Zespół Szkół w Trepczy 2016/2017

Informacja dla uczniów i rodziców

Miejscem realizacji obowiązku szkolnego 
klas I-VII SP oraz klas II-III gimnazjum
w roku szkolnym 2017/2018 będzie
Publiczna Szkoła Podstawowa w Trepczy.


PODRĘCZNIKI I ZESZYTY ĆWICZEŃ POTRZEBNE W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ WE WRZEŚNIU W SZKOLE.

 

Jesteśmy na obozie edukacyjnym

Młodzież z naszej szkoły przebywa na tygodniowym obozie edukacyjnym w Tarnowie. Jest to nagroda za zdobycie II miejsca w ogólnopolskim konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni” organizowanym przez Fundację Miasta w Internecie,
a finansowanym przez MEN.

Nie wszyscy wierzyli, że nam się uda. Konkurencja była duża. Największą motywacją do wytężonej pracy była główna nagroda, czyli mobilna pracownia komputerowa. Okazuje się jednak, ze nagroda za drugie miejsce jest równie atrakcyjna.

- Jest super. Mamy wiele różnorodnych zajęć. Bardzo podobała nam się gra miejska, dzięki której poznaliśmy Tarnów – mówi Julka.

- Dla nas najfajniejsze było konstruowanie i programowanie robotów. Mogliśmy nimi stoczyć bitwy z kolegami. Wszystkie wygraliśmy – cieszy się grupa Kuby, Marcina i Rafała.

Niektórzy odkryli w sobie pasję do robienia zdjęć dzięki profesjonalnemu sprzętowi i pomocy zawodowca, który prowadził zajęcia z fotografii cyfrowej. Innych zainteresowała wizyta w siedzibie radia RDN Małopolska, w czasie której zobaczyli jak wygląda przygotowanie audycji, obróbka dźwięku, newsroom.  

Odbywają się również zajęcia podnoszące kwalifikacje uczniów z bezpieczeństwa cyfrowego, a popołudniami uczniowie spędzają czas w parku wodnym, na ściance wspinaczkowej lub grając w gry zespołowe na terenie hotelu.

Na piątek zaplanowany jest wyjazd do RTCNW w Mielcu, gdzie młodzież będzie tworzyć modele rakiet, zwiedzi lotnisko i wieżę kontroli lotów.

- Cały rok ciężko pracowaliśmy, także dokumentując nasze działania, tym bardziej cieszy nas radość uczniów przebywających na obozie – podsumowują panie Ewa Rajtar, Joanna Lewicka i  dyrektor szkoły Leontyna Krowiak.

 

Z uczniami gimnazjum, którzy zostali wytypowani na 7-dniowy obóz w Tarnowie spotykamy się 23 lipca. Wszelkie informacje dotyczące wyjazdu będą się pojawiały na stronie Facebooka Cyfrowetrepczaki.

 

galeriaZakończenie roku szkolnego 2016/2017

23 czerwca dla wszystkich uczniów zadzwonił ostatni przed wakacjami dzwonek. Dla Trzecioklasistów był to ostatni w tej szkole dzwonek, bo we wrześniu rozpoczną naukę w innym gronie, w innych murach. Ta myśl towarzyszyła mi podczas pożegnania ze szkołą, w której spędzili 10 lat.

„Mamma mija dziś jesteśmy tu,

tak, tak po raz już ostatni

Mamma mija czy wrócimy znów

do tych wszystkich twarzy bratnich (…)

Mamma mija teraz wiemy to

Że to był ostatni w szkole rok.

Po części artystycznej, w której przywołali uczniowskie „złote myśli” i sparodiowali lekcje z różnych przedmiotów, nastąpił moment podziękowania za trud i serce włożone edukację i wychowanie. Do podziękowań dołączyli też rodzice składając na ręce wychowawczyni Ewy Rajtar i dyrektor Leontyny Krowiak piękne kwiaty.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor gratulując absolwentom wysokich wyników z egzaminu, życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom zasłużonego wypoczynku po pracowitym roku szkolnym.

Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, byli to:

Wiktoria Dobrzańska

kl. III

 

Marcin Bartkowski

kl. VI

Martyna Mazur

 

Oliwia Filipczak

Julia Lewicka

kl. II

 

Agnieszka Gunia

Simona Cebula

kl. I

 

Rafał Harajda

Zofia Leszczyk

 

Anna Bar

kl. V

Michalina Lewicka

 

Amelia Chrząszcz

 

 

 

Wiktoria Kocyłowska

 

 

 

Natalia Radwańska

 

 

 

Wiktor Kapcio

kl. IV

 

 

 

Hubert Lisowski

Rodzicom wyróżnionych absolwentek gimnazjum pani dyrektor wręczyła listy gratulacyjne. Nagrody książkowe trafiły też do uczniów, którzy byli pilni w uczęszczaniu na zajęcia i mieli niemal 100% frekwencję. 

 

Wszystkim uczniom życzymy słonecznych i niezapomnianych wakacji.

 

galeriaMamy Certyfikat Lekkiego Tornistra!

Idea lekkiego tornistra znana jest w naszej szkole od kilkunastu lat. Długo przed powstaniem Ogólnopolskiego Projektu, zostały poczynione działania, aby uczniom odciążyć kręgosłupy. Otóż za sprawą nauczycielki Krystyny Sołtysik został stworzony kącik, w którym uczniowie zostawiali swoje podręczniki. Z czasem rodzice zrobili szafkę z półeczkami dla każdego dziecka. Obecnie każda klasa I-III, posiada piękne kolorowe szafki.  W tym roku oficjalnie szkoła zasłużenie otrzymała Certyfikat Lekkiego Tornistra. Cieszymy się razem z dziećmi, bo tornister odciążony to kręgosłup zadowolony.

 

galeriaPodsumowanie programu „Owoce i warzywa w szkole”

W dniu 21 czerwca 2017r. w „małej” szkole odbyła się impreza podsumowująca realizowany program „Owoce i warzywa w szkole”.

 Dzieci z klas I - III pod opieką p. Jadwigi Kozak i p. Darii Blecharczyk-Ciętak przygotowały dla młodszych kolegów z oddziału przedszkolnego inscenizację wiersza pt. „Warzywa i owoce są smaczne i zdrowe”. Uczniowie przedstawili spektakl przebierając się i zakładając maski odpowiednie do swojej roli. W ciekawy i zabawny sposób przedstawili rolę warzyw i owoców w codziennej diecie. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali wesołą piosenkę „Witaminki”.

 

galeriaWycieczka klas I-II do Rzeszowa

W dniu 09.06.2017 r. odbyła się długo wyczekiwana przez uczniów „małej” szkoły wycieczka do Rzeszowaa. Najpierw udaliśmy się do Teatru „Maska” gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. „Gra”. Przedstawienie było bardzo ciekawe i wciągnęło wszystkich bez wyjątku. Uwagę przykuwała fantastyczna scenografia. Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w mieście, numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów. Po obejrzeniu udaliśmy się na obiad do restauracji, a następnie do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek, które zostało utworzone ze zbiorów Wojciecha Jamy. Kolekcjoner latami gromadził pamiątki związane z polskimi i zagranicznymi dobranockami. Uczniowie mogli również obejrzeć wybrane przez siebie bajki na dużym ekranie.

Pełni wrażeń i dobrego nastroju wróciliśmy autokarem do Trepczy.

 

galeriaSukces recytatorski naszych uczennic w Konkursie 
pt. „Recytacja wierszy patriotycznych”

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Sanoku w dniu 18 maja 2017r. zorganizowało konkurs recytatorski, którego celem było podtrzymywanie i rozwijanie świadomości narodowej, kształtowanie postaw patriotycznych, zapoznanie młodzieży z działalnością „Sokoła”. Jury konkursu w kategorii gimnazjum przyznało I miejsce Zosi Leszczyk za recytację wiersza Lusi Ogińskiej „Dzieciom polskim zamordowanym przez UPA”, natomiast Paulina Malcher zajęła II miejsce w swojej kategorii za recytację wiersza T. Różewicza „Oblicze ojczyzny”. Wręczenie dyplomów, medali i nagród odbyło się 9 czerwca 2017r. w Klubie Górnika w czasie uroczystości: 150. lecia utworzenia „Sokoła” we Lwowie i 128. lecia utworzenia „Sokoła” w Sanoku. Zosia Leszczyk, na prośbę organizatorów, miała okazję jeszcze raz wystąpić przed zgromadzonymi gośćmi, rodzicami i nauczycielami.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

galeria wkrótceWycieczka szkolna
(Niepołomice-Bochnia-Kraków)

W naszej wycieczce uczestniczyli wszyscy uczniowie z  klasy czwartej, piątej i szóstej szkoły podstawowej. Pogoda była świetna, wrażenia niesamowite a atmosfera wspaniała, tak można podsumować dwudniowy pobyt w Bochni - z noclegiem w kopalni soli w komorze Ważyn położonej 250 m pod ziemią - i Krakowie.  Już na początku naszej wędrówki, podczas zajęć edukacyjnych w Planetarium Astronomicznym w Niepołomicach, nasi uczniowie sprawdzili swą wiedzę astronomiczną. Kolejnym doświadczeniem były aktywne zajęcia na boisku sportowym pod ziemią, dyskoteka, zjazd na drewnianej zjeżdżalni, przejazd kolejką jednotorową oraz wirtualne animacje w tajemniczych komorach kopalni. „Sen to zdrowie” - w bocheńskiej kopalni soli to stare powiedzenie nabiera dosłownego wymiaru. Leczniczy mikroklimat podziemnych komór solnych korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii i wzmacnia odporność organizmu. Spokojny sen naszym uczniom zapewnili górnicy-strażnicy z kopalni. Następnym etapem była wędrówka Drogą Królewską na Wawel (Katedra, Groby Królewskie, Dzwon Zygmunta, Jaskinia i Smok Wawelski), ul. Franciszkańska – Okno Papieskie, Pomnik Mickiewicza, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Muzeum Podziemia Rynku, w którym w sposób interaktywny uczniowie poznawali dawny Kraków, ludzi i zwyczaje. Zaskoczeniem była mała manufaktura w Fabryce Cukierków Ciu Ciu, gdzie odbyły się warsztaty produkcji cukierków kończące się quizem edukacyjnym oraz słodką nagrodą. Szkolenie pozwoliło na samodzielne wykonanie lizaka w kształcie serca, kwiatuszka lub okręgu, a każdy uczestnik otrzymał także paczuszkę różnokolorowych cukierków Ciu-Ciu.

Wycieczkę zorganizowały panie Mariola Gorczyńska i Aneta Mąka, a opiekę nad uczniami sprawowała również pani Joanna Lewicka.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 18
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter