Zespół Szkół w Trepczy 2014/15

II miejsce w Gminnych Zawodach
w unihokeja

6 listopada 2014r. w Szkole Podstawowej w Niebieszczanach odbyły Gminne Zawody w unihokeja. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe z Kostarowiec, Falejówki, Trepczy i Niebieszczan. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie: Julia Lewicka - kapitan, Aleksandra Drożdż - atak, Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk - pomoc, Gabriela Tokarska, Weronika Dobrzańska - obrona, Wiktoria Janiec - bramkarz, Justyna Dobrzańska, Natalia Bodnar - rezerwa. Zawody odbywały się systemem "każdy z każdym". W wyniku rywalizacji nasza drużyna wywalczyła II miejsce. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.

 

W bliskości Dnia Zadusznych 31 października 2014 roku w samo południe, w parku „Kwitnąca Akacja” uczestniczyliśmy w „Zaduszkach Wojennych z modlitwą o pokój”. Uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką ks. Piotra Rymarowicza przygotowali wzruszający program słowno-muzyczny. W czasie uroczystości Pani Wójt Gminy Sanok Anna Hałas dokonała odsłonięcia tablicy dedykowanej PAMIĘCI OFIAR „GOLGOTY WSCHODU”. Tablica jest upamiętnieniem 100-lecia wybuchu I wojny i w 75-lecia wybuchu II wojny światowej, umieszczona została na cokole w kształcie granicznego słupa. Jego pęknięcie na całej długości, z wypisanymi datami 1 i 17 września 1939 roku, symbolizuje IV rozbiór Polski, dokonany przez faszystowskie Niemcy i sowiecką Rosję wraz z całym ogromem cierpień, które stały się udziałem naszych Rodaków. Tablicę ufundowali mieszkańcy Trepczy.

Uroczystość zakończyła się modlitwą o pokój na świecie.

 

HalloweenHALLOWEEN PARTY

31 października najmłodsi uczniowie z klasy trzeciej uczestniczyli w angielskim Halloween Party. Podczas spotkania dzieci brały także udział w wielu grach i zabawach językowych. Przy pomocy edukacyjnych kart obrazkowych, jesiennych owoców (jabłka, dynie) oraz zabawnych strojów zapoznały się z angielską kulturą i tradycją, podszkoliły słownictwo, doskonale się przy tym bawiąc zdobyły nagrody i cukierki, które nieodłącznie towarzyszą temu zwyczajowi (treat or trick!).

Halloween Party odbyło się po zajęciach lekcyjnych w ramach innowacji ,,Mały Anglista” prowadzonej przez nauczycielkę języka angielskiego p. Mariolę Gorczyńską.

 

"Złota Baletka"


Dnia 30 października 2014 r. uczniowie kl. 0, II oraz V, Zespołu Szkół w Trepczy wzięli udział w VII Gminnym Przeglądzie Dziecięcych i_Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "Złota Baletka".

Uczniowie zaprezentowali swoje taneczne umiejętności w następujących tańcach:

klasa "0" taniec latyno-amerykański - Shakira - "Waka waka",

klasa II taniec grecki "Zorba",

klasa V taniec latyno-amerykański - Shakira - "La La La".

Poszczególne zespoły zostały przygotowane przez p. Anetę Mąkę, p. Krystynę Buczkowicz, p. Żanetę Fedak i p. Urszulę Szylak.

Występującym zespołom uważnie przyglądała się p. Dyrektor Szkoły. Ona właśnie zorganizowała dzieciom bezpłatny dojazd do WDK w Pakoszówce.
Uczniowie Zespołu Szkół otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetkę oraz słodkie "pluszaki", a najmłodsi również kolorowe bajeczki.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, ufundowanego przez Organizatora imprezy.
Wszyscy uczestnicy przeglądu wrócili bardzo zadowoleni.

 

Ślubuję .....

Dzień 24 października długo pozostanie w pamięci dzieci 5 i 6-letnich Zespołu Szkól w Trepczy i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka.
W uroczystości brali udział rodzice przedszkolaków oraz pani Dyrektor Leontyna Krowiak.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci z zerówki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki i wierszyki. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom.

Następnie pani Dyrektor Leontyna Krowiak dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, odblaskową opaskę oraz mały słodki upominek.

Ślubowanie pozwoliło rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Było również świetną okazją do poznania nabytych umiejętności dzieci.

 

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek
 tj. 03.11.2014 roku
odbędzie się zbiórka makulatury.

 

„Pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym”

Po raz drugi chcemy

przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji zbierania makulatury pod hasłem: „Pomagamy budować studnię w Sudanie Południowym”. (Na naszym terenie akcji patronuje parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku). 

 

Akcja nasza nie wymaga żadnych nakładów finansowych, wystarczy tylko zgromadzić i przynieść do szkoły w wyznaczonym terminie makulaturę, a dla spragnionych stanie się "kubkiem świeżej wody".

Szczegóły naszej akcji znajdują się w regulaminie.

Podaruj Afryce 75 litrów wody!
1 kilogram makulatury

to 75 litrów wody dla Afryki !!!  

 

 

w piekarniTydzień zdrowego chleba

23 października uczniowie klasy II gimnazjum pod opieką pani Wioletty Burdziak- Zabłotny i pani Bożeny Zarzyki udali się z wizytą do pobliskiej piekarni „Zakopianka”. Celem spotkania była realizacja zadania w ramach kampanii „Tydzień zdrowego chleba”. Uczniowie mogli zobaczyć, jak od podstaw powstaje chleb.  Przyglądali się różnym urządzeniom, które służą piekarzom do wyrabiania chleba.  Dużym zainteresowaniem cieszył się kombajn do wyrobu bułek. 

Następnie przyszedł czas na przyglądnięcie się pracy cukierników. Jedna z uczennic wcieliła się w rolę ciastkarza i próbowała swoich sił w przygotowywaniu ciastek. Po krótkiej degustacji i pożegnaniu, udaliśmy się w drogę powrotną. 

 

galeria„STOP AGRESJI” – konkurs plastyczny rozstrzygnięty

20 października br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Sanoku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „STOP AGRESJI”, który był częścią programu ograniczania przestępczości i  aspołecznych zachowań organizowanego przez Powiat Sanocki. Na konkurs wpłynęło 150 prac uczniów z terenu Sanoka i okolic. Komisja konkursowa przyznała 6 równorzędnych nagród głównych oraz 11 wyróżnień. Podczas oceny brano pod uwagę zgodność prac z tematem, estetykę oraz oryginalną technikę wykonania. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Agnieszka Gunia z kl. IV. Pragnę zaznaczyć, że wszyscy uczniowie kl. IV – VI pod kierunkiem p. J. Kozak wykonali plakaty, które można było podziwiać przez kilka dni na korytarzu szkolnym. W trakcie eliminacji szkolnych wyłoniono aż 12 prac, które spełniały wymogi konkursowe. Cieszymy się ogromnie, że wśród tylu innych, przynajmniej jedna praca z naszej szkoły została zauważona.  

Agnieszko, gratulujemy!

 
«pierwszapoprzednia11121314następnaostatnia»

Strona 12 z 14
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu32
Wizyt w miesiącu416
Łącznie wizyt54871

VCNT - Visitorcounter