galeriaKocham cię matmo

W czwartek 14 czerwca obchodziliśmy szkolny dzień matematyki pod hasłem „Kocham cię matmo”. Z tej okazji uczniowie rozegrali turniej wzorowany na telewizyjnym programie „Kocham cię Polsko”. Kapitanowie drużyn – Michał i Karol wylosowali członków swoich ekip spośród uczniów wszystkich klas i dzielnie rywalizowali w różnych konkurencjach. Zmagali się z tangramem układając „kotka” na czas, były matematyczne kalambury i głuchy telefon, który dostarczył przezabawnych plotek o sławnych uczonych. Wiele emocji wzbudziły urodziny, do których niezliczoną liczbę pytań i wybuchający prezent przygotowała Julka. Sporym wyzwaniem dla uczniów było nałożenie specjalnych strojów i ułożenie słów z otrzymanych liter. Nam – organizatorom też najtrudniej było przygotować tą konkurencję, ale publiczność dobrze się bawiła.

Rywalizacja była ekscytująca, a uczniowie udowodnili J, że matematyka to nie tylko trudne zadania, wzory i abstrakcyjne pojęcia.

Wygrana do samego końca - nie do przywidzenia, gdyż runda finałowa polegała na oszacowaniu odpowiedzi na „zadane Polakom pytanie” i dawała możliwość zakręcenia kołem fortuny, a tym samym sporych zmian w punktacji. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Karola i oprócz wafelków podzieliła miedzy siebie sporą ilość czereśni.

Szkolny dzień matematyki przygotowała wraz z uczniami III klasy gimnazjum p. E. Rajtar.