X Konkurs Czytelniczy
1

18 maja odbył się w naszej szkole X Konkurs Czytelniczy organizowany przez polonistki: p. Joannę Lewicką oraz p. Bożenę Zarzykę. W tym roku uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z cyklem „Opowieści z Narnii”. Celem konkursu jest popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur oraz dostrzegania nawiązań mitologicznych i biblijnych w literaturze fantastycznej.

Dziesiąta edycja naszego konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników, zgłoszono 56 osób, tj. 22 zespoły z 13 szkół z terenu miasta i Gminy Sanok. Cieszy nas, że mimo niepokojących statystyk dotyczących czytelnictwa, tak wiele młodych osób czyta książki spoza kanonu obowiązkowych lektur, i to czyta wnikliwie, o czym świadczy wysoki i bardzo wyrównany poziom konkursu, w czasie którego o uzyskaniu kolejnych miejsc na podium decydowały pojedyncze punkty. Oto wyniki:

I miejsce – SP w Kostarowach: Justyna Daszyk, Agata Mielecka, Krzysztof Dąbrowski,

II miejsce – SP nr 2 w Sanoku: Anna Kucaba, Zofia Grzebieniak, Joanna Strzyżowska,

III miejsce – SP w Trepczy: Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk, Weronika Kłos;

I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Konstancja Michalak, Karolina Cielemęcka,

II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Anna Wal, Eden Dejena,

III miejsce – Gimnazjum w Strachocinie: Zuzanna Brodzika, Dominika Pająk.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, książki z literatury młodzieżowej oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy – drobne upominki. Sponsorem nagród w konkursie był PBS w Sanoku, którego dyrektorowi, Panu Januszowi Wojtasowi, serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Słodki poczęstunek i soczki dla uczestników ufundowała Piekarnia PSS oraz Rada Rodziców.