Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeriaKonkurs
„W zdrowym ciele zdrowy duch”

21 lutego odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach V edycja konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. 12 zespołów z terenu całego powiatu, rywalizowało o zajęcie I miejsca, przedstawiając swoje prezentacje oraz plakaty. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: Michał Adamczyk i Michalina Lewicka oraz Justyna Dobrzańska i Wiktoria Janiec.

 

galeria„Od cyklicznego czytania do pasowania”

W dniu 19 lutego w obecności p. dyrektor Leontyny Krowiak i wychowawcy klasy p. Krystyny Sołtysik odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książek, ołówek, breloczek oraz słodycze.

Nauczyciel Bogusława Kaczmarska od początku roku szkolnego cyklicznie czytała uczniom klasy I ciekawe bajki i fragmenty lektur. W ten sposób wprowadziła dzieci w świat biblioteki. Uczniowie zadeklarowali się odwiedzać bibliotekę szkolną, a tym samym czytać książki. Ponadto postanowili wykonywać prace plastyczne, które zostaną wyeksponowane w pomieszczeniu biblioteki. Wychowawca klasy w uzgodnieniu z nauczycielem bibliotekarzem postanowiły o dalszej realizacji cyklicznego czytania książek.

 

galeriaRóżnymi ścieżkami ku Niepodległej szli.

Ojcowie Polski Odrodzonej

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej roku szkolnego 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej” w naszej szkole została zorganizowana okolicznościowa wystawa.  Na wystawie zaprezentowane zostały sylwetki najwybitniejszych polskich polityków, którzy mieli ogromny wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości oraz na odbudowę i rozwój naszego kraju po 1918 roku.

Wystawę przygotowały nauczycielki historii A. Bochenek i A. Mąka. 

 

galeriaGminny turniej tenisa stołowego

26 stycznia 2018r. w Szkole Podstawowej w Srogowie Górnym, odbył się Gminny turniej tenisa stołowego. W turnieju wzięły udział Szkoły Podstawowe z: Falejówki, Załuża, Trepczy i Srogowa Górnego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oskar Chytła, Natalia Radwańska, Justyna Tokarska i Bartosz Wojtas. Zawody odbywały się systemem „każdy z każdym”, w kategorii dziewcząt i chłopców. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem walczyli o każdą piłeczkę, trzeba było rozegrać wiele setów w singla i debla. Rywalizacja byłą zacięta, ale też na pewno była to dobra zabawa. Po zawodach, każda szkoła otrzymała dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.

 

galeriaO gwiazdo Betlejemska zaświeć na niebie mym

- takie motto towarzyszyło jasełkom, które miały miejsce w Wiejskim Domu Kultury w Trepczy. Przygotowali je uczniowie klas I-III SP w Trepczy pod okiem pań  Darii Blecharczyk-Ciętak i Jadwigi Kozak. Dekorację, podkreślającą nastrój, stworzyła pani Magdalena Sabat. Uroku inscenizacji dodały kolędy i piosenki świąteczne wykonane przez chórek dziewcząt z klas VI SP i II G pod akompaniamentem pani Joanny Śliwiak.

Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę narodzenia Syna Bożego. Dzieci w przepięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi. Dostojnym elementem był zatańczony polonez, podczas którego chórek wyśpiewał kolędę „Bóg się rodzi”.

Na uwagę zasługiwała wyśmienita gra aktorska występujących uczniów, a najlepszą recenzją był gorący aplauz widowni.

Wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszych uczniów, składamy serdeczne podziękowania.

 

galeriaOgólnopolski Konkurs
z Języka Angielskiego 
PINGWIN 2017

W Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego PINGWIN 2017, który miał formę testową, wzięło udział 14 uczniów. Odpowiedzi na pytania nie zawsze były oczywiste, ponieważ autorzy testu oprócz wiedzy i znajomości języka angielskiego zwracali także uwagę na logiczne myślenie. Uczeń mógł uzyskać punkty ujemne za błędną odpowiedź, dodatnie za prawidłową i zerowe za brak odpowiedzi. Zatem należało dobrze zastanowić się czy wybrać odpowiedź niepewną, czy też  nie zaznaczać jej wcale.

W naszej szkole najlepsze wyniki osiągnęli i zajęli bardzo dobre miejsca w skali całego kraju uczniowie z klasy piątej i szóstej:

1 miejsce - Wiktor Kapcio     (16 m w kraju)

2 miejsce -  Patryk Biega        (17 m w kraju)

3 miejsce -  Amelia Chrząszcz (25 m w kraju)

Konkurs zorganizowała i przygotowała do niego uczniów pani Mariola Gorczyńska. 

 

galeriaUroczyste podsumowanie wyników
konkursu plastycznego
„Przestępczości mówimy stanowcze NIE”
i rozdanie nagród laureatom
w PWSZ w Sanoku

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są utalentowani i kreatywni. Wzięli udział w ogłoszonym przez Wójta Gminy Sanok i Prezesa Lokalnej Grupy Działania Dolina Sanu,  w ramach projektu „Przestępczość? Nie dziękuję!”, konkursie plastycznym „Przestępczości mówimy stanowcze NIE”, którego celem było uwrażliwienie młodzieży szkolnej na zachowania prowadzące do rozwoju przestępczości. Adresatem konkursu byli uczniowie szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych z Gminy Sanok i Gminy Tyrawa Wołoska. Naszą szkołę reprezentowali: Michalina Lewicka, Justyna Dobrzańska, Gabriela Tokarska, Patryk Biega, Dawid Michniak, Karolina Michniak. Na konkurs wpłynęło 118 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasi uczniowie, wykorzystując swoje zdolności artystyczne, tak zinterpretowali temat i zobrazowali właściwe zachowania, zgodne z ogólnie przyjętymi normami społecznymi, że komisja konkursowa nie miała wątpliwości i przyznała następujące miejsca:

Michalina Lewicka z kl. 2 gimnazjum – I miejsce

Justyna Dobrzańska i Gabriela Tokarska z kl. 3- równorzędne II miejsce.

Podsumowanie projektu i wręczenie nagród odbyło się w PWSZ w Sanoku w wyjątkowej atmosferze, gdyż tę uroczystość uświetnili swym występem uczniowie kl. 3, którzy pod opieką p. J. Kozak, p. D. Blecharczyk‑Ciętak i p. M. Sabat przygotowali przedstawienie jasełkowe. Gra aktorska najmłodszych adeptów tej sztuki, przepiękne stroje i wymowne dekoracje wprowadziły organizatorów, uczestników konkursu i ich opiekunów we wspaniały nastrój i przypomniały tajemnicę betlejemskiej nocy.

Serdecznie gratulujemy laureatkom i uczestnikom konkursu oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

zap jaselka

 

WOSP

Tegoroczne hasło brzmiało „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Na ulicach Sanoka i pobliskich miejscowości kwestowała ponad setka wolontariuszy w tym i dziesiątka naszych uczennic ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasze wolontariuszki spotkać można było pod Kościołami w parafii i nie tylko, każda z nich miała puszkę, identyfikator ze zdjęciem a do tego tradycyjnie czerwone serduszko WOŚP. Łączną kwotę, którą udało się nam uzbierać to 1500 złotych, na zakup sprzętu dla noworodków. 

wolontariuszki

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter