Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

galeriaII Gminny Turniej Językowy
ANGLOMANIA 2015

Practice makes perfect (Trening czyni mistrza), to motto drugiej edycji Gminnego Turnieju Językowego ANGLOMANIA 2015, który odbył się w naszej szkole 6 maja br. a wzięło w nim udział 18 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok. W pierwszej części Turnieju uczniowie zmagali się z testem konkursowym, po którym trzy szkoły z największą liczbą punktów przeszły do etapu drugiego. W oczekiwaniu na wyniki tej części konkursu uczestnicy obejrzeli bajkę w angielskiej wersji językowej The Snow White and seven dwarfs w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły podstawowej w Trepczy pod opieką p. Marioli Gorczyńskiej. W części finałowej liderzy drużyn odpowiadali na pytania z zakresu kulturoznawstwa oraz rozpoznawali zdjęcia wyświetlane na ekranie.

Cały turniej wzbudził wiele emocji wśród uczniów, którzy bardzo żywiołowo reagowali na pytania finałowe. Zebrana publiczność spontanicznie udzielała odpowiedzi na pytania, które naszym finalistom sprawiły trudność. Nagrody, zarówno dla laureatów, jak i dla wszystkich pozostałych biorących udział w konkursie uczestników, były miłą niespodzianką.

Turniej zorganizowały panie Mariola Gorczyńska i Agnieszka Bochenek.

Jury w składzie: Bartosz Kusy (metodyk Wyd. Pearson z Rzeszowa) oraz Jacek Jakubaszek (metodyk Wyd. McMillan) po ustaleniu punktacji podało wyniki:

I m – SP w Pakoszówce (G. Adamiak, W. Burnat, A. Masłowska)

     II m – SP w Kostarowcach (A. Kiełbasa, Z. Brodzicka, Z. Dąbrowska

III m – SP w Falejówce (K. Tylka, P. Pelczarska, P. Rajtar)

Nasz zespół w składzie: Julia Lewicka, Gabriela Tokarska, Justyna Dobrzańska zajął V miejsce.

GRATULUJEMY!

 

galeriaW poniedziałek 4 maja odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja przyrody z elementami spektaklu teatralnego pt. „ Śladami wielkich odkryć”. Uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć „cuda”, które tak naprawdę są efektem wiedzy i osiągnięć naukowych. Zajęcia prowadzone były przez grupę Zaelektryzowani, która umożliwiła uczniom aktywne uczestnictwo w przeprowadzanych eksperymentach.

                                                                                                                Maria Siedlecka

 

galeriaVII Młodzieżowa Parada Niepodległości

30 kwietnia uczniowie Zespołu Szkół w Trepczy kolejny raz wzięli udział w Młodzieżowej Paradzie Niepodległości organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. Założeniem tej uroczystości jest przedstawienie wydarzeń i postaci z historii naszego kraju. W tym roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bunt robotników i mieszkańców Poznania przeciw złym warunkom bytowym i władzy komunistycznej, odpowiedzialnej za te warunki. Miał on miejsce w Poznaniu w dniach od 28 do 30 czerwca 1956 roku. Był pierwszym w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej masowym buntem robotników i mieszkańców dużego miasta, przeciwko którym władze skierowały ogień czołgów i karabinów maszynowych.

Nad przygotowaniem, organizacją i przebiegiem przedsięwzięcia miały pieczę nauczycielki historii p. A. Mąka i p. A. Bochenek.    

 

galeriaJak powstaje książka

30 kwietnia 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego były na wycieczce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sanoku. Miały okazję obejrzeć nie tylko pokaźny księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich, ale również zapoznały się ze sposobem wypożyczania książek. Ponadto brały aktywny udział w lekcji bibliotecznej "Jak powstaje książka". Zwiedziły również wystawę "101 zabawek". Panie bibliotekarki zachęcały dzieci do korzystania ze zbiorów bibliotecznych; przedszkolaki obiecały, że wrócą tu z rodzicami. Na zakończenie zajęć dzieci wesoło bawiły się w Zielonej Czytelni.

 

galeria"Wiosenne Nutki"

W dniu 28 kwietnia 2015 roku w Sali Wiejskiego Domu Kultury w Srogowie Górnym,  odbył się VII Gminny konkurs piosenki „Wiosenne nutki ”.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w trzech grupach wiekowych: kl. 0 – III szkoły podstawowej, kl. IV – VI szkoły podstawowej oraz kl. I – III gimnazjum. Na scenie występowali soliści i zespoły. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z oddziału przedszkolnego, którzy zaśpiewali piosenkę pt. "Ja uwielbiam dżem" oraz uczeń klasy II Karol Bodnar który zaśpiewał "Żono moja". W rezultacie przedszkolaki „wyśpiewali” III miejsce, natomiast Karol Bodnar otrzymał wyróżnienie, wszyscy otrzymali upominki, a dla szkoły – puchar, dyplom i sympatycznego pluszowego misia. Podczas powrotu do szkoły wszystkim dopisywały humory.  

 

galeriaWycieczka do Ciężkowic

Wycieczka do Ciężkowic (woj. małopolskie) w dniu 27 kwietnia dla 48 uczniów naszej szkoły była dużą atrakcją, przede wszystkim ze względu na walory krajobrazowe tych okolic.

Wyjazdowa lekcja przyrody była kolejnym etapem udziału nauczyciela przyrody w projekcie edukacyjnym, dzięki czemu uczniowie odbyli tę wyprawę bez ponoszenia kosztów finansowych. Zapoznali się ekspozycją stałą Muzeum Przyrodniczego w Ciężkowicach, obejrzeli interaktywny spektakl w batyskafie oraz trójwymiarowy film w okularach 3D nt rzeki Białej Tarnowskiej. Kolejnym etapem była wyprawa do Rezerwatu Przyrody „Skamieniałe Miasto”, unikatowym na skalę europejską obszarze Natura 2000.

Podsumowaniem wycieczki był poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek przygotowanych przez pracowników Muzeum Przyrodniczego, natomiast cała wyprawa na prośbę uczniów zakończyła się w sanockim McDonaldzie. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka przyrody Maria Siedlecka a opiekę sprawowały Panie: Mariola Gorczyńska, Wioletta Burdziak – Zabłony, Joanna Lewicka, Jadwiga Kozak.


 

Ogólnopolskie Wybory Książek zakończone!

"W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek.

Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami,

redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować

Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła,

co chcą czytać sami zainteresowani."- czytamy na oficjalnej stronnie organizatora.

Więcej na stronie: http://www.wyboryksiazek.pl/

Uczniowie naszego Zespołu Szkół włączyli się w to przedsięwzięcie, którego organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole” we współpracy z Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz redakcją „Biblioteki Szkolne Online”.

Patronat nad wyborami objęła minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

Celem akcji było:

1. Poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów;

2. Dostosowanie księgozbiorów bibliotek do zainteresowań czytelniczych uczniów;

3. Promocja czytelnictwa;

4. Promocja bibliotek szkolnych w środowisku szkolnym;

5. Kształtowanie postaw obywatelskich;

6. Popularyzacja zasad wyborów.

Zgodnie z regulaminem należało najpierw przeprowadzić wśród uczniów wybory najbardziej interesujących książek, a następnie sporządzić sprawozdanie i przesłać do organizatorów. Na tej podstawie zostanie opracowany wykaz ogólnopolski, przekazany następnie Ministerstwu Edukacji Narodowej i opinii publicznej.

W naszym Zespole Szkół w wyborach wzięli udział niemal wszyscy uczniowie, ponieważ w szkole podstawowej w kl. 4-6 głosowało 34 uczniów, a w gimnazjum 33.

Nad sprawnym przebiegiem wyborów czuwały nauczycielki języka polskiego: pani Joanna Lewicka i pani Bożena Zarzyka, które również opracowały wyniki.


Tabela 1 pokazuje jak głosowali uczniowie kl. 4-6 szkoły podstawowej.


Tabela 2 pokazuje jak głosowali uczniowie gimnazjum.


 

galeriaPokazali jak ratować

26 kwietnia 2015r.dzieci 1 klasy wraz z innymi uczniami Zespołu Szkół w Trepczy podczas obchodów 10 rocznicy tragedii nad Sanem, wzięli udział w pokazie niesienia pomocy, puszczaniu wianków, a także w wodowaniu swoich łódeczek. Na uroczystość przyszli mieszkańcy Trepczy, zaproszeni goście oraz rozmaite służby mundurowe. Wszystkim przyświecał jeden cel. Uczczenie pamięci ofiar rzeki oraz pokazanie mądrego i bezpiecznego przebywania nad wodą. Zaprezentowano również możliwości kajaków górskich. Oczywiście wszystko to, odbyło się po modlitwie przy ołtarzu - łodzi, którą poprowadził ks. P. Rymarowicz, organizator uroczystości. Więcej wiadomości na ten temat w Gazecie sanockiej Nr 7 z 30 kwietnia 2015r.

 

Przyjemne z pożytecznym

Taka wycieczka to wycieczka! - cieszą się  uczniowie z klasy 1SP, którzy 24 kwietnia gościli w Miejskiej Bibliotece w Sanoku. Program odwiedzin był bardzo napięty. Były gry, zabawy grupowe i indywidualne, konkursy recytatorskie, zwinnościowe, plastyczne, aktorskie i wiele innych, a wszystko to w formie zabawy gęsto okraszonej postaciami z bajek. Dzieci ochoczo i z wypiekami na twarzy podchodziły do zadań, nie zdając sobie sprawy, że właśnie otrzymują wielką porcję kultury, literatury i zwykłej serdeczności na co dzień. Ani się obejrzały, jak czas odwiedzin się skończył i trzeba było wracać. Na pocieszenie otrzymały lody i przywitały się z wojakiem Szwejkiem.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter