"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu"

- Bill Gates

W tym roku szkolnym chętni uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach programowania w Scratch`u w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Główka pracuje i w Scratch`u koduje” prowadzonej przez p. Ewę Rajtar. Zajęcia odbywały się od września do czerwca, co dwa tygodnie po dwie godziny. Brało w nich udział średnio 6 -7 osób.

Scratch to edukacyjny język stworzony do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania. Umożliwia on łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – za pomocą puzzli układanych w określonym porządku. Istnieje także serwis społecznościowy, pozwalający każdemu na umieszczanie stworzonych w tym języku programów, dyskutowanie o nich oraz oglądanie i pobieranie prac stworzonych przez innych użytkowników tego serwisu.

Zachęcamy do obejrzenia niektórych prac powstałych na zajęciach kodowania. Może sami zaczniecie programować i tworzyć gry.

Animacja/Gra

Pianino

Kuba Łakos

Ssaki\ptaki\owady

Test z tabliczki mnożenia

Gra zwierzęta

Michasia Lewicka

Taniec

Dyskoteka

Patrycja Ćwian

Quiz wiedzy

Zosia Leszczyk

Quiz

Rafał Harajda

Nauka tabliczki mnożenia

Karol Kątski

Quiz

Dyskoteka

Marcin Bartkowski

Mamy „Przedszkole bez próchnicy”!

Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole uczestniczy w realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” – największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.

W ramach projektu nasze przedszkole otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Aby zostać „Przedszkolem bez próchnicy”, zapraszamy na stronę internetową www.zebymalegodziecka.pl

Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2015/2016, a mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy trzeciej gimnazjum. Rozpoczęliśmy Mszą św. odprawioną przez ks. P. Rymarowicza, dla którego to była również mała uroczystość, żegnał się z uczniami, których przeprowadził przez cały okres nauki. Po mszy wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Natomiast trzecioklasiści pożegnali się z gimnazjum wspominając minione lata w części artystycznej i prezentacji multimedialnej. Odchodząc ze szkoły podziękowali nauczycielom za okazaną życzliwość, szczerze wzruszając wychowawcę p. M. Sumarę.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Anna Hałas, która na ręce Pani Dyrektor Leontyny Krowiak złożyła podziękowania i kwiaty za sumienną pracę nauczycieli i I miejsce w województwie pod względem EWD w roku szkolnym 2014/2015. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Wójt świadectwa wyróżniające i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Leontyna Krowiak. Podziękowała nauczycielom za całoroczną pracę, życzyła absolwentom pomyślności w dalszym kształceniu, a wszystkim uczniom szczęśliwych i pełnych słońca wakacji.

galeriaOtwarte Serca Uczniów

Zespołu Szkół w Trepczy

współpraca z misjonarzami z Burundi

W dniu 9 czerwca uczniów ZS w Trepczy odwiedzili misjonarze: siostra Jacqueline i ojciec Bogdan, którzy przybyli na zaproszenie księdza Piotra Rymarowicza proboszcza tutejszej parafii.

Misjonarze opowiadali o ich codziennej pracy, braku wody, prądu i innych trudnościach, z jakimi muszą się zmagać każdego dnia. Dużym problemem jest brak zeszytów, przyborów szkolnych. Dlatego została zorganizowana na terenie szkoły zbiórka potrzebnych rzeczy. Dodatkowo wolontariuszki zebrały wolne datki od mieszkańców Trepczy. Dzięki temu udało się wysłać paczkę z tak oczekiwanymi i potrzebnymi dzieciom przyborami.

Akcję pomocy zorganizowały: p. Bożena Zarzyka i p. Wioletta Burdziak-Zabłotny

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»