Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

galeriaGimnazjalny Konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii”

W tym roku szkolnym po raz pierwszy uczniowie gimnazjum mogli stanąć do walki o tytuł „Mistrza Ortografii”. Do konkursu przystąpiło 9 uczennic z klas I- III. Ich zadaniem było rozwiązanie prezentacji multimedialnej, zawierającej różnorodne zadania ortograficzne m. In.: krzyżówkę, puzzle, rebusy, zadania na dobieranie w pary, zadania dotyczące łącznej i rozdzielnej pisowni cząstki „nie” z różnymi częściami mowy oraz sprawdzające pisownię „ż”czy „rz”, „ó” czy „u”, „h” czy „ch”.

Po zaciętej rywalizacji i rozwiązaniu wszystkich zadań tytuł „Mistrza Ortografii” w gimnazjum uzyskała Martyna Kołcz z kl. 1. Na II miejscu uplasowała się Monika Bartkowska z kl. 2, zaś III miejsce zajęła Monika Kramarczyk z kl. 3. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkich chętnych zapraszamy za rok.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła Bożena Zarzyka.

 

W szkolnym teatrze

 

17 czerwca w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Zeus i spółka, czyli sceny z życia bogów”. Scenariusz autorstwa p. J. Lewickiej powstał w oparciu o mity G. Kasdepke.

Aktorzy ze szkolnego zespołu teatralnego wcielili się w postaci greckich bogów i herosów. Wraz z nimi przenieśliśmy się na Olimp, poznaliśmy historię Zeusa (w tej roli znakomicie spisał się Miłosz), zobaczyliśmy stworzenie Pandory (Patrycja) i do czego doprowadziła jej ciekawość oraz naiwność zakochanego Epimeteusza (Karol). Następnie byliśmy świadkami niezapomnianego porwania Kory (Agnieszka) przez Hadesa (Kuba) oraz wzruszających poszukiwań córki, które prowadziła Demeter (Ola). Poznaliśmy też psikusy Hermesa(Rafał), ze skargą na uroczego nicponia przyszedł Apollo (Kinga), a bronić go próbowała mama Maja (Estera). Finalną sceną była kłótnia Afrodyty, Ateny i Hery (perfekcyjnie zagrana przez Michasię, Wiktorię i Zosię) o jabłko dla najpiękniejszej. Całość otwierała i zamykała matka bogów Reja (Julka), która zapowiedziała, że konsekwencje wyboru Parysa będą poważne…

Gra młodych aktorów, zabawne dialogi i sytuacje, zaskakujące wstawki muzyczne – zostały docenione przez publiczność, która żywo reagowała, a na koniec nagrodziła występujących brawami.

Przedstawienie jest zwieńczeniem pracy zespołu teatralnego prowadzonego w szkole przez panią Joannę Lewicką.

 

Nasze uczennice nagrodzone
w IX
Wojewódzkim Konkursie Origami

W dniach 12-14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr7 w Stalowej Woli odbył się Festiwal Dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki Po Krainie Origami”. Jak podają organizatorzy na konkurs wpłynęło prawie 300 prac. Tym bardziej cieszą dwa I miejsca w kategorii bryły, które otrzymały Wiktoria Dobrzańska - uczennica klasy I gimnazjum i Sabina Saj - absolwentka naszej szkoły. Dziewczyny wykonały kusudamy pod opieką p. Ewy Rajtar, która w ubiegłych latach prowadziła koło origami, jako formę zajęć pozalekcyjnych. Uczennice odebrały nagrody osobiście dzięki uprzejmości dyr. II LO w Sanoku p. Marka Cyconia.

Dziewczętom gratulujemy, a wszystkim zainteresowanym przypominamy, że za rok kolejny konkurs origami, więc już można doskonalić swoje umiejętności w sztuce składania papieru.

 

galeriaMarsz Żonkilowy w Sanoku

14 czerwca odbył  sie  pierwszy raz w Sanoku Marsz Żonkilowy, którego celem było propagowanie idei  opieki hospicjalnej.   Nasze wolontariuszki  przyłączyły  się do tej akcji. Swój start żonkilowy rozpoczęłyśmy  z rynku poprzez ulicę Mickiewicza, Białogóra,  dotarłyśmy do mety czyli Skansenu. Tam czekał już na nas pan Piksel z telewizji ABC zapraszając uczestników do zaprezentowania się. Wolontariuszki przedstawiły dwa tańce.

 

Lokalna Akcja Sportowagaleria

W Zespole Szkół w Trepczy odbyła się Lokalna Akcja Sportowa. Akcję przeprowadzono we współpracy z: Panią Dyrektor Zespołu Szkół, Radą Rodziców, Nauczycielami, Samorządem Szkolnym, Rodzicami i innymi instytucjami. Koordynatorami Akcji byli Aneta Mąka - Szkoła Podstawowa oraz Mariusz Sumara - Gimnazjum

Podczas tej akcji uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o uzależnieniach. Kolejną konkurencją były kalambury, w których uczestnicy musieli przekazać bez użycia słów dane przysłowie lub hasło. Również każda klasa miała do przygotowania wiersz lub piosenkę o tematyce zgodnej z hasłem przewodnim dnia. Dużym zainteresowaniem cieszył się również konkurs plastyczny: „Profilaktyka oczami dziecka”, konkursie na temat używek, zaprezentowali wiersze i piosenki związane ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.

Poszczególne klasy brały udział w konkurencjach sportowych: wyścigu drużyn: biegi z piłką, biegi z szarfami, biegi z piłeczką tenisową, biegi z piłeczką do unihocka, biegi sztafetowe, skoki na skakance, rzuty do kosza, rzut piłka lekarską, skok w dal z miejsca, bieg sztafetowy, mecz piłki siatkowej i piłki nożnej. Został też rozegrany mecz piłki siatkowej: rodzice, nauczyciele kontra uczniowie. Na koniec rywalizacji sportowych została przeprowadzona lekcja pokazowa, którą przeprowadzili trenerzy z Klubu Rugby w Sanoku.

 

Profilaktyka oczami dzieci galeria

W piątek w naszej szkole odbył się dzień profilaktyki pod hasłem „Profilaktyka oczami dzieci" zorganizowany przez panie Bożenę Zarzyka oraz Wiolettę Burdziak-Zabłotny, podczas którego uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o uzależnieniach. Pytania do konkursu wiedzy przygotowała pani Elżbieta Ciupa. Kolejną konkurencją były kalambury, w których uczestnicy musieli przekazać bez użycia słów dane przysłowie lub hasło. Każda klasa miała również do przygotowania wiersz lub piosenkę o tematyce zgodnej z hasłem przewodnim dnia. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny.

Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na boisko szkolne, na którym uczestniczyli w różnych konkurencjach przygotowanych dla nich przez nauczycieli wychowania fizycznego.

W trakcie tej akcji nasi uczniowie brali udział w pogadance przygotowanej i przeprowadzonej przez naszego gościa panią dietetyk Elżbietę Szelest. Po pogadance zainteresowane osoby mogły skorzystać z indywidualnej porady i pomiaru ciała.

Dziewczyny natomiast miały spotkanie z kosmetyczką, która udzielała porad oraz pokazywała jak powinien wyglądać dyskretny makijaż.

Na zakończenie tak atrakcyjnego dnia odbyło się spotkanie z Dyrektorem PPP w Sanoku na temat „Uzależnień od narkotyków”.

 

certyfikat


W kwietniu uczniowie gimnazjum wzięli udział w akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile 2015”, której celem było upamiętnienie 72 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Teraz otrzymaliścmy crtyfikat potwierdzający nasze zaangażowanie w tą akcję.

 

W sobotę 6 czerwca grupa wolontariuszy udała się z wizytą do Fundacji Drzewo Życia w Malawie. Jest to ośrodek dla osób chorych na anoreksję i bulimię. Aktualnie przebywa tam cztery dziewczyny. Są to rówieśniczki naszych wolontariuszy. Pacjentki ośrodka opowiadały o przyczynach zapadnięcia na te choroby, o skutkach, powikłaniach, a także o nadziei wyjścia z tej choroby. Odbywają tam sześciotygodniowy turnus, którego celem jest wzmocnienie psychiczne pacjentek, a także nauka jedzenia.

Uwieńczeniem wizyty był wspólny spacer wokół ośrodka. Otrzymałyśmy zaproszenie na kolejne odwiedziny, ponieważ była to obopólna korzyść zarówno dla naszych wolontariuszy jak i dla pacjentek, którym bardzo brakowało kontaktu podczas pobytu w ośrodku z rówieśnikami.

 

galeriaDzień Dziecka

Właśnie 1 czerwca 2015 roku wszystko dopisało, pogoda, humor i dobra zabawa. W ten dzień Rada Rodziców zorganizowała dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Trepczy Dla każdego coś miłego. Dla dzieci z Małej Szkoły były to warsztaty bębniarskie, malowanie swojego kamienia szczęścia, gra na Xboksie, gra w żołnierzyki i inne atrakcje. A wszystko to pod kierunkiem fachowców z Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku i bacznym okiem swoich pań. Uczniowie klas IV-VI SP pojechały na basen do Leska, natomiast gimnazjaliści ćwiczyli i wzmacniali mięśnie w klubie fitness. Na koniec oczywiście były lody lub pizza i zimne napoje. Dzieci były szczęśliwe i zadowolone. Wystarczy pooglądać zdjęcia. Dziękujemy Pani Monice Bartkowskiej i Annie Niżnik.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter