galeriaWycieczka do Muzeum Historycznego w Sanoku

19 czerwca 2018r. klasa szósta udała się na pieszą wycieczkę do Muzeum Historycznego w Sanoku. Uczniowie zobaczyli niezwykłe zabytki zgromadzone w Zamku w Sanoku. Zwiedzili zbrojownię i schron obserwacyjny, zobaczyli ceramikę pokucką, sztukę cerkiewną z XII – XX wieku – ikony, sztukę sakralną z XV – XIX wieku, portrety XVII – XIX wieku, galerie malarstwa XX wieku, galerie Zdzisława Beksińskiego. Najbardziej interesujące dla uczniów były zabytki archeologiczne pochodzące m.in. z Trepczy, Sanoka i okolic. Przewodnik w bardzo ciekawy i precyzyjny sposób przedstawił to co najważniejsze w sanockim zamku, dzięki czemu była to na pewno dla uczniów wyjątkowa lekcja muzealna. Wycieczkę przygotowały panie: Magdalena Sabat i Aneta Mąka.