galeriaDzień Profilaktyki

Wśród najważniejszych wartości dla każdego człowieka dominują: zdrowie, pomoc drugiemu człowiekowi, aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia. Te wartości są również bardzo ważne w naszej pracy. Dlatego chcąc zainteresować młodych ludzi dbaniem o własne zdrowie, co roku organizujemy Dzień Profilaktyki. Podczas tego Dnia zapraszamy różnych gości z prelekcjami oraz pokazami.

W tym roku przybyły do nas panie fryzjerki i kosmetyczka. Fryzjerki wyjaśniły uczennicom jak należy dbać o włosy, czego należy unikać i jak powinna wyglądać schludna fryzura do szkoły, po czym zaprezentowały taką fryzurę na modelu, którym była uczennica klasy III gimnazjum. Natomiast kosmetyczka pokazała dziewczynom jak powinna przebiegać pielęgnacja cery trądzikowej, jakich kosmetyków należy używać, a jakie są absolutnie zabronione. Na koniec odbył się pokaz delikatnego makijażu.

Najmłodsi uczniowie (klas I-III szkoły podstawowej) przygotowywali pod okiem pań dietetyczek zdrowe koktajle i pasty, natomiast starsi uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez panie. Mogli spróbować koktajlu szpinakowo - pomarańczowego.

Ten dzień nie mógł się odbyć bez różnego rodzaju konkurencji sportowych. Uwieńczeniem ciężkich zmagań wszystkich uczniów był wspólny taniec belgijka.

W Roku Jubileuszu

100 lat odzyskania Niepodległości

Dziękujemy Bogu

za kolejny rok

w polskiej szkole...

22 czerwca 2018 piątek godz. 8.00

Msza święta dziękczynna

za otrzymane łaski

prośbą o szczęśliwe wakacje

z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców

nauczycieli i pracowników szkoły

Po Mszy Św. gromadzimy się w szkole na sali gimnastycznej,
gdzie po części artystycznej odbędzie się
rozdanie świadectw wyróżniających.

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

„Nie do wiary jak szybko płynie czas
Wczoraj mali, dziś dorosły świat
Wciąż pamiętam pierwszy, szkolny dzień
Tak wyraźnie widzę to”

„Ostatni raz z moja klasą” zaśpiewali 22 czerwca uczniowie trzeciej klasy gimnazjum. W części artystycznej w humorystyczny sposób wspominali swój pobyt w szkole, lekcje i nauczycieli. Na koniec podziękowali wszystkim pedagogom, których spotkali w trakcie edukacji w szkole podstawowej i gimnazjum, wręczając kwiaty, będące wyrazem wdzięczności „za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce”.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła najlepszym absolwentom: Julii Lewickiej, Michałowi Adamczykowi, Weronice Dobrzańskiej, Justynie Dobrzańskiej świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo Julia Lewicka otrzymała nagrodę dyrektora za osiągnięcia w konkursach i reprezentowanie szkoły. Rodzicom najlepszych absolwentów Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

Z kolei uczniowie pozostałych klas otrzymali z rąk pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. Na koniec rodzice absolwentów podziękowali pani dyrektor Leontynie Krowiak i wychowawczyni Bożenie Zarzyce, wręczając bukiety kwiatów. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za pracę i życzyła wszystkim uczniom i pracownikom wspaniałych wakacji.

galeriaKocham cię matmo

W czwartek 14 czerwca obchodziliśmy szkolny dzień matematyki pod hasłem „Kocham cię matmo”. Z tej okazji uczniowie rozegrali turniej wzorowany na telewizyjnym programie „Kocham cię Polsko”. Kapitanowie drużyn – Michał i Karol wylosowali członków swoich ekip spośród uczniów wszystkich klas i dzielnie rywalizowali w różnych konkurencjach. Zmagali się z tangramem układając „kotka” na czas, były matematyczne kalambury i głuchy telefon, który dostarczył przezabawnych plotek o sławnych uczonych. Wiele emocji wzbudziły urodziny, do których niezliczoną liczbę pytań i wybuchający prezent przygotowała Julka. Sporym wyzwaniem dla uczniów było nałożenie specjalnych strojów i ułożenie słów z otrzymanych liter. Nam – organizatorom też najtrudniej było przygotować tą konkurencję, ale publiczność dobrze się bawiła.

Rywalizacja była ekscytująca, a uczniowie udowodnili J, że matematyka to nie tylko trudne zadania, wzory i abstrakcyjne pojęcia.

Wygrana do samego końca - nie do przywidzenia, gdyż runda finałowa polegała na oszacowaniu odpowiedzi na „zadane Polakom pytanie” i dawała możliwość zakręcenia kołem fortuny, a tym samym sporych zmian w punktacji. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Karola i oprócz wafelków podzieliła miedzy siebie sporą ilość czereśni.

Szkolny dzień matematyki przygotowała wraz z uczniami III klasy gimnazjum p. E. Rajtar.

galeriaProgram dla szkół

W dniu 15.06.2018r. odbyło się podsumowanie realizowanego w szkole „Programu dla szkół”. Dzięki prowadzonym działaniom dzieci uczyły się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznawały korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczyły się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji. Uczniowie klasy III odegrali spektakl pt. „Witaminki” oraz wspólnie z innymi klasami pooglądali film edukacyjny „Ekipa Chrumasa gotuje”. Wszyscy świetnie się bawili a na zakończenie zaśpiewali znaną piosenkę „Witaminki, witaminki”.

Nad realizacją zadań w ciągu całego roku czuwały panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk – Ciętak.

«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»