Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeriaX Gminny Konkurs
„O PIÓRO MARII KONOPNICKIEJ”

23 maja 2018 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w X Gminnym Konkursie „O PIÓRO MARII KONOPNICKIEJ”organizowanym w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pisarowcach.

Kilkunastu młodych recytatorów oczarowało  słuchaczy swoją pomysłowością, zaangażowaniem i wrażliwością. Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe oraz pamiątki ufundowane przez Gminę Sanok.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Wojtas, Jagoda Harajda, Adam Ziemlewicz i Mateusz Adamczyk.

 

galeriaPiknik Żonkilowy

19 maja w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Orzechówce odbył się Piknik Żonkilowy organizowany przez fundację Dar-Med. Celem pikniku była promocja opieki hospicyjnej. Tak jak i w ubiegłych latach, tak i w tym roku nasi wolontariusze wzięli w pikniku udział. Naszym zadaniem było zorganizowanie animacji w strefie dla dzieci. Uczennice wzorowo wywiązały się ze swojego zadania. Działania nasze wsparła absolwentka gimnazjum Monika Bartkowska.

 

galeriaKreatywne projekty kl. 6

Poznane ostatnio na lekcjach języka polskiego lektury zainspirowały nas do twórczych działań. Najpierw - po przeczytaniu opowiadań Stanisława Lema – przygotowaliśmy przedstawienia science fiction w teatrze lalkowym. Mieliśmy przy tym mnóstwo zabawy i śmiechu. Wszystkim grupom wyszło wspaniale, pomysły na akcję były różnorodne, lalki wykonane ze starannością, ponadto dekoracje i efekty dźwiękowe... po prostu super!

Z kolei wybrany przez nas do omówienia „Hobbit” zainspirował nas do stworzenia naszych pierwszych lapbooków. Najpierw przeszliśmy „szkolenie”, a potem zabraliśmy się do dzieła. To świetny sposób na usystematyzowanie pracy z lekturą. Efekty można podziwiać na wystawie na szkolnym korytarzu. Nasza polonistka, pani Joanna Lewicka, pochwaliła nas i nagrodziła szóstkami lub piątkami J

 

galeriaGminny turniej mini piłki nożnej

17 maja 2018r. na Orliku przy Szkole Podstawowej w Trepczy odbył się Gminny turniej mini piłki nożnej. W turnieju brało udział 7 szkół; Szkoły Podstawowe z: Mrzygłodu, Srogowa Górnego, Falejówki, Kostarowiec, Niebieszczan, Prusieka i Trepczy. Drużyny reprezentowali uczniowie klas IV, V i VI (rocznik 2005 i młodsi). Uczestnicy w wyniku losowania grali w dwóch grupach, „każdy z każdym”. Z grupy wyszło po dwie reprezentacje. Zagrały one ze sobą na „krzyż”. Mecze wyłoniły zwycięzców z dwóch grup. Następnie rozegrały się mecze o trzecie miejsce i finał o pierwsze miejsce. W wyniku rywalizacji: I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach, II miejsce Szkoła Podstawowa z Falejówki, III miejsce Szkoła Podstawowa z Kostarowiec. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Zawody zorganizowała Aneta Mąka.

 

logoZAPROSZENIE
na
III GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO dla klas III MAŁY ANGLISTA
w Szkole Podstawowej w Trepczy

TREPCZA 2018

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy Sanok do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu językowego MAŁY ANGLISTA dla najmłodszych uczniów klas trzecich. Celem konkursu jest wyłonienie Małego Mistrza słówek angielskich i tym samym motywowanie do aktywności językowej, rozbudzanie zainteresowań, propagowanie nauki języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej wśród małych dzieci oraz zaproszenie do udziału w dobrej zabawie na terenie naszej szkoły.

Termin: 24 maja (czwartek), godz. 900

Motto: PRACTICE MAKES PERFECT

         (TRENING CZYNI MISTRZA)

regulamin

karta zgłoszeń

 

Finał XI edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny”

11 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych odbył się Finał XI edycji konkursu  „Omnibus Matematyczny”. Z naszej szkoły do etapu finałowego zakwalifikowało się troje uczniów z klas 1-3 SP i pięcioro uczniów klas 4-7 SP. Zarówno jedni, jak i drudzy rozwiązywali zadania, które były publikowane na stronie organizatora co dwa tygodnie, a w piątek pisali test składający się z zadań zamkniętych i otwartych. W pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych znaleźli sie dwaj bracia - Szymon i Franek Nowakowscy.

 

galeriaPoznaliśmy niezwykłe światy...

10 maja odbył się w naszej szkole XII Konkurs Czytelniczy – Niezwykłe światy, w którym wzięło udział 20 zespołów z 10 szkół, w sumie 49 uczniów. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z treścią lektur, rozpoznawali bohaterów po opisie, tworzyli reklamę fantastycznej krainy, rozpoznawali motywy wędrowne oraz opowiadali dalszy ciąg historii. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, wygrywając w obu kategoriach wiekowych, w młodszej pierwsze miejsce zdobyli: Wiktor Kapcio, Kacper Lisowski i Jakub Patulak, w starszej: Michalina Lewicka i Zofia Leszczyk. Na II miejscu uplasowały się zespoły z SP nr 6 oraz SP w Strachocinie, na III miejscu z SP w Pakoszówce i drugi zespół z SP w Strachocinie. Laureatom nagrody i dyplomy wręczyła pani Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok, której serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

- Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi sięga po wartościową lekturę. Powieści fantasy, przenosząc nas do niezwykłego świata, opowiadają jednocześnie o naszym świecie i naszych problemach, mówią o najwyższych wartościach: przyjaźni, miłości, wolności, poświęceniu – zauważają organizatorki konkursu, panie Joanna Lewicka i Bożena Zarzyka. - Dziękujemy wszystkim nauczycielom za motywowanie dzieci i młodzieży do czytania oraz za pomoc w ocenianiu zadań konkursowych. Serdeczne podziękowania kierujemy również do pani Joanny Kijowskiej i Aleksandry Karmelity z Miejskiej Biblioteki Publicznej, za pracę w jury.

 

galeriaAkademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia w nasze szkole, odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było patriotycznie, historycznie, a nawet tanecznie. Każdemu przydała się taka powtórka z historii. Przygotowali ją dla nas uczniowie klasy 1 i 2.

 

galeria2 MAJA DZIEŃ FLAGI
RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Symbole narodowe wzmacniają poczucie wspólnoty i przypominają o polskiej historii. 2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w naszej szkole została zorganizowana okolicznościowa wystawa. Biel jest uznawana za barwę oznaczającą szlachetność i czystość zamiarów. Czerwień oznacza odwagę i waleczność, którymi wykazali się Polacy podczas walki o wolność Ojczyzny.

Wystawę przygotowała p. Magdalena Sabat we współpracy z p. Anetą Mąką i p. Bogusławą Kaczmarską.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter