Szkoła Podstawowa w Trepczy 2018/2019

galeriaVIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września od ośmiu lat obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole został zainaugurowany przez p. dyrektor Leontynę Krowiak, która jako pierwsza, w obecności wszystkich uczniów szkoły została odpytana z tabliczki mnożenia. Przez cały dzień naprzeciwko gabinetu p. dyrektor znajdowały się dwa patrole egzaminacyjne. Każdy miał szansę sprawdzić swoją wiedzę i wylosować pytania ukryte w jajkach niespodziankach. Za poprawną odpowiedź na 5 przykładów uczniowie i nauczyciele otrzymywali tytuł eksperta i cukierek. Z okazji tego dnia na ścianach, drzwiach, oknach, a nawet na schodach i w toaletach pojawiły się hasła przypominające zasady mnożenia np. w formie rymowanek. Po lekcjach patrol egzaminacyjny zachęcał rodziców i opiekunów odprowadzających dzieci do przedszkola, do wykazania się znajomością tabliczki mnożenia. Wielu dorosłych chętnie próbowało swoich sił i zazwyczaj poprawnie odpowiadali, ale byli i tacy, którzy woleli nie podejmować ryzyka.

Koordynatorem lokalnym akcji była nauczycielka matematyki p. Ewa Rajtar, a patrole zostały wyłonione spośród uczniów klasy piątej, którzy bezbłędnie opanowali tabliczkę mnożenia.

Gratulujemy wszystkim, którzy znają tabliczkę mnożenia, bo na pewno przydaje się ona w codziennym życiu.

 

program

 

galeriaZdążyliśmy przed jesienią!

21 września dzieci z klas I III, odbyły zajęcia w…lesie. A wszystko za sprawą leśniczego Rafała Kucharskiego. Otóż pan Rafał zaprosił nas w ten piękny, upalny dzień, aby pokazać i opowiedzieć o mieszkańcach lasu i jego przepięknych zakątkach. Dzieci z zapartym tchem słuchały o tajemniczym zniknięciu mrowiska, sączeniu się żywicy z dorodnego świerka, mogły zobaczyć jak rosną kanie, huby, jak rozpoznawać drzewa po liściach i korze, a także usłyszeć o wielu zadziwiających zjawiskach. Na koniec, na przygotowanym ognisku uczniowie upiekli sobie nie tylko kiełbaski, ale i ziemniaki, jabłka, chleb, a nawet… kukurydzę. I tak pożegnaliśmy lato.

Dziękujemy Panu leśniczemu, Rafałowi Kucharskiemu, za tę wspaniałą lekcję.

 

galeria

III miejsce w konkursie „Kartka z wakacji”

W dniu 21 września 2018 r. w Odrzechowej odbyła się XXV akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2018”. Było to wydarzenie o zasięgu wojewódzkim połączone z podsumowaniem konkursu plastycznego i literackiego oraz uroczystym wręczeniem nagród. W konkursie na „Kartkę z wakacji” udział wzięli uczniowie klasy IV natomiast konkursie literackim na wiersz o tematyce ekologicznej uczniowie klasy V. Spośród prac naszych uczniów III miejsce zajęła pocztówka Igora Iwaniszyna, który został zaproszony na tę uroczystość. Prace plastyczne zostały wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu a w postaci pocztówki uzyskały swoją nową wartość. Organizatorem imprezy w Odrzechowej był Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Nadleśnictwo Rymanów. Konkurs na etapie szkolnym realizowały panie Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.


 

galeria17 września obchodziliśmy
Światowy Dzień Kropki

Impulsem do powstania święta była historia dziewczynki o imieniu Vashit, wymyślona przez Petera Reynoldsa. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

W tym dniu zorganizowaliśmy spotkanie klas I i IV, podczas którego przypomnieliśmy sobie historię małej Vasthi. Opowiadanie to uświadomiło uczniom, że każdy z nas ma ukryte zdolności i talenty. Tak jak nasza bohaterka szukaliśmy naszych mocnych stron. W klasach powstały prawdziwe dzieła sztuki. Klasa IV stworzyła kropkowe statki kosmiczne, natomiast klasa I kropkowe talenty. Uczniowie z zaangażowaniem opowiadali o swoich umiejętnościach, a na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcia w kropkowej foto-budce.

Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.        

Jesteśmy pewni, że Dzień Kropki wpisze się na stałe w kalendarz naszej szkoły.

Koordynatorkami akcji były panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk-Ciętak.

 

galeriaW dniu 13 września klasa V wzięła udział w XXV Jubileuszowej Akcji Sprzątania Świata pod hasłem

„Akcja- Segregacja! 2 X Więcej, 2 X Czyściej”

Celem tegorocznej edycji jest selektywna zbiórka odpadów. To bardzo ważne przedsięwzięcie ze względu na poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody oraz lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach. Akcja jest istotna także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów, a musimy w ciągu dwóch lat zacząć poprzez selektywną zbiórkę zbierać ich trzykrotnie więcej! Dlatego w tym roku podjęte zostało odpadowe wyzwanie w kolorach jak pojemniki do segregacji odpadów. My odpowiedzieliśmy na wezwanie 2 w kolorze zielonym - Zbieramy - sprzątamy - nie śmiecimy. W galerii zamieszczamy kilka dowodów naszej pracy. Akcję zorganizowały i koordynowały panie: Maria Siedlecka i Anna Rychlicka.

 

galeriaPowrót do przeszłości

W ramach XXX edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek” klasa II uczestniczyła w spotkaniu z Paniami z Wiejskiego Koła Gospodyń w Trepczy. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o krzewach owocowych np. róży, pigwie i aronii, które kiedyś rosły przy każdym domu. Stanowiły nie tylko piękną ozdobę i nieprzebrane źródło witamin, ale również świetnie sprawdzały się w kuchni. Uczniowie mogli spróbować konfitury z płatków róży w przygotowanych przez Panie domowych rogalikach. Niemało było też innych przetworów, dżemów, marmolad, suszonych owoców i grzybów. Miła atmosfera, piękne stroje, różnorodność smaków i zapachów sprawiła, że dzieci były szczerze zainteresowane tradycjami związanymi z przygotowywaniem zapasów na zimę. Uwieńczeniem tego spotkania było zasadzenie krzewu róży przy budynku szkoły.

 

galeriaBóg - Honor - Ojczyzna
Uroczystości patriotyczne w Bykowcach

10 września w Bykowcach uczniowie klasy siódmej uczestniczyli w uroczystości patriotycznej zorganizowanej dla oddania czci żołnierzom Września 1939 roku. Tradycyjnie zgromadziła ona kilkusetosobową rzeszę uczniów, harcerzy, leśników, kombatantów, przedstawicieli władz i różnych środowisk Ziemi Sanockiej. Uczczono pamięć sześciu podhalańczyków, którzy zginęli w potyczce z Niemcami, osłaniając odwrót swego oddziału.. Obelisk w kształcie flagi biało-czerwonej upamiętnia miejsce śmierci porucznika rezerwy, leśnika Mariana Zaremby i pięciu jego żołnierzy, z których jeden – Leon Urbaniak – również był leśnikiem. Pod pomnikiem żołnierzy poległych w walce przed 79 laty w Bykowcach słowa powitania wygłosiła Anna Hałas, wójt Gminy Sanok, po czym dr Hubert Ossadnik, historyk i regionalista, pracownik MBL w Sanoku, przybliżył zebranym tło historyczne potyczki z Niemcami w Bykowcach.

Następnie delegacje uczestników oddały hołd poległym, składając wiązanki kwiatów pod pomnikiem. Spod pomnika, w asyście pododdziału honorowego podhalańczyków i orkiestry, uczestnicy przeszli na cmentarz, gdzie po krótkiej modlitwie za dusze żołnierzy, odbył się apel poległych, oddano salwę honorową oraz złożono wieńce i kwiaty na grobach bohaterskiego dowódcy i poległych żołnierzy.

Opiekę nad uczniami sprawowała wychowawczyni pani Mariola Gorczyńska oraz nauczyciel wspomagający pani Magdalena Sabat.

Więcej…
 

galeriaNARODOWE CZYTANIE - PRZEDWIOŚNIE STEFANA ŻEROMSKIEGO

Narodowe Czytanie organizowane jest corocznie od 2012 roku przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku cała Polska czytała Przedwiośnie Stefana Żeromskiego W związku z powyższym nasza szkoła przystąpiła do tej ogólnopolskiej akcji i 7 września zorganizowała wyjątkowe spotkanie.

Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już w sierpniu rejestracją w systemie, dzięki czemu otrzymaliśmy okolicznościową pieczęć, która posłużyła do składania pamiątkowego stempla na egzemplarzach powieści.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej odczytaniem przez dyrektora szkoły podstawowej, p. Leontynę Krowiak, przesłania p. prezydenta Andrzeja Dudy. Uczennice III klasy gimnazjum: Simona, Cebula i Zofia Leszczyk przedstawiły rys historyczny dziejów Polski. Następnie do czytania wybrano pierwszy rozdział utworu, który czytali chętni uczniowie z poszczególnych klas IV- VIII i III gimnazjum. Akcja zakończyła się o godzinie 11.00. Mamy nadzieję, że Narodowe Czytanie na stałe wpisze się w nasz szkolny kalendarz imprez i ma szczególny dla poziomu czytelnictwa wymiar, a promowanie go jest naszym nadrzędnym celem. Nad całością akcji czuwały nauczycielki: Bogusława Kaczmarska, Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

 

galeria550 LAT POLSKIEGO PARLAMENTARYZMU

W związku z obchodami 550 rocznicy Polskiego Parlamentaryzmu w naszej szkole pojawiła się wystawa upamiętniająca to wydarzenie. Wystawa prezentuje informacje związane z historią kształtowania się polskiego parlamentaryzmu na przestrzeni dziejów. Zawiera również ilustracje i zdjęcia przedstawiające funkcjonowanie obecnego sejmu i senatu.

Wystawę przygotowały nauczycielki historii A. Bochenek i A. Mąka.

 

galeriaINAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

3 września to dzień, w którym cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystości inauguracji roku szkolnego 2018/2019.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrała pani Dyrektor Leontyna Krowiak. Powitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły, życząc im dobrego roku pełnego sukcesów w pracy i w nauce. Aby uświetnić ten dzień, młodsi uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu145
Wizyt w miesiącu743
Łącznie wizyt47793

VCNT - Visitorcounter