Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

galeriaW dniu 23 kwietnia uczniowie kl. IV podczas lekcji przyrody w terenie prowadzili obserwację rzeki San oraz dokonali pomiaru prędkości, z jaką płynie na odcinku naszej miejscowości. Uczniowie przekonali się, że rzeka oprócz tego, że jest słodkowodnym środowiskiem życia wielu organizmów jest też „ rzeźbiarzem krajobrazu”, ponieważ zmienia dolinę, w której płynie. Szukaliśmy również śladów obecności bardzo niebezpiecznej dla zdrowia ludzi rośliny inwazyjnej, jaką jest barszcz Sosnowskiego. W czasie wyprawy znaleźliśmy też dowody obecności bobrów, które w Polsce podlegają ochronie częściowej. Uczniowie z uznaniem podziwiali efekty pracy tych zwierząt. Wyprawa okazała się owocna w nową wiedzę i doświadczenia dla uczniów.

                                                                                                                  Maria Siedlecka

 

„Żonkile 2015”

W kwietniu uczniowie gimnazjum wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile 2015”, której celem było upamiętnienie 72 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Projekt zrealizowany został we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. W ramach projektu uczniowie gimnazjum wykonali żółte, papierowe żonkile, symbolizujące gwiazdę Dawida, które 19 kwietnia - w dniu rocznicy wybuchu postania w getcie - wręczyli mieszkańcom Trepczy, jako znak pamięci o tamtych wydarzeniach. Ponadto w klasach I – III gimnazjum przeprowadzone zostały lekcje historii, informujące o przebiegu powstania z 1943 roku. Koordynatorkami projektu w naszej szkole były nauczycielki p. A. Bochenek i J. Lewicka. Za pomoc dziękujemy również księdzu P. Rymarowiczowi.

plakat

Logotyp

 

UWAGA!

Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury
będzie w najbliższy CZWARTEK tj. 30.04.2015 roku.

 

galeriaI znowu sukces...

Dużym sukcesem zakończył się Gminny Konkurs Recytatorski w Falejówce dla Zosi Ziemlewicz z I klasy, która zdobyła nagrodę za pierwsze miejsce oraz dla Pauliny Malcher z klasy III, która zdobyła nagrodę za trzecie miejsce. Konkurs poprzedzony był piękną uroczystością z okazji Dnia Ziemi, którą przygotowali uczniowie ze szkoły w Falejówce. Nasze laureatki przygotowane zostały przez J. Kozak i K. Sołtysik.

Serdecznie gratulujemy!

 

certyfikat KOLORY 2015

Od dwóch lat działamy w Klubie Szkół UNICEF. Jako jego członkowie, zobowiązani jesteśmy do przeprowadzenia w danym roku szkolnym dwóch akcji zaproponowanych przez UNICEF. W ubiegłym semestrze był to projekt Wszystkie Kolory Świata. Za udział i zaangażowanie otrzymaliśmy certyfikat, potwierdzający naszą działalność w KLUBIE.

 

Katyń… - pamiętamy!

Zgładzono sprawiedliwość

Prawdę i wolność zgładzono

Zdradziecko w smoleńskim lesie

Pod obcej nocy osłoną…

We wtorek 14. kwietnia br. w parku „Kwitnąca Akacja” odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zbrodni katyńskiej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, mieszkańcy Trepczy oraz przedstawiciele władz gminy: Anna Hałas - Wójt Gminy Sanok i Paweł Wdowiak – Sekretarz Gminy. Po części modlitewnej pod przewodnictwem ks. P. Rymarowicza, odbył się Apel Poległych, a następnie krótki program słowno-muzyczny. Młodzież szkolna oraz przedstawiciele władz złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Dębach Pamięci i przy Krzyżu Katyńskim. Pani wójt podziękowała wszystkim zgromadzonym oraz organizatorom za pielęgnowanie pamięci o tych tragicznych wydarzeniach.

I tylko pamięć została

Po tej katyńskiej nocy…

Pamięć nie dała się zgładzić,

Nie chciała ulec przemocy.

 

ZAPROSZENIE

Zespół Szkół w Trepczy serdecznie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Sanok do udziału w II Gminnym Turnieju Językowym ANGLOMANIA 2015, który odbędzie się 6 maja 2015 roku o godz. 1000 (środa) w budynku szkoły.

Turniej ma na celu stworzenie uczniom z terenu Gminy Sanok możliwości do sprawdzenia swych umiejętności językowych, pobawienia się językiem angielskim, zachęcenie do samokształcenia i zmotywowanie do uczenia się języków obcych.

Pozostałe informacje i szczegóły w regulaminie oraz u organizatorów.

ZAPRASZAMY!

karta zgłoszenia

regulamin


 

zaproszenie

 

Wielkanocne tradycje i zwyczaje

Chociaż tradycja ŚWIĄT WIELKANOCNYCH jest stara jak chrześcijaństwo, niewielu z nas wie, skąd wzięły się i co oznaczają symbole, które im towarzyszą. Nie wyobrażamy sobie świąt bez baranka na stole, malowania pisanek, święcenia pokarmów. Jednak nie wszyscy wiedzą, co oznaczają te obrzędy i zwyczaje.

Trwając w przedświątecznej atmosferze we wtorek 31 marca uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Oliwia Przystasz i Magdalena Kobrzyńska zadbały o to, aby cała społeczność szkolna: uczniowie i nauczyciele przypomnieli sobie znaczenie tych świąt. Opowiedziały o Wielkim Tygodniu, Triduum Paschalnym i symbolice niektórych potraw i ozdób. Monika Bartkowska, grając na gitarze, zaśpiewała piosenkę o tematyce religijnej. Na koniec Pola Lewicka złożyła życzenia. Wszystko to ilustrowane było prezentacją multimedialną.

Uroczystość przygotowały: pani Wioletta Burdziak- Zabłotny i pani Bożena Zarzyka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter