Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeria„Desery w nowoczesnej odsłonie”

    W Zespole Szkół nr 1 w Sanoku odbył się konkurs kulinarny dla gimnazjalistów pt. „Desery w nowoczesnej odsłonie”. Konkurs miał formę rywalizacji międzyszkolnej, którego głównym celem była promocja i rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną, zwrócenie uwagi uczniów na kształtowanie prozdrowotnych zachowań poprzez promocję aktywnego stylu życia i odpowiednich nawyków żywieniowych. Gimnazjaliści wykazali się dużą pomysłowością oraz dużym zaangażowaniem podczas wykonywania swoich konkursowych deserów. Komisja zwracała uwagę na: bezpieczne i higieniczne warunki wykonania zadania, sprawność w posługiwaniu się sprzętem kuchennym, walory smakowe, oraz sposób prezentacji. Nasze uczennice Wiktoria Janiec i Justyna Dobrzańska zajęły I miejsce, a Weronika Dobrzańska i Gabriela Tokarska II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

galeriaX Młodzieżowa Parada Niepodległości

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Młodzieżowej Paradzie Niepodległości organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Sanoku. W tym roku wystąpiliśmy po hasłem „Ojcowie Polski Odrodzonej” i  zaprezentowaliśmy najwybitniejszych polityków polskich okresu dwudziestolecia międzywojennego: Józefa Piłsudskiego z małżonką, Ignacego Jana Paderewskiego z małżonką, Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Ignacego Daszyńskiego oraz Wojciecha Korfantego. W paradzie uczestniczyli uczniowie klasy III gimnazjum oraz VI i VII szkoły podstawowej. W rywalizacji Szkół Podstawowych zajęliśmy trzecie miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniów do udziału w paradzie przygotowały nauczycielki A. Mąka, A. Bochenek i M. Sabat.

 

wiosenne nutkiUdział w konkursie
„Wiosenne nutki”

W miniony czwartek, 26 kwietnia 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaprezentowali swoje talenty wokalne uczestnicząc w X Gminnym Przeglądzie Piosenki „Wiosenne nutki”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udanych występów.

Uczennice przygotowały panie Katarzyna Kozak i Daria Blecharczyk -Cietak.

Poniżej można obejrzeć występy naszych uczniów.

Zapraszamy!

 

Światowy Dzień Książki
i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zachęcamy więc wszystkich do czytania, zarówno klasyki jak też powieści dla dzieci i młodzieży. Czytanie rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, pozwala lepiej zrozumieć innych i siebie. Dzięki książkom możemy przeżyć wiele niesamowitych przygód, przenieść się w dowolne miejsce na Ziemi... a nawet poza nią. Jeżeli nie wiecie, jaką książkę wybrać, zajrzyjcie na szkolną tablicę, na której umieszczone są plakaty wykonane przez uczniów klasy 5 (w ramach projektu z języka polskiego). Reklamują one książki, które wasi koledzy uznali za godne polecenia. Wybierzcie coś dla siebie. Miłej lektury J

 

zonkileAKCJA SPOŁECZNO – EDUKACYJNA „ŻONKILE”

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

Już po raz czwarty  nasza szkoła uczestniczyła w akcji „Żonkile”, włączając się tym samym w ogólnopolskie obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. W tym roku do akcji włączyło się ponad 1000 szkół, bibliotek i instytucji kultury z całej Polski.

Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. W każdą rocznicę powstania składał on pod pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie bukiet żółtych kwiatów. Tę tradycję kontynuuje Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – organizator akcji – rozdając podczas obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili. Symbolizują one pamięć, szacunek i nadzieję.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie po raz kolejny przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji. Najpierw wolontariusze wykonali piękne papierowe żonkile, a następnie rozdawali je uczniom i nauczycielom.

Nad przebiegiem akcji czuwały nauczycielki historii  A. Bochenek i A. Mąka.

 

galeriaZnawczynie gramatyki

17 kwietnia odbył się w SP w Kostarowcach Gminny Konkurs Polonistyczny „Z gramatyką za pan brat”, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. Uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania sprawdzające wiedzę z fonetyki, fleksji i składni, mieli również rozpoznać i poprawić błędy językowe. Nasze reprezentantki poradziły sobie doskonale i – podobnie jak w ubiegłym roku – zajęły najwyższe miejsca na podium: I – Agnieszka Gunia, II – Oliwia Filipczak. W nagrodę za sumienną pracę i ogromną wiedzę otrzymały dyplomy, książki oraz milutkie, zabawne poduchy. Uczennice kl. 7 do konkursu przygotowała p. Joanna Lewicka.

 

galeriaSpotkanie z prawnikiem

W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią adwokat współpracującą ze Starostem Powiatowym w Sanoku. Spotkanie rozpoczęło się pytaniem skierowanym do uczniów o to jakie znają zawody prawnicze, wśród wymienianych były: adwokat, notariusz, sędzia. W dalszej części, pani adwokat przedstawiła interesującą prezentację, na temat różnych zawodów prawniczych, oraz potrzebnego wykształcenia do ich wykonywania. Wiele czasu poświęciła, na to, aby pokazać czym różni się toga sędziego od togi adwokata i radcy prawnego a także prokuratora. Jak się okazało mają inny kolor żabotu i lamówki wokół rękawów. Szyte są według odpowiedniego wzoru. Uczniowie dowiedzieli się również jakie warunki powinni spełnić, aby móc zwrócić towar do małego sklepu a także do dużej sieciówki. Jakie przysługuje im prawo wymiany zakupionego towaru.

 

galeria78. ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
I 8. ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ

JESZCZE ROSNĄ DRZEWA,

KTÓRE TO WIDZIAŁY…

13 kwietniaobchodzony jest jako Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wiosną 1940 roku na rozkaz Stalina wymordowano polskich oficerów w Katyniu koło Smoleńska, Kalininie (obecnie Twer), Charkowie oraz w innych miejscowościach. Łącznie zabito w nich około 22 tysięcy obywateli Polski, należących głównie do inteligencji. Egzekucji ofiar, zabijanych strzałami w tył głowy, dokonała radziecka policja polityczna NKWD.

12 kwietnia w Parku Kwitnąca Akacja, uczniowie Szkoły Podstawowej uczcili pamięć pomordowanych, przedstawiając wymowny program muzyczno- słowny. Był on poświecony ofiarom mordu katyńskiego, a także ofiarom katastrofy smoleńskiej z dnia 10 IV 2010 roku.

Po zakończeniu części artystycznej ks. Piotr Rymarowicz poprowadził wspólną modlitwę za pomordowanych oraz ofiary konfliktów zbrojnych na świecie. Następnie delegacja uczniów wraz z zastępcą wójta p. Pawłem Wdowiakiem złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomnikach pamięci. Zwieńczeniem obchodów tej uroczystości było odczytanie przez p. Pawła Wdowiaka okolicznościowego przemówienia przygotowanego przez p. Wójt Annę Hałas.

W uroczystości uczestniczyli: Zastępca Wójta Gminy Sanok p. Paweł Wdowiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej p. Leontyna Krowiak, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy Trepczy.

Ponadto p. B. Kaczmarska i p. M. Sabat przygotowały w szkole wyjątkową wystawę mającą na celu uczczenie pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej. Tematyka tych wydarzeń została przybliżona uczniom przez p. B. Kaczmarską.  

Serdeczne podziękowania składamy p. Aleksandrowi Galikowi z Gminnego Ośrodka Kultury za udostępnienie i obsługę nagłośnienia podczas uroczystości.

 

galeriaGościnny występ w Dobrej

11 kwietnia Zespół Teatralny z naszej szkoły wystąpił przed uczniami SP w Dobrej, prezentując spektakl profilaktyczny „Tańcząc ze śmiercią”, który powstał w wyniku realizacji projektu edukacyjnego: Jak dopalacze zmieniają życie? – pod kierunkiem p. Joanny Lewickiej.

Zostaliśmy gościnnie przyjęci przez grono pedagogiczne i uczniów, którzy z uwagą obejrzeli przedstawienie, nie szczędzili też braw i słów uznania dla naszego przedsięwzięcia.

W galerii można zobaczyć zdjęcia z przedstawień w naszej szkole oraz w SP w Dobrej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter