Jesteśmy na obozie edukacyjnym

Młodzież z naszej szkoły przebywa na tygodniowym obozie edukacyjnym w Tarnowie. Jest to nagroda za zdobycie II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” organizowanym przez Fundację Miasta w Internecie,
a finansowanym przez MEN.

Nie wszyscy wierzyli, że nam się uda. Konkurencja była duża. Największą motywacją do wytężonej pracy była główna nagroda, czyli mobilna pracownia komputerowa. Okazuje się jednak, ze nagroda za drugie miejsce jest równie atrakcyjna.

- Jest super. Mamy wiele różnorodnych zajęć. Bardzo podobała nam się gra miejska, dzięki której poznaliśmy Tarnów – mówi Julka.

- Dla nas najfajniejsze było konstruowanie i programowanie robotów. Mogliśmy nimi stoczyć bitwy z kolegami. Wszystkie wygraliśmy – cieszy się grupa Kuby, Marcina i Rafała.

Niektórzy odkryli w sobie pasję do robienia zdjęć dzięki profesjonalnemu sprzętowi i pomocy zawodowca, który prowadził zajęcia z fotografii cyfrowej. Innych zainteresowała wizyta w siedzibie radia RDN Małopolska, w czasie której zobaczyli jak wygląda przygotowanie audycji, obróbka dźwięku, newsroom.

Odbywają się również zajęcia podnoszące kwalifikacje uczniów z bezpieczeństwa cyfrowego, a popołudniami uczniowie spędzają czas w parku wodnym, na ściance wspinaczkowej lub grając w gry zespołowe na terenie hotelu.

Na piątek zaplanowany jest wyjazd do RTCNW w Mielcu, gdzie młodzież będzie tworzyć modele rakiet, zwiedzi lotnisko i wieżę kontroli lotów.

- Cały rok ciężko pracowaliśmy, także dokumentując nasze działania, tym bardziej cieszy nas radość uczniów przebywających na obozie – podsumowują panie Ewa Rajtar, Joanna Lewicka i  dyrektor szkoły Leontyna Krowiak.

Z uczniami gimnazjum, którzy zostali wytypowani na 7-dniowy obóz w Tarnowie spotykamy się 23 lipca. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu będą się pojawiały na stronie Facebooka Cyfrowetrepczaki.

galeriaZakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca dla wszystkich uczniów zadzwonił ostatni przed wakacjami dzwonek. Dla Trzecioklasistów był to ostatni w tej szkole dzwonek, bo we wrześniu rozpoczną naukę w innym gronie, w innych murach. Ta myśl towarzyszyła mi podczas pożegnania ze szkołą, w której spędzili 10 lat.

„Mamma mija dziś jesteśmy tu,

tak, tak po raz już ostatni

Mamma mija czy wrócimy znów

do tych wszystkich twarzy bratnich (…)

Mamma mija teraz wiemy to

Że to był ostatni w szkole rok.

Po części artystycznej, w której przywołali uczniowskie „złote myśli” i sparodiowali lekcje z różnych przedmiotów, nastąpił moment podziękowania za trud i serce włożone edukację i wychowanie. Do podziękowań dołączyli też rodzice składając na ręce wychowawczyni Ewy Rajtar i dyrektor Leontyny Krowiak piękne kwiaty.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor gratulując absolwentom wysokich wyników z egzaminu, życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom zasłużonego wypoczynku po pracowitym roku szkolnym.

Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, byli to:

Wiktoria Dobrzańska

Wiktor Kapcio

kl. IV

Hubert Lisowski

Rodzicom wyróżnionych absolwentek gimnazjum pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne. Nagrody książkowe trafiły też do uczniów, którzy byli pilni w uczęszczaniu na zajęcia i mieli niemal 100% frekwencję.

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych i niezapomnianych wakacji.

galeriaMamy Certyfikat Lekkiego Tornistra!

Idea lekkiego tornistra znana jest w naszej szkole od kilkunastu lat. Długo przed powstaniem Ogólnopolskiego Projektu, zostały poczynione działania, aby uczniom odciążyć kręgosłupy. Otóż za sprawą nauczycielki Krystyny Sołtysik został stworzony kącik, w którym uczniowie zostawiali swoje podręczniki. Z czasem rodzice zrobili szafkę z półeczkami dla każdego dziecka. Obecnie każda klasa I-III, posiada piękne kolorowe szafki.  W tym roku oficjalnie szkoła zasłużenie otrzymała Certyfikat Lekkiego Tornistra. Cieszymy się razem z dziećmi, bo tornister odciążony to kręgosłup zadowolony.

galeriaPodsumowanie programu „Owoce i warzywa w szkole”

W dniu 21 czerwca 2017r. w „małej” szkole odbyła się impreza podsumowująca realizowany program „Owoce i warzywa w szkole”.

Dzieci z klas I - III pod opieką p. Jadwigi Kozak i p. Darii Blecharczyk-Ciętak przygotowały dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego inscenizację wiersza pt. „Warzywa i owoce są smaczne i zdrowe”. Uczniowie przedstawili spektakl przebierając się i zakładając maski odpowiednie do swojej roli. W ciekawy i zabawny sposób przedstawili rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali wesołą piosenkę „Witaminki”.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»