GALERIA

Ratujemy i Uczymy Ratować to najstarszy realizowany do dziś program w klasach 1 – 3 SP, w Zespole Szkół w Trepczy.
Był 15 marca 2007r. Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy, wysyła nauczycielkę kształcenia zintegrowanego Krystynę Sołtysik, na szkolenie prowadzone przez Fundację WOŚP pod nazwą Ratujemy i Uczymy Ratować.
Program polega na prowadzeniu zajęć z uczniami klas 1 – 3 z podstawowych czynności ratujących życie. Po wielogodzinnym szkoleniu zakończonym egzaminem praktycznym, nauczycielka otrzymuje pełen samochód materiałów edukacyjnych. Są to podręczniki dla uczniów, wydane pięknie i klarownie, tekturowe telefony komórkowe do złożenia przez dzieci, jeden duży fantom i pięć małych, zwanych Ania, płytki z filmikami pokazowymi, zapasowe „płuca” do fantomów i ogrom dobrych chęci i energii do dodatkowej pracy samej nauczycielki.
Już za dwa miesiące dzieci pokazywały swoje umiejętności nad brzegiem Sanu. Zamieszczam pierwszy wpis, jaki się pojawił na stronie szkoły, bo jest najważniejszy. Za następne lata niech mówią fotografie. Niektóre już bezpowrotnie zaginęły. A na niektórych są uczniowie, którzy dawno opuścili mury szkoły i mam nadzieję, że nie zapomną jak się ratuje człowieka.
Zgodnie z kilkuletnią tradycją, w ostatnią niedzielę kwietnia, ksiądz proboszcz Piotr Rymarowicz, zorganizował spotkanie nad Sanem przy ołtarzu – łodzi i krzyżu pamięci, o tych, którzy zatonęli w nurtach rzeki. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy Trepczy i okolicznych miejscowości oraz bliscy i znajomi nauczycielek z Kielc, które zginęły podczas spływu przed czterema laty. Na zakończenie mszy przy śpiewie barki uczniowie naszej szkoły wypuścili na wodę łódeczki i wianki, a Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy Leontyna Krowiak złożyła kwiaty pod pamiątkową tablicą. Następnie głos zabrała matka jednej z ofiar – Stanisława Baran z Kielc, która na ręce ks. Piotra złożyła podziękowanie i kwiaty za troskę i opiekę tego miejsca. Natomiast przedstawiciele Kuratorium Oświaty, GOPR – u i WOPR – u zachęcali wszystkich do troski o bezpieczny wypoczynek nad wodą. Wielkie zainteresowanie wśród wszystkich uczestników wzbudził pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu dzieci najmłodszych klas Szkoły Podstawowej w Trepczy, przygotowany przez Krystynę Sołtysik. Warto dodać, że w szkole realizuje ona program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka „Ratujemy i Uczymy Ratować” z uczniami kształcenia zintegrowanego. Plenerowe spotkanie w wyjątkowo pięknej scenerii budzącej się przyrody, przy szumie wiatru i wody, oraz śpiewie ptaków, zakończył koncert zespołu „Soul” z Sanoka i chór z Bykowiec.

 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu18
Wizyt w miesiącu209
Łącznie wizyt55320

VCNT - Visitorcounter