galeriaXI Konkurs Czytelniczy

10 maja odbył się XI Konkurs Czytelniczy, tym razem poświęcony serii książek „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” R. Riordana. Wśród 40 uczestników reprezentujących 12 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy i miasta Sanok, znaleźli się prawdziwi miłośnicy herosów, o czym świadczy wysoki i bardzo wyrównany poziom konkursu. W drugim etapie aż 3 zespoły z gimnazjów zdobyły maksymalną ilość punktów, zapewniając sobie I miejsce! Były to: K. Sworst i Z. Zarzyka z Gimnazjum nr 2, M. Lewicka i Z. Leszczyk z Gimnazjum w Trepczy oraz K. Karczyńska i Z. Filipowicz z Gimnazjum nr 4. Na 2 i 3 miejscu uplasowali się reprezentanci Gimnazjum nr 3.

W kategorii szkół podstawowych na najwyższym miejscu podium stanęli chłopcy z naszej szkoły: M. Bartkowski, W. Kapcio i K. Lisowski, na drugim miejscu zespół z Kostarowiec, natomiast na trzecim reprezentanci SP nr 2.

Choć nie zabrakło emocji związanych z pytaniami, konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze, a nagrodzeni dyplomami i książkami uczestnicy, już pytali o lektury do następnej edycji, co bardzo cieszy organizatorki konkursu. Panie: Joanna Lewicka i Bożena Zarzyka za główny cel stawiają sobie przecież rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy pani A. Hałas - Wójt Gminy Sanok, za sponsorowanie naszego konkursu, paniom Annie Cybulskiej i Elżbiecie Ciupak z MBP za pomoc w ocenianiu, a także wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do międzyszkolnej rywalizacji.