Projekt edukacyjny

„Wszystkie kolory świata

image0026

W roku szkolnym 2012/2013 w ramach realizacji zadań, które wynikają z członkostwa w Klubie Szkół UNICEF, nasza szkoła realizowała projekt edukacyjny „Wszystkie kolory świata”.

Jego celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF, która nie jest zwykłą szmacianą lalką – jest symbolem pomocy, jakiej uczniowie naszej szkoły chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci, przystępując do pracy, same zdecydowały, z jakiego kraju pochodzi ich laleczka, jakie ma imię, jaki jest kolor jej skóry oraz czy i jakie ma hobby. Tymi informacjami uzupełnili „akt urodzenia” laleczki.

Dnia 30.01.2013 uczniowie podczas apelu prezentowali swoje własnoręcznie uszyte laleczki. Łącznie przygotowano ich 19.

Po południu, podczas spotkania dla rodziców odbyła się prezentacja multimedialna przybliżająca tematykę projektu, po której uczniowie sprzedawali charytatywne laleczki. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie wpłacony na konto UNICEF- u z przeznaczeniem na szczepionki dla dzieci z Afryki. Dziękujemy rodzicom za zrozumienie i wrażliwe serca oraz włączenie się do akcji.

Koordynatorkami projektu na terenie naszej szkoły były panie: Wioletta Burdziak- Zabłotny i Bożena Zarzyka.