Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

1Biżuteria ekologiczna

W dniu 18 września podsumowany został etap szkolny konkursu realizowanego w ramach XXIV akcji Sprzątanie Świata – Polska 2017 pod hasłem „Śmieci to surowce”. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie wykonali „Biżuterię ekologiczną” z surowców wtórnych nadając im w ten sposób drugie życie. Pomysłowe i efektowne prace zostały wyeksponowane na gazetce szkolnej i wzbudziły spore zainteresowanie uczniów oraz nauczycieli. Wszyscy twórcy zostali nagrodzeni za pomysłowość oraz wykorzystanie materiałów przeznaczonych do recyklingu. Na wyróżnienie zasłużyła praca Ani Bar – broszka z butelki typu PET oraz naszyjnik Justyny Tokarskiej, która wykorzystała do tego celu filc oraz śrubki i podkładki. Obydwie prace zostały wysłane na kolejny, wojewódzki etap, do Parków Krajobrazowych w Przemyślu. Organizatorem konkursu szkolnego była pani Maria Siedlecka.

 

galeriaMiędzynarodowy Dzień Kropki

   15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day). W tym roku święto to zagościło również w naszej szkole.

Dzień wcześniej na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które gdzieś tam drzemią głęboko i czekają na nasze odkrycie. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron.

 W klasach powstały kropkowe dzieła sztuki, najróżniejsze kropki: duże, małe, kolorowe, tęczowe, bajkowe etc. Jedne wskazywały co dla uczniów jest ważne inne w czym są najlepsze. Nasi wychowankowie stworzyli niesamowite prace plastyczne, z których powstało wielkie drzewo talentów.

W tym dniu wszyscy uczniowie klas I-III oraz nauczyciele a nawet pani Dyrektor ubrani byli w kolorowe kropki. Tak ,, wystrojeni” zaczęliśmy ten ważny dzień. Święto rozpoczęły panie z Biblioteki Pedagogicznej, które przygotowały dla nas moc atrakcji. Zapoznały uczniów z pismem Braille’a, mówiły o znaczeniu kropki, wspólnie czytaliśmy fragmenty niezwykłej książki o domowych potworach a później wszyscy stworzyliśmy kropkowego potwora. Następnie dziewczynki z koła taneczno-rytmicznego zatańczyły kropkowy taniec z piłeczkami. Na koniec uczniowie odszukiwali na drzewie swoich talentów i z zaangażowaniem opowiadali o swoich umiejętnościach.

Bawiliśmy się wspaniale, okazało się, że każdy z nas potrafi rysować, śpiewać, tańczyć… To był bardzo interesujący dzień.

Koordynatorkami akcji były panie Daria Blecharczyk-Ciętak i Jadwiga Kozak.

Szersza relacja w "KORSO Gazecie Sanockiej".

 

Uwaga uległ zmianie termin wywiadówki


Zapraszamy rodziców na pierwsze w nowym roku szkolnym 

zebranie wywiadowcze,
które odbędzie się
28 września,
 tradycyjnie w czwartek o godzinie
16.00

 

galeriaUroczystości patriotyczne w Bykowcach

Żołnierzom Września 1939

Dnia 10 września 2017r. delegacja klasy siódmej pod opieką p. Agnieszki Bochenek reprezentowała naszą szkołę podczas uroczystości rocznicowych w Bykowcach, upamiętniających bohaterską potyczkę oddziałów polskich i niemieckich w 1939 r., w trakcie której śmierć poniosło sześciu żołnierzy Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora.

Na początku uroczystości słowa powitania wygłosił Pan Paweł Wdowiak, zastępca wójta gminy Sanok. Krótki rys historyczny wydarzeń września 1939 roku przedstawił Piotr Kita, historyk z I Liceum Ogólnokształcącego i członek grupy rekonstrukcyjnej San. Następnie przedstawiciele władz, służb mundurowych, kombatantów, leśników, harcerze oraz uczniowie w hołdzie poległym złożyli pod pomnikiem „Żołnierzom Września” biało- czerwone wieńce i wiązanki kwiatów. Po tej części, w asyście pododdziału honorowego podhalańczyków i orkiestry PGNiG Oddział w Sanoku, uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz, gdzie odbyła się modlitwa za dusze poległych, prowadzona przez ks. Piotra Rymarowicza. Apel poległych prowadził por. Szczepan Pietraszek, oficer 1 Batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Po oddaniu salwy honorowej złożono wieńce i kwiaty na grobach żołnierzy września. Uroczystość ta dla licznie zgromadzonej młodzieży była żywą lekcją historii i patriotyzmu.

 

galeriaSejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki

W uzasadnieniu podano:

W 2017 r. ma miejsce 200. rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki - Najwyższego Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej ogólnonarodowego powstania, zwanego insurekcją kościuszkowską, polskiego i amerykańskiego generała, "niezłomnego bojownika w walkach o niepodległość".
"Tadeusz Kościuszko zajmuje szczególne miejsce w panteonie narodowych bohaterów. Jest symbolem wolności i wzorem patrioty nie tylko dla obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Uosabiał najlepsze wartości: tolerancję i równość; Thomas Jefferson, jeden z autorów amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, nazwał Tadeusza Kościuszkę najprawdziwszym synem wolności, oddając mu hołd w związku z jego działalnością w Stanach Zjednoczonych Ameryki" - zaakcentowano w przyjętej uchwale.

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki w naszej szkole została zorganizowana okolicznościowa wystawa, którą przygotowały nauczycielki historii A. Mąka i A. Bochenek

 

plan lekcji

 

Plan lekcji na bieżący rok szkolny dostępny w menu po lewej stronie.

 

galeria

Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie otwarty

 4 września 2017 r., a więc nieco później niż zazwyczaj uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018. Po Mszy św. wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie programem artystycznym (przygotowanym przez p. K. Buczkowicz i p. M. Sumarę) uczniowie pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny. Pani dyrektor Leontyna Krowiak powitała uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli i przypominała osiągnięte w ubiegłym roku sukcesy. Życzyła wszystkiego dobrego w nowym roku, by efekty pracy uczniów i nauczycieli były powodem do dumy dla całej naszej szkolnej społeczności. Następnie uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami.


 

rozpoczęcie

 

Informacja dla uczniów i rodziców

Miejscem realizacji obowiązku szkolnego 
klas I-VII SP oraz klas II-III gimnazjum
w roku szkolnym 2017/2018 będzie
Szkoła Podstawowa w Trepczy.


PODRĘCZNIKI I ZESZYTY ĆWICZEŃ POTRZEBNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ WE WRZEŚNIU W SZKOLE.

 
«pierwszapoprzednia12345następnaostatnia»

Copyright © 2018 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu20
Wizyt w miesiącu417
Łącznie wizyt38947

VCNT - Visitorcounter