Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

Samorząd Uczniowski wybrany

Do 22 września opiekunki samorządu – panie Joanna Lewicka i Agnieszka Bochenek przyjmowały zgłoszenia kandydatów do pracy w Samorządzie Uczniowskim.

23 września odbyły się krótkie prezentacje. Kandydaci przedstawili swoje pomysły, które chcieliby zrealizować w bieżącym roku szkolnym. Następnie wylosowali zadania dodatkowe: mieli sprawdzić się w roli przewodniczącego szkoły i np. złożyć życzenia pani Dyrektor z okazji świąt, przekonać koleżanki i kolegów do

włączenia się do akcji zbierania nakrętek itp. Wszyscy uczniowie szkoły mieli okazję przekonać się, który z kandydatów spełnia ich oczekiwania i będzie potrafił godnie reprezentować społeczność uczniowską.

 

24 września odbyło się tajne głosowanie, w wyniku którego został wyłoniony Samorząd Uczniowski:

Przewodniczący szkoły: Damian Bartkowski

Zastępca: Michalina Lewicka

Skarbnik: Oliwia Przystasz

Sekretarz: Julia Lewicka

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

 

galeriaWystawa z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Pod koniec września w naszej szkole została zorganizowana wystawa z okazji 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego - 27. IX. 1939r. Na wystawę złożyły się projekty wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki historii: Pani Agnieszka Bochenek i Pani Aneta Mąka. 

 

SZANOWNI RODZICE! 

Informujemy,

iż w związku z niewielkim zainteresowaniem ze strony Rodziców i Uczniów wspólną sportową zabawą planowaną na 27 września
Dzień Sportu

zostaje odwołany.

Tych z Państwa, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w spotkaniu serdecznie przepraszamy.

 

logo mnozenieIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia –  26 września 2014 już po raz czwarty odbędzie się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to bezpłatna akcja edukacyjna mająca na celu popularyzację matematyki oraz połączenie nauki z zabawą. W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w akcji po raz pierwszy i świetnie się bawiła.
Powtarzajmy tabliczkę mnożenia, by i w tym roku przejść obok ekspertów z uśmiechem na twarzy
J

 

ZAPRASZAMY

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie wywiadowcze, które odbędzie się dnia 23 września 2014 r. (wtorek). Rozpoczniemy na sali gimnastycznej, a po spotkaniu z panią lekarz - onkolog zapraszamy na spotkania z wychowawcami w klasach.

 

zaproszenie

 

O patriotyzmie i historii

10 września rokrocznie w miejscowości Bykowce obchodzone są uroczystości patriotyczne przypominające wydarzenia września 1939r. Wzięli w nich udział uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką wychowawcy oraz ks. Piotr Rymarowicz. Stojąc pod pomnikiem poległych żołnierzy młodzież wysłuchała okolicznościowego referatu i dowiedziała się o walecznej postawie podporucznika Zaremby i jego towarzyszy we wrześniu `39 roku. Wraz z delegacjami władz lokalnych, służb mundurowych, nadleśnictw, harcerzy i innych szkół gimnazjaliści złożyli hołd i kwiaty pod pomnikiem. Uczestniczyli również w apelu poległych na cmentarzu w Bykowcach, gdzie uroczystą homilię wygłosił proboszcz tutejszej parafii, a salwę honorową oddał oddział 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. 

 

Policjanci uczą dzieci bezpieczeństwa

Pierwsze tygodnie w szkole są bardzo szczególne. Dzieci są jeszcze rozkojarzone wakacjami, a te najmłodsze nie mają świadomości zagrożeń. Bywa, że są tak zajęte rozmową z kolegami, że potrafią wejść na jezdnię nie zwracając uwagi na nadjeżdżające samochody. Dlatego, w pierwszych dniach września, uczniów Zespołu Szkół w Trepczy odwiedzili funkcjonariusze policji. Jak co roku przekazali wiedzę na temat bezpieczeństwa w trakcie codziennej drogi do szkoły. Podczas spotkania policjanci przypomnieli przepisy i zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzieci, a szczególnie te najmłodsze dowiedziały się m.in. którą stroną drogi należy się poruszać, jak prawidłowo zamocować odblaski, gdy poruszamy się po zmroku oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Funkcjonariusze przypominali między innymi o tym, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i nie wolno bawić się w pobliżu ulicy. Ponadto policjanci po raz kolejny przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Każdy pierwszak otrzymał odblaskowy worek na buty i tak wyposażony poszedł z policjantami ćwiczyć przechodzenie przez ulicę.

Pamiętajmy jednak, że poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej zależy również od rodziców. To przede wszystkim oni odpowiadają za swoje pociechy. Policjanci przypominali, iż dzieci do lat 7 nie mogą samodzielnie poruszać się po drogach – należy zapewnić im opiekę osoby co najmniej dziesięcioletniej.

 

 Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęliśmy 1 września mszą świętą w Kościele Parafialnym w Trepczy. Tradycyjnie po mszy, uczniowie, rodzice i nauczyciele pod przewodnictwem księdza Piotra Rymarowicza udali się pod Pomnik Niepodległości, gdzie wspólną modlitwą uczcili 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Uczniowie najmłodszych klas wypuścili gołębie pokoju do wszystkich kontynentów naszego globu. Następnie wszyscy udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia inauguracyjna przygotowana przez p. Jadwigę Kozak. Wybrane uczennice Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w rytm dźwięków gitary śpiewająco powitały uczniów i nauczycieli po wakacjach. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor Leontyna Krowiak, życząc wszystkim uczniom  i nauczycielom wielu uśmiechów i samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom
życzymy
wielu sukcesów w nauce i pracy.

 
«pierwszapoprzednia11121314następnaostatnia»

Strona 14 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu18
Wizyt w miesiącu209
Łącznie wizyt55320

VCNT - Visitorcounter