"Książka przyjacielem dziecka"

 

Opracowała i realizuje: p. K. Sołtysik

 

Czas realizacji: 2016/2017


Podsumowanie innowacji pedagogicznej

Książka przyjacielem dziecka

Głównym założeniem projektu było:

Zainteresowanie uczniów ciekawą literatura dziecięcą jako alternatywa Internetu, telewizji i innych urządzeń technicznych.

Zajęcia odbywały się raz w tygodniu po 1 godzinie od października do maja. Uczniowie nie tylko czytali ze zrozumieniem literaturę dziecięcą, ale pisali własne utwory w formie książek, wierszy, komiksów, a nawet wymyślali gry planszowe. Organizowali w klasie dni J. Brzechwy, J. Tuwima oraz H. Sienkiewicza i innych noblistów literatury polskiej. Inscenizowali teksty literackie na forum szkoły. Projektowali i robili mapę kraju i plany swojej miejscowości. Na podstawie albumów i literatury przyrodniczej wykonali zielnik, ucząc się przy okazji nazw roślin. Uczestniczyli w warsztatach Ognik w Straży Pożarnej w Sanoku i zajęciach przyrodniczych zorganizowanych przez studentów z koła naukowego Prometeusz PWSZ w Sanoku, a także bibliotecznych. Przyjmowali ważnych gości np. podróżnika, leśniczego, higienistkę, policjanta i innych.  Brali udział w wycieczkach tematycznych, konkursach recytatorskich klasowych i rejonowych. Wykonywali eksperymenty przyrodnicze, a także prace techniczne wg instrukcji, a potem dekorowali nimi klasę, szkołę, a nawet wykonali prezentację prac w Galerii PWSZ w Sanoku. Oglądali sztuki teatralne, kukiełkowe połączone z multimediami. Niektórzy w czasie ferii, niczym Odarpi ze znanej lektury, oderwali się na chwilę od komputera i telewizora,  i zbudowali najfajniejszą budowlę ze śniegu. Mam nadzieję, że te wszystkie uczniowskie doświadczenia zaprocentują i będą w przyszłości drogą do poszerzania wiedzy.

Krystyna Sołtysik

GALERIA

 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter