Szkoła Podstawowa w Trepczy 2018/2019

ewakuacjaPróbna ewakuacja

Dnia 07 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Celem tych działań jest sprawdzenie znajomości zasad postępowania w sytuacji alarmu związanego z realnym zagrożeniem w budynku szkolnym oraz praktyczne wdrożenie do sprawnego działania zgodnego z przepisami. Nauczyciele wraz z uczniami zachowując środki bezpieczeństwa, szybko i sprawnie opuścili budynki szkoły zwracając uwagę na oznaczenia dróg ewakuacyjnych. Nauczyciele złożyli meldunek koordynującej ewakuacją pani Darii Blecharczyk-Ciętak. Okazało się, że wszyscy bezpiecznie opuścili szkołę.

 

galeriaMiędzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu 05 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

W związku z tym wyjątkowym dniem, uczniowie klas I-III przebrali się za swoją ulubioną postać z bajki i wzięli udział we wspólnej zabawie. Odbył się bajkowy pokaz mody oraz Quiz znawcy bajek. Następnie uczniowie klasy IV poprzez prezentację swoich ulubionych bajek pomogli wszystkim przenieść się do kolorowego świata pełnego radości i beztroski.

 

Wystawa na 100 – lecie Niepodległości

W ramach obchodów 100 – lecia Niepodległości w naszej szkole została wykonana wystawa upamiętniająca najważniejsze daty, postaci, wydarzenia związane z walką o wolną Polskę. Na wystawę złożyły się m.in. zdjęcia, pisma i ulotki dotyczące działalności zbrojnej w latach 1914–1918 zmierzającej do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykorzystano materiały udostępnione przez IPN oraz prace własnego pomysłu. Wystawę wykonały: Magdalena Sabat, Agnieszka Bochenek, Aneta Mąka.

 

11.11

 

szkola W Roku Niepodległości dziękujemy za dar polskiej szkoły

6 listopada 2018r. o godz. 10.00 w starym kościele odbędą się TREPCZAŃSKIE ZADUSZKI szkolne z udziałem dzieci i młodzieży oraz nauczycieli miejscowej szkoły.

Zapalimy znicze pamięci i wspomnimy śp. Zmarłych:

- Nauczycieli i Księży Katechetów oraz Pracowników szkoły
      od początku jej istnienia

- Zmarłych tragicznie Uczniów i Absolwentów szkoły

- Zmarłych Weteranów oraz osoby zasłużone
       dla szkoły i miejscowego społeczeństwa


Dobry Jezu, a nasz Panie,
daj Im wieczne spoczywanie


historia szkoły

 

galeriaPiknik „Szkoła wolna od narkotyków i przemocy” w ZS nr 5 w Sanoku

W dniu 31.10.2018r. sześcioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Zarzyki wzięło udział w Pikniku „Szkoła wolna od narkotyków i przemocy” zorganizowanym przez ZS nr 5 w Sanoku. Młodzież uczestniczyła w warsztatach quillingu, pieczenia pizzy oraz wysłuchała relacji podróżnika i obejrzała zdjęcia z wyprawy na Mount Blanc. W trakcie Pikniku został przeprowadzony konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia i konkurs plastyczny „Agresji i przemocy mówimy stop”.

Uczennica kl. 3 gimnazjum Michalina Lewicka za swoją pracę otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową (pendrive, słuchawki, kubek). Natomiast szkoła za udział w konkursie frekwencyjnym otrzymała tablet, powerbank, opaskę fitness, słuchawki i pendrive.

 

galeriaSzkolny KONKURS

HALLOWEEN PROJECT 2018

Straszą, czarują, rozbawiają i wprowadzają w dobry nastrój... te nasze dyniowe, kukiełkowe, szkieletowe i plastyczne cudaki. Ogłaszamy, że konkursowe zmagania zostały zakończone a poziom prac z roku na rok staje się coraz wyższy, co więcej, pomysłowość autorów oraz wykonanie zasługują na wielką pochwałę!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, których projekty wzbudzały silne emocje wśród oglądających konkursową wystawę. Gratulujemy przede wszystkim laureatom, gdyż jury w tym roku zwracało szczególną uwagę na oryginalność i niepowtarzalność, a tym samym kreatywność i inwencję twórczą naszych uczniów.

Nagroda główna: Marcin Makowski (Big Spider)

Nagrodzone prace: N. Płoska (The house of witch) , K. Lisowski (Sceleton), P. Stec (Scared Tree), A. Chrząszcz (Ghosts' Family), W. Kocyłowska (Ms Witch and Mr Monster)

Wyróżnienia (pumpkins): I. Iwaniszyn, M. Kędzior, P. Piecuch

Organizatorem szkolnego konkursu była nauczycielka języka angielskiego pani Mariola Gorczyńska.

" Treat or Trick, Trick or Treat..."
Poczęstunek lub psota, psota lub poczęstunek...
See you!

 

galeria„Bądź wierny Idź”

29 października – w dniu urodzin poety - odbyła się w naszej szkole krótka uroczystość związana z obchodami Roku Herberta, przygotowana przez p. Joannę Lewicką. Uczniowie starszych klas szkoły podstawowej opowiedzieli o życiu i twórczości autora „Pana Cogito”, a także o jego oddziaływaniu na polskie społeczeństwo lat 80. i 90. XX wieku. Usłyszeliśmy też piękne recytacje najważniejszych utworów Zbigniewa Herberta, tj. „Pan od przyrody”, „Nike, która się waha”, „Sprawozdanie z raju”, „Potęga smaku” i oczywiście „Przesłanie Pana Cogito”. Dziś, w epoce kryzysu wartości, gdy przestajemy odróżniać dobro od zła, warto czasem sięgnąć do utworów wielkiego moralisty naszych czasów i poszukać wskazówek dla siebie.

 

funduszeAkcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa!

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!

W ramach akcji uczniowie (klasy 7-8) mieli możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji był komiks oraz film animowany. Komiks nosił tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawiał historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia. Chłopak widzi zmiany w otaczającej go rzeczywistości, którą w znacznej mierze kształtują Fundusze Europejskie i chce zacząć bardziej korzystać z życia. Natomiast film animowany pokazywał uczniom, przez pryzmat wycieczki szlakiem rowerowym Green Velo, jak wiele ciekawych i wartościowych projektów jest finansowanych ze środków Unii Europejskiej na terenie Polski Wschodniej. To dzięki tym materiałom, uczniowie dowiedzieli się, jakie inicjatywy wspierają środki unijne i jak bardzo zmieniło się ich własne otoczenie, dzięki Funduszom Europejskim! Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy, w którym nagrodami były karty podarunkowe Empik o wartości 40zł za pierwsze miejsce i 30 zł za drugie i trzecie miejsce. Zwycięzcami w klasie 7 byli: Anna Bar, Natalia Radwańska oraz Paweł Szczujko, natomiast w klasie 8: Oliwia Filipczak, Jakub Łakos oraz Paweł Piecuch.

Organizatorem akcji edukacyjnej, współfinansowanej ze środków Funduszy Europejskich, jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Na terenie szkoły akcję zorganizowała i przeprowadziła Wioletta Burdziak-Zabłotny.

 

galeria„Drzew nie wycinamy

– makulaturę zbieramy”

W miesiącu październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie przeprowadzonym przez Urząd Gminy w Sanoku pod hasłem „Drzew nie wycinamy – makulaturę zbieramy”. Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży szkolnej potrzeby wprowadzenia powszechnego recyklingu surowców wtórnych oraz kształtowaniu w nich świadomości związanych z selektywnym zbieraniem odpadów komunalnych. Dodatkowo uczniowie wykonali plakaty promujące zbiórkę makulatury. Koordynatorem akcji na terenie szkoły była p. Anna Rychlicka, która również przygotowała wystawę z plakatami wykonanymi przez uczniów.

 

galeriaZwierzaki cudaki

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego właśnie w październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Zwierzaki – cudaki z owoców i warzyw”. Prace dostarczone przez uczniów okazały się niezwykle interesujące i oryginalne. Ekspozycja prac cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Każdy uczestnik otrzymał symboliczną, słodką nagrodę, a najciekawsze prace zostały wyróżnione: I miejsce - Marcin Makowski, II miejsce - Mikołaj Rudy, III – miejsce Igor Iwaniszyn.

Organizatorkami akcji były Wioletta Burdziak-Zabłotny i Bożena Zarzyka.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter