Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

Sukces Magdaleny Kobrzyńskiej
w konkursie ortograficznym „SANOCKI MISTRZ ORTOGRAFII”

27 marca 2015r. w Zespole Szkół nr 1 uczennice gimnazjum w składzie: Monika Kołcz, Katarzyna Gierlicka i Magdalena Kobrzyńska wzięły udział w XIII edycji konkursu ortograficznego „SANOCKI MISTRZ ORTOGRAFII”.

Z radością informujemy, że Magdalena Kobrzyńska zajęła IV miejsce na 40 uczestników- uczniów sanockich szkół ponadgimnazjalnych, wykazując się znajomością ortografii i interpunkcji polskiej w bardzo trudnym, najeżonym pułapkami dyktandzie konkursowym. Serdecznie gratulujemy!!!

Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego- pani Bożena Zarzyka.

 

UWAGA!

Informujemy, że w tym miesiącu zbiórka makulatury
będzie w najbliższy CZWARTEK tj. 09.04.2015 roku.

 

Radosnych Świąt Wielkanocnych
wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia!
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego Święconego
w gronie najbliższych osób.


wielkanoc

Wystawa wielkanocna

Od kilku dni na głównym korytarzu naszej szkoły można podziwiać ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Prezentowane prace wykonywane były w ramach zajęć technicznych oraz na kółku plastyczno-technicznym pod kierunkiem pani Dominiki Posturzyńskiej-Lebryk.

 

Czwórka uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej wzięła udział w konkursie plastycznym "Tajemniczy ogród" organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury Puchatek. Wyróżnienie otrzymała Karolina Michniak. Dzieci przygotowywały prace konkursowe pod opieką p. K. Buczkowicz.

 

W ostatnią sobotę odbył się mecz charytatywny, pomiędzy VIP-ami sanockimi, a znanymi osobami z telewizji polskiej. Celem meczu była zbiórka funduszy na operację dla Wiktorka Wojnarowskiego.

Tuż przed rozpoczęciem, wszyscy kibice mogli miło spędzić czas ze swoimi pociechami w strefie dla dzieci. Tam wolontariusze z naszymi uczennicami Magdaleną Kobrzyńską i Oliwią Przystasz na czele, prowadziły różne zabawy i przygotowały niezwykłe atrakcje typu: malowanie twarzy, dmuchanie balonów, oraz zabawę z żywą maskotką. Ponadto wolontariuszki kwestowały do puszek dla Fundacji Czas Nadziei w trakcie całego meczu. Po zakończeniu zbiórki wszyscy mieli okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć ze znanymi z telewizji polskiej osobami.

 

Powitanie wiosny z zaćmieniem Słońca w tle

 20 marca 2015r. wszystkie klasy Małej Szkoły, korzystając z pięknej pogody, wzięły udział w paradzie wiosennej. Korowód dzieci wraz ze swoimi paniami zatrzymał się na stadionie. Tam uczniowie dali popis w recytowaniu wierszy i śpiewaniu piosenek o tematyce wiosennej. Nie obyło się bez symbolicznego pożegnania zimy. Pozostały czas uczniowie wykorzystali na obserwację zaćmienia Słońca. Wrażenia i emocje sięgały zenitu: - Czy  będzie zimno? - Czy zrobi się noc? - A trafimy do szkoły z powrotem? Na szczęście nic takiego się nie zdarzyło i wszyscy wrócili cali i zdrowi. Jedno jest pewne, wszyscy będziemy długo pamiętać to wydarzenie. Zresztą popatrzcie sami.

 

„Twoja przyszłość zaczyna się dziś”
wycieczka kl. 3 gimnazjum do ZSCKR w Nowosielcach

W piątek, 20 marca 2015r. uczniowie klasy 3 gimnazjum pod opieką wychowawczyni pani Bożeny Zarzyki udali się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, aby wziąć udział w Dniu Otwartym. W trakcie mieli okazję poznać bazę dydaktyczną i edukacyjną szkoły, która jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt np. tablice interaktywne w każdej klasie, rzutniki, komputery itp. Uczniowie zapoznali się również z nową ofertą edukacyjną oraz zasadami rekrutacji na rok szkolny 2015/2016. Szkoła oferuje wiele ciekawych możliwości dalszego kształcenia.

Niewątpliwą atrakcją były pokazy ratownictwa prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nowosielcach, a także spotkanie z przedstawicielami drużyny mistrzów Polski w hokeju na lodzie Klubu Sportowego Ciarko PBS KH Sanok.

Uczennice: Oliwia Przystasz, Monika Łożańska i Pola Lewicka wzięły udział w konkursach i otrzymały nagrody rzeczowe.

W trakcie zwiedzania młodzież miała okazję uczestniczyć w pokazach umiejętności uczniów, spróbować wypieków, zapoznać się z zasadami funkcjonowania internatu i na własne oczy przekonać się, jakie warunki w nim panują.

Wizyta w Zespole Szkół w Nowosielcach to pierwszy krok w ramach preorientacji zawodowej uczniów klasy 3 gimnazjum.

 

Wiosną „Postaw na… cukierki”!!!

Pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole zabawa przygotowana przez Samorząd Uczniowski z okazji powitania wiosny. 20 marca wszystkie klasy zgromadziły się w sali gimnastycznej. Pierwszym punktem programu był pokaz udzielania pomocy przedmedycznej przygotowany przez uczniów klasy III gimnazjum. Następnie reprezentanci klas przystąpili do gry o cukierki, wzorowanej na telewizyjnym programie „Postaw na milion”. Pytania dotyczyły różnych dziedzin: geografii, literatury, historii, sportu itp. Każda drużyna miała też w swoim zestawie pytanie związane z wiosną i to właśnie znajomość zwyczajów lub przysłów wiosennych sprawiła graczom najwięcej trudności. A ponieważ w szkole jest lepiej niż w telewizji, w naszej zabawie nie było przegranych: każda drużyna otrzymała bonusową garść cukierków lub nagrodę pocieszenia. W przygotowaniu i prowadzeniu gry pomogły uczniom opiekunki SU, panie A. Bochenek i J. Lewicka.

 

Przyjęcie w poczet czytelników biblioteki szkolnej

We wtorek 17 marca najmłodsi uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. B. Kaczmarska- nauczyciel bibliotekarz uroczyście powitała uczniów słowami autora Edwarda Szymańskiego


,, Witam cię kartek szelestem,

Tytułem na pierwszej stronie,

witam! …”

przedstawiła uczniom zasady korzystania z zasobów bibliotecznych oraz jak należy dbać i szanować książki. Ponadto uczniowie zapoznali się z pomieszczeniami bibliotecznymi oraz ich nazwami. Pierwszoklasiści zmierzyli się również z rozszyfrowaniem układanek wyrazowych takich jak: książka, regał, biblioteka, wypożyczalnia, czytelnia, księgozbiór i tu spisali się wyśmienicie.

Kolejnym punktem było wystąpienie p. dyrektor Leontyny Krowiak, która zachęcała uczniów do korzystania z biblioteki oraz wypożyczania i czytania książek, każdemu uczniowi wręczyła dyplom oraz zakładkę do książki.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter