kouj

Miło mi poinformować, że od listopada 2015r. rozpoczęła się realizacja innowacji „Główka pracuje i w Scratch`u programuje” opartą na założeniach programu  „Koduj z Klasą”.

Innowacja pedagogiczna pt. „Główka pracuje i w Scratch`u programuje” została opracowana w celu rozwijania umiejętności programistycznych uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Programowanie uczy kluczowych umiejętności, niezbędnych we współczesnym świecie: logicznego myślenia, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań, wyciągania logicznych wniosków, ale także jakże ważnej współpracy w grupie oraz cierpliwości.

Podczas zajęć dzieci nauczą się tworzenia prostych programów, animacji i gier w języku Scratch. Ideą programu jest to, aby każdy uczeń samodzielnie stworzył własne projekty na miarę swoich możliwości i umiejętności. Projekty zostaną zamieszczone w Internecie w klasowym Studio Scratch.

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie w środy, w godzinach 1615 -1745.

nauczyciel realizujący innowację

Ewa Rajtar