OWOCE I WARZYWA
W SZKOLE

 

 

Działania towarzyszące realizacji programu w naszej szkole
w roku szkolnym 2017/2018

Rozstrzygniecie konkursu na plakat

owoce46Z przyjemnością informujemy, że konkurs „JEDZ OWOCE I WARZYWA BO TO SAMA WITAMINA” oraz ,,PLAKAT REKLAMUJĄCY SPOŻYWANIE PRODUKTÓW MLECZNYCH” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie. Jury w składzie: p. Jadwiga Kozak, p. Daria Blecharczyk-Ciętak, p. Krystyna Buczkowicz i p. Krystyna Sołtysik wyróżniło i nagrodziło najciekawsze prace. Pani dyrektor Leontyna Krowiak wręczyła laureatom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie klasa III wcieliła się w smakowite owoce i warzywa i zaśpiewała „Hymn Świeżaków”. Było kolorowo i wesoło co widać na załączonych zdjęciach.

galeria

Działania towarzyszące realizacji programu w naszej szkole
w roku szkolnym 2015/2016


 


"Dzień warzywno-owocowy" zdrowy, pyszny i kolorowy.Filmik "Mini gródek"


 

 

Gazetki tematyczne   "Owoce i warzywa"


 


Filmik Dzień owocowo-warzywny.Owoce i warzywa w różnych porach roku.

galeria

 

 

 

    Sałatki i bukiety owocowe - ciekawe ozdoby stołu. 

galeria

 

 

 


Działania towarzyszące realizacji programu w naszej szkole
w roku szkolnym 2014/2015


 

 

 

Spotkanie uczniów 0 - III z pielęgniarką szkolną.

 

galeria

 

 

 

    Uczniowie klasy I czynnie uczestniczą w programie Owoce w szkole. Oprócz zajęć plastycznych i polonistycznych dotyczących tematyki owocowo-warzywnej, wykonują sałatki, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

 

galeria

 

 

Wycieczka do gospodarstwa rolnego: zbieranie warzyw w ogrodzie i owoców w sadzie, rozmowa na temat ekologicznych upraw. Poznanie zwierząt hodowlanych. 

 

galeria

 

 


  •     W czasie zajęć uczniowie wykonali z owoców i warzyw przedziwne postacie z bajek.

 

galeria

 

 

  •     Wspólnie zorganizowaliśmy wystawę prac i gazetkę.

 

 

 

 

 


 

   Przygotowaliśmy sałatkę warzywną.

 

 


 

 


 

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej otrzymują darmowe owoce i_warzywa w ramach unijnego programu „Owoce w szkole”. Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych.

 

Więcej informacji na stronie http://www.owocewszkole.org

 

 

 


 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter