X Konkurs Czytelniczy
1

18 maja odbył się w naszej szkole X Konkurs Czytelniczy organizowany przez polonistki: p. Joannę Lewicką oraz p. Bożenę Zarzykę. W tym roku uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z cyklem „Opowieści z Narnii”. Celem konkursu jest popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur oraz dostrzegania nawiązań mitologicznych i biblijnych w literaturze fantastycznej.

Dziesiąta edycja naszego konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników, zgłoszono 56 osób, tj. 22 zespoły z 13 szkół z terenu miasta i Gminy Sanok. Cieszy nas, że mimo niepokojących statystyk dotyczących czytelnictwa, tak wiele młodych osób czyta książki spoza kanonu obowiązkowych lektur, i to czyta wnikliwie, o czym świadczy wysoki i bardzo wyrównany poziom konkursu, w czasie którego o uzyskaniu kolejnych miejsc na podium decydowały pojedyncze punkty. Oto wyniki:

I miejsce – SP w Kostarowach: Justyna Daszyk, Agata Mielecka, Krzysztof Dąbrowski,

II miejsce – SP nr 2 w Sanoku: Anna Kucaba, Zofia Grzebieniak, Joanna Strzyżowska,

III miejsce – SP w Trepczy: Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk, Weronika Kłos;

I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Konstancja Michalak, Karolina Cielemęcka,

II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Anna Wal, Eden Dejena,

III miejsce – Gimnazjum w Strachocinie: Zuzanna Brodzika, Dominika Pająk.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, książki z literatury młodzieżowej oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy – drobne upominki. Sponsorem nagród w konkursie był PBS w Sanoku, którego dyrektorowi, Panu Januszowi Wojtasowi, serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Słodki poczęstunek i soczki dla uczestników ufundowała Piekarnia PSS oraz Rada Rodziców.

 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter