Zespół Szkół w Trepczy 2015/16

galeriaWycieczka gimnazjalistów do Oświęcimia- Wadowic- Zatoru

W dniach 18-19 maja gimnazjaliści pod opieką wychowawców: p. Bożeny Zarzyki, p. Ewy Rajtar, p. Mariusza Sumary wyruszyli na wycieczkę edukacyjno- rozrywkową, której celem było odwiedzenie: Oświęcimia, Wadowic oraz największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.


zdjęcia uczniów

Więcej…
 

galeriaKonkurs plastyczny „Opowieści z Narnii”
C. S. Lewisa

W związku z jubileuszową, X edycją konkursu czytelniczego w tym roku odbył się również konkurs plastyczny, w którym wzięli udział chętni ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Lektura książek Lewisa stała się inspiracją dla prac plastycznych uczniów, którzy wykazali się inwencją twórczą i pomysłowością, prezentując bohaterów cyklu „Opowieści z Narnii”.

I miejsce w kategorii szkoła podstawowa zajęła Michalina Lewicka kl. 6

W kategorii gimnazjum:

I miejsce- Szymon Czapor , kl. 1- Gimnazjum w Trepczy

II miejsce – Zuzanna Zarzyka, kl. 2 Gimnazjum nr 2 w Sanoku

III miejsce – Samanta Pelc, kl. 2 Gimnazjum nr 2 w Sanoku

Ponadto udział wzięły: Justyna Dobrzańska, kl. 1 Gimnazjum w Trepczy, Karolina Koczera i Aleksandra Wójtowicz, kl. 2 Gimnazjum nr 2 w Sanoku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Sponsorem nagród był PBS Sanok. Organizatorki konkursu: p. Bożena Zarzyka i p. Joanna Lewicka serdecznie dziękują za okazane wsparcie, a wszystkim uczestnikom konkursu gratulują.


 

Ostatnia zbiórka makulatury w tym roku szkolnym
będzie w czwartek
02.06.2016r.

 

UWAGA!

uczniowie SP mogą przynieść makulaturę 01.06.2016 r.

i podpisaną złożyć przy szatni

 

galeriaVII Przegląd Piosenki Ekologicznej w Sanoku

13 maja (piątek) okazał się bardzo szczęśliwy dla uczniów Zespołu Szkół w Trepczy, którzy wzięli udział w VII Przeglądzie Piosenki Ekologicznej organizowanym co roku w sanockim Górniku.
W kategorii zespoły: reprezentantki kl. I – III oraz kl. IV - VI

I miejsce - uczennice kl. I: Amelia Buczek, Maja Czapor, Maja Łakos i Oliwia Wojtas.

I miejsce - uczennice kl. IV: Amelia Chrząszcz i Natalia Radwańska

W kategorii soliści:

I miejsce – również Amelia Chrząszcz.

Wszyscy laureaci otrzymali książki, pendrive, dyplomy i puchary dla szkoły, a uczennice kl. II nagrody za udział. Do konkursu klasę I przygotowały panie Katarzyna Kozak i Jadwiga Kozak, klasę II pani Krystyna Sołtysik, klasę IV pani Joanna Śliwiak, która również pięknie dziewczynkom akompaniowała.

 

galeriaX Konkurs Czytelniczy

18 maja odbył się w naszej szkole X Konkurs Czytelniczy organizowany przez polonistki: p. Joannę Lewicką oraz p. Bożenę Zarzykę. W tym roku uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z cyklem „Opowieści z Narnii”. Celem konkursu jest popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur oraz dostrzegania nawiązań mitologicznych i biblijnych w literaturze fantastycznej.

Dziesiąta edycja naszego konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników, zgłoszono 56 osób, tj. 22 zespoły z 13 szkół z terenu miasta i Gminy Sanok. Cieszy nas, że mimo niepokojących statystyk dotyczących czytelnictwa, tak wiele młodych osób czyta książki spoza kanonu obowiązkowych lektur, i to czyta wnikliwie, o czym świadczy wysoki i bardzo wyrównany poziom konkursu, w czasie którego o uzyskaniu kolejnych miejsc na podium decydowały pojedyncze punkty. Oto wyniki:

I miejsce – SP w Kostarowach: Justyna Daszyk, Agata Mielecka, Krzysztof Dąbrowski,

II miejsce – SP nr 2 w Sanoku: Anna Kucaba, Zofia Grzebieniak, Joanna Strzyżowska,

III miejsce – SP w Trepczy: Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk, Weronika Kłos;

I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Konstancja Michalak, Karolina Cielemęcka,

II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Anna Wal, Eden Dejena,

III miejsce – Gimnazjum w Strachocinie: Zuzanna Brodzika, Dominika Pająk.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, książki z literatury młodzieżowej oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy – drobne upominki. Sponsorem nagród w konkursie był PBS w Sanoku, którego dyrektorowi, Panu Januszowi Wojtasowi, serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Słodki poczęstunek i soczki dla uczestników ufundowała Piekarnia PSS oraz Rada Rodziców.

 

galeriaWycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Sanoku

12. maja uczniowie klas I-III w ramach innowacji pedagogicznej udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku. Pani kierownik A. Zwolenik oprowadzanie rozpoczęła od wypożyczalni dla dorosłych następnie uczniowie zaproszeni zostali do oddziału dla dzieci, gdzie czekała na nich niespodzianka. Miały okazję poznać bajki przedstawione przez młode aktorki z wolontariatu: Babę Jagę, Kopciuszka, Zosię Samosię, Tygryska oraz wspólnie rozwiązywali zagadki- zabawa była wspaniała. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie księgarni NOVA, gdzie dowiedzieli się jaka jest różnica pomiędzy biblioteką, a księgarnią. Podsumowaniem wycieczki było pójście na lody, które smakowały wyśmienicie. Opiekę sprawowały panie: K. Buczkowicz, K. Sotysik, K. Kozak oraz organizator p. B. Kaczmarska.

 

galeriaKONKURS HISTORYCZNY

„Sylwetka polityczna Kazimierza Świtalskiego”

Uczennica klasy I gimnazjum Julia Lewicka zajęła trzecie miejsce w powiatowym konkursie historycznym zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Sanoku. Konkurs dotyczył sylwetki politycznej wybitnego sanoczanina – marszałka sejmu, premiera, ministra Kazimierza Świtalskiego.

Serdecznie gratulujemy!

 

galeriaIII GMINNY TURNIEJ JĘZYKOWY ''ANGLOMANIA 2016''

Practice Makes Perfect- Trening czyni Mistrza

6 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Trepczy odbył się III Gminny Turniej Językowy ANGLOMANIA 2016, w którym wzięły udział drużyny z pięciu szkół podstawowych Gminy Sanok.

Turniej swą obecnością zaszczyciła Wójt Gminy Sanok - Anna Hałas wraz z osobami towarzyszącymi, a otwarcia dokonała dyrektor szkoły pani Leontyna Krowiak.

Jury w składzie: Bartosz Kusy – doradca metodyczny Wyd. Pearson w Rzeszowie oraz Jacek Jakubaszek metodyk języka angielskiego, wyłoniło laureatów:
      I miejsce
   - SP w Pakoszówce,
     II miejsce
- SP w Srogowie Górnym,
    III miejsce
- SP w Trepczy.

W czasie przerwy pomiędzy kolejnymi etapami Turnieju gościnnie wystąpili uczniowie SP Nr 2 w Sanoku oraz Gimnazjum Nr 1, którzy w zabawny sposób sparodiowali legendarną czwórkę z Liverpool czyli brytyjski zespół The Beatles. Nie zabrakło również teatrzyku SMILE ze Szkoły Podstawowej w Trepczy, który przedstawił bajkę w angielskiej wersji językowej Little Red Riding Hood (adaptacja tekstu i reżyseria M.Gorczyńska).

Więcej…
 

galeriaNauczyciele też się uczą

25 kwietnia 2016r. odbyło się ciekawe szkolenie nauczycieli dotyczące Iris folding. Pani Bogusława Kaczmarska wprowadziła uczestników w tajniki sztuki polegającej na wykonywaniu wzorów z kolorowych pasków papieru, które nachodzą na siebie w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys.

Zajęcia bardzo spodobały się uczestnikom, którzy z zapałem wykonywali powierzone zadania. I tak powstały róże, serca, delfiny, a nawet koty. Każda praca była piękna, niepowtarzalna i sprawiła wiele radości nauczycielom, którzy je tworzyli. Prace można podziwiać na zdjęciach.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 17
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu44
Wizyt w miesiącu736
Łącznie wizyt54222

VCNT - Visitorcounter