Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

galeria 

„Nie do wiary jak szybko płynie czas
Wczoraj mali, dziś dorosły świat
Wciąż pamiętam pierwszy, szkolny dzień
Tak wyraźnie widzę to”

 

„Ostatni raz z moja klasą” zaśpiewali 22 czerwca uczniowie trzeciej klasy gimnazjum. W części artystycznej w humorystyczny sposób wspominali swój pobyt w szkole, lekcje i nauczycieli. Na koniec podziękowali wszystkim pedagogom, których spotkali w trakcie edukacji w szkole podstawowej i gimnazjum, wręczając kwiaty, będące wyrazem wdzięczności „za dar najpiękniejszy, za wiedzę i serce”.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła najlepszym absolwentom: Julii Lewickiej, Michałowi Adamczykowi, Weronice Dobrzańskiej, Justynie Dobrzańskiej świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dodatkowo Julia Lewicka otrzymała nagrodę dyrektora za osiągnięcia w konkursach i reprezentowanie szkoły. Rodzicom najlepszych absolwentów Pani Dyrektor wręczyła listy gratulacyjne.

Z kolei uczniowie pozostałych klas otrzymali z rąk pani Dyrektor świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe za wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję. Na koniec rodzice absolwentów podziękowali pani dyrektor Leontynie Krowiak i wychowawczyni Bożenie Zarzyce, wręczając bukiety kwiatów. Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom za pracę i życzyła wszystkim uczniom i pracownikom wspaniałych wakacji.

 

W Roku Jubileuszu

100 lat odzyskania Niepodległości


Dziękujemy Bogu


za kolejny rok


w polskiej szkole...

 

22 czerwca 2018 piątek godz. 8.00

Msza święta dziękczynna

za otrzymane łaski

prośbą o szczęśliwe wakacje

z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców

oraz

nauczycieli i pracowników szkoły 


Po Mszy Św. gromadzimy się w szkole na sali gimnastycznej, 
gdzie po części artystycznej odbędzie się
rozdanie świadectw wyróżniających.

 

galeriaWycieczka do Muzeum Historycznego w Sanoku

19 czerwca 2018r. klasa szósta udała się na pieszą wycieczkę do Muzeum Historycznego w Sanoku. Uczniowie zobaczyli niezwykłe zabytki zgromadzone w Zamku w Sanoku. Zwiedzili zbrojownię i schron obserwacyjny, zobaczyli ceramikę pokucką, sztukę cerkiewną z XII – XX wieku – ikony, sztukę sakralną z XV – XIX wieku, portrety XVII – XIX wieku, galerie malarstwa XX wieku, galerie Zdzisława Beksińskiego. Najbardziej interesujące dla uczniów były zabytki archeologiczne pochodzące m.in. z Trepczy, Sanoka i okolic. Przewodnik w bardzo ciekawy i precyzyjny sposób przedstawił to co najważniejsze w sanockim zamku, dzięki czemu była to na pewno dla uczniów wyjątkowa lekcja muzealna. Wycieczkę przygotowały panie: Magdalena Sabat i Aneta Mąka.

 

galeriaDzień Profilaktyki

Wśród najważniejszych wartości dla każdego człowieka dominują: zdrowie, pomoc drugiemu człowiekowi, aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia. Te wartości są również bardzo ważne w naszej pracy. Dlatego chcąc zainteresować młodych ludzi dbaniem o własne zdrowie, co roku organizujemy Dzień Profilaktyki. Podczas tego Dnia zapraszamy różnych gości z prelekcjami oraz pokazami.

W tym roku przybyły do nas panie fryzjerki i kosmetyczka. Fryzjerki wyjaśniły uczennicom jak należy dbać o włosy, czego należy unikać i jak powinna wyglądać schludna fryzura do szkoły, po czym zaprezentowały taką fryzurę na modelu, którym była uczennica klasy III gimnazjum. Natomiast kosmetyczka pokazała dziewczynom jak powinna przebiegać pielęgnacja cery trądzikowej, jakich kosmetyków należy używać, a jakie są absolutnie zabronione. Na koniec odbył się pokaz delikatnego makijażu.

Najmłodsi uczniowie (klas I-III szkoły podstawowej) przygotowywali pod okiem pań dietetyczek zdrowe koktajle i pasty, natomiast starsi uczestniczyli w prezentacji przygotowanej przez panie. Mogli spróbować koktajlu szpinakowo - pomarańczowego.

Ten dzień nie mógł się odbyć bez różnego rodzaju konkurencji sportowych. Uwieńczeniem ciężkich zmagań wszystkich uczniów był wspólny taniec belgijka.

 

galeriaProgram dla szkół

W dniu 15.06.2018r. odbyło się podsumowanie realizowanego w szkole „Programu dla szkół”. Dzięki prowadzonym działaniom dzieci uczyły się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznawały korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczyły się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji. Uczniowie klasy III odegrali spektakl pt. „Witaminki” oraz wspólnie z innymi klasami pooglądali film edukacyjny „Ekipa Chrumasa gotuje”. Wszyscy świetnie się bawili a na zakończenie zaśpiewali znaną piosenkę „Witaminki, witaminki”.

Nad realizacją zadań w ciągu całego roku czuwały panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk – Ciętak.

 

galeriaKocham cię matmo

W czwartek 14 czerwca obchodziliśmy szkolny dzień matematyki pod hasłem „Kocham cię matmo”. Z tej okazji uczniowie rozegrali turniej wzorowany na telewizyjnym programie „Kocham cię Polsko”. Kapitanowie drużyn – Michał i Karol wylosowali członków swoich ekip spośród uczniów wszystkich klas i dzielnie rywalizowali w różnych konkurencjach. Zmagali się z tangramem układając „kotka” na czas, były matematyczne kalambury i głuchy telefon, który dostarczył przezabawnych plotek o sławnych uczonych. Wiele emocji wzbudziły urodziny, do których niezliczoną liczbę pytań i wybuchający prezent przygotowała Julka. Sporym wyzwaniem dla uczniów było nałożenie specjalnych strojów i ułożenie słów z otrzymanych liter. Nam – organizatorom też najtrudniej było przygotować tą konkurencję, ale publiczność dobrze się bawiła.

Rywalizacja była ekscytująca, a uczniowie udowodnili J, że matematyka to nie tylko trudne zadania, wzory i abstrakcyjne pojęcia.

Wygrana do samego końca - nie do przywidzenia, gdyż runda finałowa polegała na oszacowaniu odpowiedzi na „zadane Polakom pytanie” i dawała możliwość zakręcenia kołem fortuny, a tym samym sporych zmian w punktacji. Ostatecznie zwyciężyła drużyna Karola i oprócz wafelków podzieliła miedzy siebie sporą ilość czereśni.

Szkolny dzień matematyki przygotowała wraz z uczniami III klasy gimnazjum p. E. Rajtar.

 

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Trepczy
zorganizowany przez Radę Rodziców

Zapraszamy do galerii

galeria


 

galeriaListy do Ziemi

Gmina Sanok po raz kolejny przystąpiła do największej w tym roku akcji ekologicznej w Polsce. Jak żyć ekologicznie i przeciwdziałać niskiej emisji? Co robić, by domowa segregacja śmieci stała się zwyczajem, a nie niewdzięcznym obowiązkiem? Jak spalanie śmieci w piecach domowych wpływa na zanieczyszczenie powietrza? Do odpowiedzi na te trudne pytania włączyli się również uczniowie naszej szkoły. Efekty ich pracy zyskały uznanie, a komisja przyznała nagrody i dyplomy dla: Antoniny Lewickiej z oddziału przedszkolnego za zajęcie I miejsca w swojej grupie wiekowej, dla Henryka Winnickiego za zajęcie III miejsca w tej samej grupie wiekowej oraz dla Pawła Szczujko, ucznia klasy VI za zajęcie II miejsca. Co więcej, jury wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane na wystawach w całej Polsce.

Gratulujemy Tosi, Heniowi i Pawłowi, którzy z sukcesami reprezentowali naszą szkołę na forum Gminy Sanok i życzymy, aby w kolejnych edycjach konkursu mieli równie wysokie lokaty. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była p. M. Siedlecka.

 

galeriaSPOTKANIE ZE ŚWIADKIEM HISTORII

Dnia 6 czerwca gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa. Z uczniami klas IV-VI spotkał się Pan Aleksander Roman – kapitan Armii Krajowej, który opowiedział o swoich trudnych przeżyciach z czasów II wojny światowej i okresu powojennego. Uczniowie mogli bezpośrednio spotkać się z naocznym świadkiem tamtych wydarzeń oraz wysłuchać wzruszających wspomnień człowieka, którego młodośćprzypadała na czas walki zbrojnej i prześladowań. Pamiętajmy, że lata II wojny światowej przyniosły narodowi polskiemu ogrom tragedii i cierpień, a dzięki odwadze i poświęceniu żołnierze AK zapisali się na trwałe w naszej tradycji niepodległościowej. Nie mieli oni łatwo również po wojnie, czasy komunizmu to okres nękania i ciągłych przesłuchiwań należących i walczących w oddziałach AK. Trudno im było znaleźć odpowiednią pracę, nazywano ich często faszystami.Jesteśmy ostatnim pokoleniem ludzi, którzy mogą uczyć się historii od prawdziwych bohaterów!

Spotkanie zorganizowały: p. A. Mąka i p. M. Sabat.

Serdeczne podziękowania składamy: przede wszystkim p. Krystynie Chowaniec oraz p. J. Kozak, p. W. Burdziak-Zabłotny, p. A. Rychlickiej oraz p. S. Makowskiej za pomoc w realizacji spotkania.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter