Zespół Szkół w Trepczy 2015/16

"Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu"

- Bill Gates

W tym roku szkolnym chętni uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach programowania w Scratch`u w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Główka pracuje i w Scratch`u koduje” prowadzonej przez p. Ewę Rajtar. Zajęcia odbywały się od września do czerwca, co dwa tygodnie po dwie godziny. Brało w nich udział średnio 6 -7 osób.

Scratch to edukacyjny język stworzony do nauczania dzieci i młodzieży podstaw programowania. Umożliwia on łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny – za pomocą puzzli układanych w określonym porządku. Istnieje także serwis społecznościowy, pozwalający każdemu na umieszczanie stworzonych w tym języku programów, dyskutowanie o nich oraz oglądanie i pobieranie prac stworzonych przez innych użytkowników tego serwisu.

Zachęcamy do obejrzenia niektórych prac powstałych na zajęciach kodowania. Może sami zaczniecie programować i tworzyć gry.

 

Animacja/Gra

Autor

Pianino

 

Kuba Łakos

Ssaki\ptaki\owady

Test z tabliczki mnożenia

Gra zwierzęta

Michasia Lewicka

Taniec

Dyskoteka

Patrycja Ćwian

Quiz wiedzy

Zosia Leszczyk

Quiz

Rafał Harajda

Nauka tabliczki mnożenia

Karol Kątski

 Quiz

Dyskoteka

Marcin Bartkowski

 

Mamy „Przedszkole bez próchnicy”!

Z dumą informujemy, iż nasze przedszkole uczestniczy w realizacji projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” – największego ogólnopolskiego programu profilaktyki i edukacji stomatologicznej dla dzieci przedszkolnych, ich rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

W ramach projektu dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych z zakresu profilaktyki stomatologicznej, zaś ich rodzice otrzymali przystępne i nowoczesne materiały informacyjne, z których dowiedzą się jak powinni dbać o zdrowie zębów i kształtować prawidłowe nawyki żywieniowe swoich dzieci.

W ramach projektu nasze przedszkole otrzymało również pakiety edukacyjne i pomoce dydaktyczne z zakresu profilaktyki stomatologicznej.

Aby zostać „Przedszkolem bez próchnicy”, zapraszamy na stronę internetową www.zebymalegodziecka.pl

Realizacja projektu jest współfinansowania przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej, współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Minister Zdrowia.

 

galeria

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

24 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2015/2016, a mury naszej szkoły opuścili uczniowie klasy trzeciej gimnazjum. Rozpoczęliśmy Mszą św. odprawioną przez ks. P. Rymarowicza, dla którego to była również mała uroczystość, żegnał się z uczniami, których przeprowadził przez cały okres nauki. Po mszy wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uczniowie klasy szóstej zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i taneczne. Natomiast trzecioklasiści pożegnali się z gimnazjum wspominając minione lata w części artystycznej i prezentacji multimedialnej. Odchodząc ze szkoły podziękowali nauczycielom za okazaną życzliwość, szczerze wzruszając wychowawcę p. M. Sumarę.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt Anna Hałas, która na ręce Pani Dyrektor Leontyny Krowiak złożyła podziękowania i kwiaty za sumienną pracę nauczycieli i I miejsce w województwie pod względem EWD w roku szkolnym 2014/2015. Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Wójt świadectwa wyróżniające i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Leontyna Krowiak. Podziękowała nauczycielom za całoroczną pracę, życzyła absolwentom pomyślności w dalszym kształceniu, a wszystkim uczniom szczęśliwych i pełnych słońca wakacji.

 

galeriaOtwarte Serca Uczniów

Zespołu Szkół w Trepczy

współpraca z misjonarzami z Burundi

W dniu 9 czerwca uczniów ZS w Trepczy odwiedzili misjonarze: siostra Jacqueline i ojciec Bogdan, którzy przybyli na zaproszenie księdza Piotra Rymarowicza proboszcza tutejszej parafii.

Misjonarze opowiadali o ich codziennej pracy, braku wody, prądu i innych trudnościach, z jakimi muszą się zmagać każdego dnia. Dużym problemem jest brak zeszytów, przyborów szkolnych. Dlatego została zorganizowana na terenie szkoły zbiórka potrzebnych rzeczy. Dodatkowo wolontariuszki zebrały wolne datki od mieszkańców Trepczy. Dzięki temu udało się wysłać paczkę z tak oczekiwanymi i potrzebnymi dzieciom przyborami.

Akcję pomocy zorganizowały: p. Bożena Zarzyka i p. Wioletta Burdziak-Zabłotny

 

ewdEWD - I miejsce na Podkarpaciu

Ogromny sukces

naszego Zespołu Szkół

20 czerwca br. w Dziennik Gazeta Prawna zamieścił zestawienie szkół, które mają najwyższy wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej (EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających zmierzyć wkład szkoły w wyniki nauczania). Podano EWD zmierzone w części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej w roku szkolnym 2014/2015. Spośród 581 Gimnazjów na Podkarpaciu nasze gimnazjum zajęło zaszczytne I miejsce w części humanistycznej. Badanie przeprowadził Instytut Badań Edukacyjnych.

 

galeriaKlasa II SP na wycieczce

Wycieczkę do parku jurajskiego w Radymnie i do zamku w Krasiczynie klasa II SP zapamięta na zawsze. Dzieci poznały historię dinozaurów, pobawiły się do woli, zobaczyły zamek i park z ogromnymi drzewami, i wróciły do domu z bagażem pełnym radości, słońca i wrażeń. Drugoklasiści z łezką w oku pożegnali szkolne mury, życząc sobie wzajemnie wspaniałych przygód na wakacjach. Serdecznie zapraszamy do galerii.

Wszystkim nauczycielom oraz koleżankom i kolegom życzymy udanego wypoczynku
i do miłego zobaczenia we wrześniu
.

 

galeriaPierwszaki na wycieczce w Rzeszowie

W dniu 15 czerwca uczniowie klasy I SP wraz z opiekunami uczestniczyli w całodniowej wycieczce do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu była Wystawa Klocków LEGO. Tutaj dzieci najpierw zostały zaproszone do „strefy zabaw”, gdzie wspólnie z innymi mogły tworzyć dowolne budowle z klocków. Następnie z zapartym tchem zwiedziliśmy całą wystawę, a było co podziwiać: samoloty, roboty, różne marki samochodów, przeróżne zabytkowe budowle, kolejki, postacie z bajek, fantastyczne statki kosmiczne, itp. Wszystko zbudowane z maleńkich klocków Lego. Niektórzy planowali zrobić tu zakupy, ale ceny klocków były również kosmiczne. Kolejnym punktem programu był Port Lotniczy w Jasionce. Większość z nas była tu po raz pierwszy, więc z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy naszych przewodników. Z tarasu widokowego obejrzeliśmy lądowanie samolotu. Następnie przeszliśmy szczegółową odprawę, a niektórzy również kontrolę osobistą. Na koniec przeszliśmy na płytę lotniska, skąd obejrzeliśmy start samolotu. Poznaliśmy również pracę strażaków z Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej, a co najważniejsze mogliśmy zbadać możliwości gaśnicze specjalnego wozu strażackiego. W ten upalny dzień przydał się nam delikatny prysznic, który zafundował nam pan strażak obsługujący samochód. Wszyscy zmęczeni i głodni z utęsknieniem czekaliśmy na wizytę w Mc Donaldzie, skąd udaliśmy się już w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana, co widać na załączonych zdjęciach.

 

galeriaGminny Turniej Mini Piłki Nożnej chłopców

20 czerwca 2016r. na Orliku przy Zespole Szkół w Trepczy odbył się Gminny Turniej Mini Piłki Nożnej chłopców. W turnieju brało udział 6 drużyn ze Szkół Podstawowych w: Falejówce, Srogowie Górnym, Prusieku, Kostarowcach, Pakoszówce i Trepczy. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach, grając „każdy z każdym”. W wyniku zaciętej rywalizacji, prawie jak na Euro 2016, I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Pakoszówce, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Prusieku, a III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kostarowcach. Niestety naszej drużynie nie udało się wyjść z fazy grupowej. Uczniowie otrzymali puchary, nagrody i dyplomy ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sanoku. Organizatorem turnieju była p. Aneta Mąka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 17
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter