Zespół Szkół w Trepczy 2015/16

galeriaZielona noc w gimnazjum

Tą noc - z piątku na sobotę 25/26 września - urządzała sobie młodzież z gimnazjum pod opieką wychowawców. Noc z pewnością nieprzespana, ale spędzona na grach, zabawach i tańcach. Wszyscy świetnie się bawiliśmy, nikt nie chciał korzystać ze śpiwora. Była pizza i wspólne oglądanie filmów do białego rana. Pokazujemy tylko kilka fotek, żebyście zobaczyli, że zabawa była przednia.

 

galeriaV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przebiegał w deszczowej aurze, ale przyniósł wiele radości i zabawy. Obchody rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej, gdzie w obecności wszystkich uczniów egzaminowi z tabliczki mnożenia poddała się p. dyrektor. Nasza pani dyrektor miała problem z  ........

Więcej…
 

SANY0281Pamięci tych, którzy oddali życie za ojczyznę

10 września uczniowie klasy I gimnazjum pod opieką wychowawczyni – pani Bożeny Zarzyki wzięli udział w uroczystościach patriotycznych w Bykowcach ku czci poległych tam w 1939 roku żołnierzy 6. Pułku Strzelców Podhalańskich.

Historię ppor. rez. Mariana Zaremby i jego żołnierzy mogliśmy poznać dzięki wystąpieniu komendantki hufca ZHP w Sanoku, pani Krystyny Chowaniec, która przedstawiła relację świadka wydarzeń. Ppor. rez. Marian Zaremba usiłował zatrzymać Niemców na linii Sanu, ale niestety nie udało się. Wobec śmierci pięciu podwładnych: szer. Ludwika Lisiaka, szer. Ignacego Matuszczaka, szer. Leona Piłata, szer. Leona Urbaniaka i szer. NN, pozostałym rozkazał wycofać się, a sam kontynuował ostrzał. Kiedy skończyła mu się amunicja został wzięty do niewoli i rozstrzelany. Początkowo Niemcy nie zgodzili się na pogrzeb, dopiero miał on miejsce po kilku dniach, ale ciało zostało pochowane u zbiegu ulic. W 1940 roku zostało przeniesione na miejscowy cmentarz.

 Pamięć o bohaterskim czynie przetrwała i dziś możemy oddać hołd poległym w obronie ojczyzny.

 

 

logo tabliczkiJuż niedługo
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

To akcja edukacyjna, która odbędzie się w 25 września. Szkoły z różnych stron świata będą uczestniczyć w utrwalaniu tabliczki mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie mają okazję do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość „trudnych przypadków” mnożenia. Każda osoba, która odpowie na 5 pytań z losu – otrzyma tytuł MT EXPERT oraz specjalną legitymację.

Ćwiczcie tabliczkę mnożenia!

 

ZAPRASZAMY

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie wywiadowcze,
 które odbędzie się dnia 10 września 2015 r. (czwartek) o godzinie 1600.
Rozpoczniemy na sali gimnastycznej, a następnie odbędą się spotkania
 z wychowawcami w klasach.

 

galeria

POWITANIE SZKOŁY

 

Wakacje minęły,
Uleciały jak chmurki na niebie.
Dzieci plecaki wzięły
I biegną szkoło do ciebie!

 

Inauguracja roku szkolnego 2015/16 odbyła się w Zespole Szkół w Trepczy 1 września 2015 roku. Po uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym i chwili zadumy pod Pomnikiem Niepodległości, ks. Piotr Rymarowicz wraz z uczniami rozesłał gołębie pokoju w celu uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej oraz w intencji spokoju i pojednania tam, gdzie ciągle jeszcze trwają walki.

Uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum przywitały zebranych na sali gimnastycznej nauczycieli, rodziców i uczniów wspomnieniem wakacji, wierszem i piosenką, a dyrektor szkoły Pani Leontyna Krowiak dokonała uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego. W kilku ciepłych słowach zachęciła do dalszej pracy, z uśmiechem życzyła samych sukcesów oraz powodzenia w każdym dniu nauki szkolnej.

Część artystyczną wraz z uczennicami przygotowały panie Mariola Gorczyńska i Dominika Posturzyńska - Lebryk, które dołączają się do wiersza:


Znów dni popłyną pracowite

Nad książką szkolną, nad zeszytem.

Życzymy wszystkim na początek

Samych szóstek i piątek.

Uczcie się, jak mawiają „w dechę”

I niech z was szkoła ma pociechę.


 

1-09-zaproszenie

 
«pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia»

Strona 17 z 17
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu44
Wizyt w miesiącu736
Łącznie wizyt54222

VCNT - Visitorcounter