Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

Wycieczka dzieci I-komunijnych do Starej Wsi

       27 maja 2015 r. uczniowie klasy III SP wraz z rodzicami, wychowawcą p. J. Kozak i księdzem proboszczem P. Rymarowiczem uczestniczyli w wycieczce do Starej Wsi. Naszą pielgrzymkę rozpoczęliśmy mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie u jej stóp wspólnie podziękowaliśmy za dar I Komunii Świętej, modląc się jednocześnie o potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin. Większość była tu po raz pierwszy, więc z dużym zainteresowaniem zwiedziła zabytkową bazylikę oraz Muzeum Jezuitów. Znajdują się tu ciekawe zbiory szat liturgicznych (m. in. ornat J. P. II z kaplicy pałacowej w Watykanie) egzotyczne zbiory misyjne m. in. wypchany pyton i noga słonia oraz przepiękna kolekcja pisanek (wytwór miejscowego rękodzieła). Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się unikatowa w skali kraju ekspozycja ponad 100 szopek bożonarodzeniowych pochodzących z różnych stron świata.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Misyjne u Sióstr Służebniczek NMP. Znajdują się tu bogate zbiory pochodzące z różnych placówek misyjnych Zgromadzenia, piękna ruchoma szopka oraz kolekcja figurek Dzieciątka Jezus. Siostra opowiadała nam o założeniu zgromadzenia przez Edmunda Bojanowskiego, o pracy sióstr w kraju i na misjach. Na zakończenie, po wspólnej modlitwie przy grobie Leonii Nastał każdy z nas otrzymał pamiątkowe obrazki z wizerunkami błogosławionych. Ostatnią atrakcją wycieczki był basen w Brzozowie. Tu wszyscy świetnie się bawili, jedni pływali samodzielnie, inni „ratowali” się gadżetami, tylko bardzo zmęczeni odpoczywali w jacuzzi. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się zjeżdżalnia, która była oblegana przez wszystkich. Rodzice obserwowali nas z widowni szykując nam pyszne jedzonko po wyjściu z wody. Szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

galeriaNie lej dyscu, nie lej, bo cie tu nie trzeba
Obejdź góry lasy, obejdź lasy góry, nawróć się do nieba…
(wycieczka do Zakopanego)

… i faktycznie tak się stało, ponieważ podczas naszej dwudniowej wycieczki do Zakopanego nie spadła ani jedna kropla deszczu, pomimo że w Trepczy lało jak z cebra. Na naszej drodze pierwszym przystankiem były Wadowice i Muzeum Jana Pawła II, gdzie w piękny i nostalgiczny nastrój wprowadził nas przewodnik oprowadzający po interaktywnej wystawie oraz mieszkaniu Ojca Świętego. Kolejnym miejscem był Inwałd, w którym zwiedziliśmy Park Miniatur (słynne zamki i budowle świata) oraz przeżyliśmy chwile grozy w kinie 5D (ruchome fotele, prysznic wodny, wiatr, łaskotanie po łydkach, atak kobry itp.).Następnie poszaleliśmy na Piracie, Kole Młyńskim, łódkach wodnych a nawet na plastikowym lodowisku. Atrakcji nie sposób wyliczyć wszystkich, gdyż można było z nich korzystać wielokrotnie włącznie z Muzeum Strachów-Egipt Horror Show czy Wystawy Tutenchamona. Zmęczeni, ale pełni wrażeń dojechaliśmy do Zakopane-Kościelisko, gdzie czekało na nas zakwaterowanie w góralskiej drewnianej chacie. I znów emocje, gdyż kolorowe drewniane pokoiki wyposażone w plazmowe TV oraz łazienki z prysznicem, a także ciepłe kaloryfery (zimnica na zewnątrz!), zapewniły nam komfortowy odpoczynek. Po sutym śniadaniu (szwedzki stół czyli do wyboru do koloru, na co kto ma ochotę), wyruszyliśmy na podbój Tatr. Po zwiedzeniu z przewodnikiem historycznego cmentarza Na Pęksowym Brzysku oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (hołd górali za Jana Pawła II), wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na górę i przeszliśmy pieszo, podziwiając Tatry, na Gubałówkę. Po zjechaniu kolejką wagonikową na dół spędziliśmy troszkę czasu na zakopiańskich Krupówkach. Wyposażeni w góralskie pamiątki oraz wrażenia wracaliśmy do domu w promieniach pięknego słońca…

Wycieczkę zorganizowały panie Mariola Gorczyńska oraz Aneta Mąka, a opiekę nad uczniami sprawowała również pani Joanna Lewicka.

 

Niech nam żyją wszystkie mamy i tatusiowie też…

galeriaDziękuję za to wszystko,
Czym dobroć jest na ziemi,
Że Jesteś najważniejsza,
Że tego nikt nie zmieni,

Że jeden dzień najpiękniej
W mym sercu jaśnieć musi:
Dla jednych to Dzień Matki,
A dla mnie Dzień Mamusi.

tymi słowami 21 maja o godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczysta akademia poświęcona ,,Dniu Matki i Ojca ”.

Uczniowie z klasy III i maluszki z Punktu Przedszkolnego przygotowali występ artystyczny. Podczas recytacji pięknych wierszy, przedstawieniu humorystycznych skeczy, inscenizacji w wykonaniu najmłodszych oraz śpiewania cudownych piosenek, przekazały swoim mamom i tatom, jak bardzo je kochają i jak wiele oni dla nich znaczą.

Serdeczna, miła i odświętna atmosfera sprawiła, że wszystkie mamy i tatusiowie czuli się wspaniale, byli zachwyceni i dumni z  występów swoich dzieci. Wyraz temu dali promiennymi, radosnymi uśmiechami na swoich twarzach oraz gromkimi brawami. Uczniów przygotowały nauczycielki Dorota Bętkowska- Punkt Przedszkolny i Bogusława Kaczmarska -klasa III.

 

galeriaKonkurs czytelniczy „Jeżycjada”
M. Musierowicz

W tegorocznej, IX edycji konkursu udział wzięło trzynaście trzyosobowych zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych i gimnazjów nie tylko z gminy, ale i miasta Sanoka. Tak duże zainteresowanie konkursem jest dowodem na to, że uczniowie chcą i lubią czytać książki.

Tradycyjnie konkurs odbył się w dwóch etapach: najpierw zespoły rozwiązywały test pisemny dotyczący dziewięciu książek z serii „Jeżycjada”, który wyłonił po 4 zespoły ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie w drugim, ustnym etapie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści książek, rozpoznawali bohaterów itp.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie I miejsce w kategorii SP zajął zespół z Trepczy w składzie: Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk, Julia Lewicka, wyprzedzając jedynie jednym punktem zespół z Kostarowiec, który uplasował się na II miejscu. Kolejne III miejsce zajął drugi zespół z Kostarowiec, który również zwyciężył jednym punktem z SP nr 1 w Sanoku.

W kategorii Gimnazjum zdecydowaną przewagę miał zespół z Trepczy w składzie: Monika Kramarczyk, Pola Lewicka z kl. 3 oraz Agata Czebieniak z kl. 2 zajmując miejsce I, na miejscu II uplasował się zespół z Niebieszczan, któremu ustąpił jednym punktem zespół z Trepczy w składzie: Magdalena Kobrzyńska z kl. 3, Katarzyna Gierlicka, Martyna Kołcz z kl. 1.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe zakupione, dzięki wsparciu Banku PBS w Sanoku, przez organizatorki konkursu: p. Bożenę Zarzykę i panią Joannę Lewicką, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe przekazane przez panią Wójt Gminy Sanok Annę Hałas. Słodki poczęstunek był możliwy dzięki Piekarni „Jubilatka” PSS Sanok.

Wszystkim sponsorom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

Laury dla Ani Ziemlewicz

18 maja 2015r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tarnawie Dolnej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o życiu i działalności Ojca Świętego, organizowanego pod patronatem CDN w Sanoku, Burmistrza Miasta i Gminy w Zagórzu pt. „Święty Jan Paweł II- patronem młodych”.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach: literackiej i plastycznej. W pierwszej z nich udział wzięły dwie uczennice: Monika Bartkowska z kl. 2 i Ania Ziemlewicz z kl. 3. Natomiast Kamil Bartkowski z kl. 3 namalował pracę plastyczną, interpretując utwór Karola Wojtyły „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”.

Okazało się, że I miejsce uzyskała Ania Ziemlewicz, pokonując gimnazjalistów z powiatu sanockiego, bieszczadzkiego i leskiego. Ania zachwyciła jury konkursu swoją pracą, w której rozważyła myśl Ojca Świętego: „Bądźcie wymagający wobec otaczającego was świata, ale przede wszystkim wymagajcie od siebie samych… bądźcie z tego dumni! Nie popadajcie w przeciętność, nie ulegajcie dyktatom zmieniającej się mody, która narzuca styl życia niezgodny z chrześcijańskimi ideałami. Nie sprawcie Mi zawodu…”.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Uczniowie wzięli udział w konkursie pod opieką pani Bożeny Zarzyki.

 

UWAGA!

Informujemy, że zbiórka makulatury odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 01.06.2015 roku.
Jest to ostatnia zbiórka w tym roku szkolnym.

Makulaturę związaną i podpisaną proszę złożyć w tym dniu przy szatni szkolnej.

 

„Takie dziwy tu się działy, że dzieciaki wciąż się śmiały”

We wtorek 26.05.2015r. wszyscy uczniowie "Małej Szkoły" wraz z wychowawcami uczestniczyli w przedstawieniu muzycznym przygotowanym przez Teatr Muzyczny "Duduś" z Łodzi, który przedstawił Baśń Muzyczną w Sanockim Domu Kultury. Aktorzy zaprezentowali dzieciom ze szkoły i przedszkoli piękną baśń muzyczną pt. „W tajemniczej krainie krasnali”. Rzecz cała była o „skrzatach malutkich, smerfach wesolutkich, krasnoludkach ubogich, króliczkach pełnych trwogi, złośliwym Trolu Szczerbolu, złej Czarownicy Złośnicy i Niedźwiadku Miodojadku”. Wszystkim spektaklom towarzyszyły konkursy, losowania i zawody, które podobały się małej widowni. Były „konkursy wesołe, zabawy szałowe i gry odlotowe”. Ciekawa gra aktorów, piękne dekoracje i oprawa muzyczna zachwyciły licznie zgromadzoną publiczność, która głośno i z zachwytem wyrażała swoje emocje. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali kolorowe baloniki.

 

dyplomWyróżnienie dla Poli Lewickiej
w konkursie recytatorskim

 

Uczennica kl. III gimnazjum Pola Lewicka wzięła udział w I Turnieju Sztuki Recytatorskiej „Poszukiwania”, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sanoku. Za swoją recytację uzyskała wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

 

galeriaThe SNOW WHITE and SEVEN DWARFS
(bajka angielska)

(Once upon a time in a great castle…)
Dawno temu we wspaniałym zamku
żyła sobie królewna
o cerze tak białej jak śnieg,
włosach tak czarnych jak heban
i wargach tak czerwonych
jak dojrzałe truskawki.
Nazywała się Śnieżka.

Tak rozpoczęła się bajka, którą po polsku i angielsku opowiadali dwaj narratorzy (Natalia i Rafał). Mali aktorzy z klasy III świetnie poradzili sobie z tekstem angielskim, bowiem dalsza część opowieści o losach pięknej Śnieżki (Amelka), złej Królowej (Paulina) i dzielnym Królewiczu (Szymon) przedstawiana była właśnie w tej wersji językowej. Siedmiu krasnoludkom (Szef-Ania, Marcin, Bartek, Kamil, Wiktoria - Zwierciadełko, Oskar, Justyna), mieszkającym w małej chatce w lesie, towarzyszył zając (Sabina) i mądry myśliwy (Paweł), który miał dobre serce…

Sztuka teatralna The Snow White and Seven Dwarfs, wystawiana była w naszej szkole aż trzykrotnie, a wśród widowni nie zabrakło licznie zgromadzonych rodziców, dzieci i młodzieży, a także uczniów z pięciu innych szkół podstawowych, którzy gościli u nas w ramach Turnieju Językowego.

Bajkę wraz z najmłodszymi uczniami szkoły podstawowej przygotowała pani Mariola Gorczyńska w ramach innowacji pedagogicznej Mały Anglista. Dzięki współpracy z rodzicami klasy trzeciej (ogromne zaangażowanie przy przygotowaniu strojów), wychowawczynią klasy panią Jadwigą Kozak (podpowiedź scenografii) oraz sponsorem (upominki dla wykonawców), Mali Angliści mogli poczuć się jak prawdziwi aktorzy. Mieli też możliwość wykazania się kunsztem aktorskim i wokalnym (Amelka), znajomością języka angielskiego oraz jego praktycznym zastosowaniem.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter