galeriaSPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

Dnia 6 czerwca gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa. Z uczniami klas IV-VI spotkał się Pan Aleksander Roman – kapitan Armii Krajowej, który opowiedział o swoich trudnych przeżyciach z czasów II wojny światowej i okresu powojennego. Uczniowie mogli bezpośrednio spotkać się z naocznym świadkiem tamtych wydarzeń oraz wysłuchać wzruszających wspomnień człowieka, którego młodośćprzypadała na czas walki zbrojnej i prześladowań. Pamiętajmy, że lata II wojny światowej przyniosły narodowi polskiemu ogrom tragedii i cierpień, a dzięki odwadze i poświęceniu żołnierze AK zapisali się na trwałe w naszej tradycji niepodległościowej. Nie mieli oni łatwo również po wojnie, czasy komunizmu to okres nękania i ciągłych przesłuchiwań należących i walczących w oddziałach AK. Trudno im było znaleźć odpowiednią pracę, nazywano ich często faszystami.Jesteśmy ostatnim pokoleniem ludzi, którzy mogą uczyć się historii od prawdziwych bohaterów!

Spotkanie zorganizowały: p. A. Mąka i p. M. Sabat.

Serdeczne podziękowania składamy: przede wszystkim p. Krystynie Chowaniec oraz p. J. Kozak, p. W. Burdziak-Zabłotny, p. A. Rychlickiej oraz p. S. Makowskiej za pomoc w realizacji spotkania.

 
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu219
Wizyt w miesiącu1599
Łącznie wizyt53061

VCNT - Visitorcounter