Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

„JAN KARSKI – człowiek wolności

Jan Karski – kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego, świadek Holokaustu.

Dnia 6 grudnia 2013 roku Sejm RP ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego.

W ramach obchodów Roku Jana Karskiego uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali okolicznościową wystawę, na którą złożyły się projekty, ukazujące postać legendarnego kuriera, jego młodość, studia, czas wojny i działalność powojenną.

Opiekę nad uczniami sprawowała nauczycielka historii p.A.Bochenek.  

 

Turniej sportowy dla klas I-III SP
w Strachocinie

      5 grudnia 2014r. na hali sportowej w Zespole Szkół w Strachocinie odbył się Gminny konkurs „Baw się razem z nami”. W zawodach brali udział uczniowie klas I – III szkół podstawowych: Strachociny, Pakoszówki, Kostarowiec, Falejówki, Mrzygłodu,

Prusieka,  Niebieszczan, Trepczy, Sanoczka. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy III szkoły podstawowej. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: wyścigi drużyn: z pałeczką sztafetową, z piłką, z szarfą oraz w rzutach do kosza, strzałach na bramkę do piłki ręcznej i strzałach na bramkę do unihokeja. W wyniku rywalizacji nasi uczniowie zajęli IV miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali: puchary, dyplomy, prezenty od Świętego Mikołaja oraz poczęstunek od organizatorów turnieju. Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Uczniów do konkursu przygotowała pani Aneta_Mąka.

 

 

Zabawa andrzejkowa dzieci z Punktu Przedszkolnego

W dniu 25 listopada przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego zabawą z celowaniem pieniążków do miski z wodą i słowami: „czary mary, czary mary żeby wróżby się spełniły złóżmy dary" rozpoczęły zabawę andrzejkową w bibliotece. Dzieci poznały popularne wróżby, które były przeplatane tańcami przy muzyce.

Zabawa przebiegała w miłej, radosnej atmosferze, była wspaniałą okazją do rozbudzenia ciekawości oraz chęci poznania ludowej tradycji. Na koniec spotkania przedszkolaki zostały zaproszone przez rodziców na słodki poczęstunek.

 

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek
 tj. 01.12.2014 roku
odbędzie się zbiórka makulatury.

 

 Uwaga!  Zmiana w regulaminie zbiórki makulatury (dotyczy punktu 8 i 9).

 

Laury dla recytatorek

W dniach 24 – 27 listopada w MDK-u w Sanoku odbywał się międzyszkolny konkurs recytatorski: Wierszowanie. Zosia Leszczyk, uczennica klasy 5 przygotowana przez p. Joannę Lewicką, zajęła I miejsce wśród uczestników swojej kategorii. Jej interpretacja wiersza pt. Ranny ptaszek, a przede wszystkim fragmentu prozy pochodzącego z Tajemniczego ogrodu,  zyskały uznanie komisji.

W kategorii uczniów gimnazjum naszą szkołę reprezentowała Pola Lewicka, która za recytację Romantyczności oraz fragm. Dziecka piątku otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

szlachetna paczta

Rozpoczęła się  ogólnopolska świąteczna akcja pomocy - SZLACHETNA PACZKA. W ubiegłym roku  to dzięki WAM udało się wspólnymi siłami "zapakować" OLBRZYMIE PACZKI dla wybranej  rodziny. W tym roku postanowiliśmy również  włączyć do akcji całą NASZĄ SZKOŁĘ czyli uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, tak abyśmy mogli przygotować potrzebne artykuły oraz upominki dla NASZEJ RODZINY - wybranej  z bazy internetowej akcji prowadzonej w województwie podkarpackim.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem rodziny i do przyłączenia się do SZLACHETNEJ PACZKI.

 

recytatorski 1Pierwsza klasa i pierwsze sukcesy!

Z przyjemnością donosimy, że 24 listopada 2014 r. uczennice klasy 1 SP Nadia Wróbel i Zosia Ziemlewicz,  odniosły sukces  w konkursie recytatorskim Jesienne wierszowanie,  który odbył się w sanockim MDK-u. Obydwie zostały zauważone przez jury, a Zosia dodatkowo dostała wyróżnienie za Spóźnionego słowika  J._Tuwima.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

wf z klasa"WF z klasą"

Szkolny blog w ramach programu "WF z klasą"

 

Zapraszamy do odwiedzenia strony naszego bloga, na którym publikowane są kolejne kroki realizacji programu "Wf z klasą".

 - co to jest ?

Ogólnopolska akcja edukacyjna WF z Klasą to program Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany

przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i portalu Sport.pl. Działania finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program jest objęty honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

 

 

Udział w ogólnopolskim programie „Otwarta Firma”

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie „Otwarta Firma” związanym z obchodami VII Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zorganizowano go w 143 krajach świata w terminie 17-23 listopada 2014 roku. Program składa się z modułów, dostosowanych do poszczególnych etapów edukacji:

      • Szkoła podstawowa, klasy I-III: „Poznajemy zawody w miejscu pracy”
      • Szkoła podstawowa, klasy IV-VI: „Poznajemy przedsiębiorstwa w naszej okolicy” 
      • Gimnazjum: „Pracownik- przedsiębiorca- przedsiębiorstwo”

Pani dyrektor L. Krowiak

wraz z koordynatorem projektu p. J. Lewicką zorganizowały bezpłatne dla uczniów wycieczki do Piekarni Jubilatka PSS w Sanoku. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca piekarza i cukiernika, popróbować różnych ziaren dodawanych do pieczywa, przyjrzeć się mieszaniu ciasta oraz wypiekaniu chleba i ciasteczek. Gospodarze okazali się bardzo gościnni, gdyż nie tylko zapoznali dzieci i młodzież ze swoją pracą, ale też obdarowali świeżutkimi bułeczkami i pysznymi waflami.

 

Na zakończenie wycieczki przedstawicielka uczniów podziękowała pani przewodnik oraz wręczyła certyfikat programu „Otwarta Firma”.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu80
Wizyt w miesiącu464
Łącznie wizyt54919

VCNT - Visitorcounter