możliwości samodzielna, gdyż nie chciałaby być w przyszłości obciążeniem dla bliskich. Wśród najważniejszych potrzeb, pani Monika wskazuje łóżko szpitalne. To, którego używa w chwili obecnej, jest już stare i zniszczone oraz nie jest w pełni przystosowane do jej potrzeb. Dla pani Moniki ważna jest także pościel oraz właściwa żywność dla diety cukrzycowej.

 

Potrzeby rodziny

 

   Zapraszamy rodziców na zebranie wywiadowcze, 

które odbędzie się 23 listopada 2017r.

 tradycyjnie w czwartek o godzinie 16.00

 

zaproszenie

 

galeriaOTWARTA FIRMA- PRACOWNIK

- PRZEDSIĘBIORCA- PRZEDSIĘBIORSTWO

Uczestnicząc w programie Otwarta firma, uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Jest to również największy projekt edukacyjny realizowany w Polsce pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

W tym roku uczniowie kl. 7 oraz 2 i 3 gimnazjum udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Podczas wizyty mieli okazję zapoznać się z zadaniami i specyfiką zawodu strażaka. Może niektórym umożliwi to zaplanowanie swojej kariery i związanie jej z miejscem zamieszkania. Uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o zawodzie oraz zebrali informacje o rzeczywistych warunkach jego wykonywania. Dodatkową atrakcją była wizyta w centrum dowodzenia, obserwowanie próbnego alarmu i wyjazdu jednostki oraz dokładne oglądanie sprzętu ratowniczego. Dzięki szczegółowym informacjom przekazanym przez pracownika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku uczniowie wiele się nauczyli i dostrzegli jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Koordynatorkami programu i organizatorkami wycieczki były panie Wioletta Burdziak- Zabłotny i Bożena Zarzyka. 

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu104
Wizyt w miesiącu548
Łącznie wizyt40398

VCNT - Visitorcounter