Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeriaA wonderful dream of love and peace for everyone...

(Cudowne marzenie o miłości i pokoju
dla każdego...)

Słowa piosenki o pokoju na świecie i życiu w pełnej harmonii pięknie zabrzmiały podczas III Gminnego Konkursu Kolęd Angielskichw Szkole Podstawowej w Kostarowcach, w którym uczestniczyli nasi uczniowie. Jak co roku znaleźli się oni w gronie laureatów, bowiem Amelia Chrząszcz i Natalia Radwańska brawurowo wyśpiewały II miejsce w kategorii zespołów, a Karol Bodnar wesoło i dynamicznie zaprezentował rockową kolędę, zajmując także II miejsce w kategorii solistów.

Nasza najmłodsza reprezentantka Oliwia Wojtas, która podobnie jak pozostali uczestnicy przepięknie interpretowała i śpiewała kolędę po angielsku, ze względów zdrowotnych nie mogła wziąć udziału w konkursie.

Uczniów do konkursu przygotowała pani Mariola Gorczyńska.

 

galeriaEliminacje XVIII edycji Turnieju 

 „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

11 stycznia 2018r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Besku, odbyły się gminne eliminacje XVIII edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w kategorii U‑10. Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczniów z klasy V. W turnieju brało udział pięć drużyn: dwie drużyny z Akademii Piłkarskiej z Sanoka, drużyna Barcelonki z Pakoszówki i drużyna z Prusieka. Eliminacje odbywały się systemem „każdy z każdym”. Naszym chłopakom nie udało się przejść dalej, do dalszych rozgrywek awansowała jedna drużyna z Akademii Piłkarskiej. Dla uczniów zawody piłkarskie były nowym doświadczeniem, bo rzadko mamy okazję grać na pełnowymiarowej hali oraz ciekawą lekcją wychowania fizycznego. Uczniów do zawodów zgłosiła Aneta Mąka – nauczyciel wychowania fizycznego.

 

plakat

 

zaproszenie

 

IMG 20171229 111541Wizyta w Schronisku

Wszystko zaczęło się od zorganizowania po raz pierwszy w naszej szkole akcji „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”. Zebraną karmą postanowiliśmy obdarować SPOŁECZNE TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI w Sanoku.  W przerwie świątecznej, grupa wolontariuszek udała się do schroniska, aby zawieźć karmę. Przywitała nas pani Aneta Zalewska – prezes STONZ, która oprowadziła nas i opowiedziała na czym polega opieka nad zwierzętami. Mogłyśmy zobaczyć, odbywające się w tym czasie, prace porządkowe przy zwierzętach oraz sposób ich karmienia. W związku z tym, że ogłoszono w dniu 29 grudnia, akcję wyprowadzania psów na spacer dla osób chętnych, nasze uczennice również przyłączyły się do spacerów ze zwierzakami.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do tej akcji serdecznie dziękujemy.

 

zyczenia

 

KOLĘDNICY - ZWYCZAJ WCIĄŻ ŻYWY

Hej kolęda, kolęda!” - takimi słowami przywitała gospodarzy szkolnych na apelu świątecznym (22.12.2017r.) grupa najmłodszych kolędników z Trepczy - przedszkolaki. Rozśpiewani wędrownicy wprowadzili publiczność w nastrój Świąt Bożego Narodzenia kolędami, zabawnymi rolami oraz życzeniami. Na scenie można było zobaczyć ciekawe postaci, ich oryginalne stroje, barwne rekwizyty oraz zimową dekorację.

Pani dyrektor podziękowała przedszkolakom za prezentację, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu. Na zakończenie złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne.

Brawo dla przedszkolaków za kultywowanie tradycji kolędniczej!

 

W dniu 18 grudnia 2017 r. uczennice klasy VI Amelia Chrząszcz i Natalia Radwańska pod opieką p. Joanny Śliwiak i p. Magdaleny Sabat odwiedziły Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny im. św. brata Alberta w Sanoku. Celem tej przedświątecznej wizyty było wypełnienie i umilenie czasu osobom starszym poprzez wspólne kolędowanie. Natalia i Amelia pięknie śpiewały kolędy przy akompaniamencie gry na keyboardzie p. Joanny Śliwiak, czym wzruszyły niejedną osobę. Podopieczni Zakładu na miarę swoich możliwości chętnie włączali się do śpiewu. Podczas kolędowania p. M. Sabat wręczyła im własnoręcznie wykonane świąteczne kartki z życzeniami radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Podopieczni i pracownicy Zakładu gorąco dziękowali nam za wizytę i piękny śpiew.

 

galeriaW SZLACHETNEJ PACZCE chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu.

Pani Monika przywitała nas od progu wielkim uśmiechem na twarzy i pokazywała gdzie mamy układać paczki. Gdy ostatni z prezentów został wniesiony do pokoju, zauważyliśmy, że w oczach pani Moniki pojawiły się łzy szczęścia. Przed rozpakowaniem prezentów pani Monika każdego z nas przytuliła wyrażając tym swoją wdzięczność. Paczki rozpakowywaliśmy starannie, uważając, aby niczego nie uszkodzić. Pani Monika nie pomagała nam w rozpakowywaniu, jednak uważnie przyglądała się temu procesowi rozmawiając z nami. Najbardziej cieszyła się z łóżka szpitalnego, które zastąpi jej obecne, zniszczone łóżko. Radość sprawiła także żywność, która była idealnie dopasowana do diety cukrzycowej. Po rozpakowaniu paczek i długich rozmowach przyszedł czas na pożegnanie, które było pełne uśmiechów i podziękowań.

Wolontariusz opiekujący się rodziną pani Moniki skierował do nas słowa podziękowania „Są Państwo wspaniałymi ludźmi i wierzę, że zmienili Państwo na zawsze życie pani Moniki. Kontakt z Państwem był dla mnie czystą przyjemnością, gdyż tacy ludzie jak Państwo inspirują do tego, aby stawać się lepszym człowiekiem i być otwartym na pomoc bliźnim. Widać, że postarali się Państwo, aby ta paczka była prawdziwym prezentem. Pomogła ona nie tylko materialnie, pokazała też, że Pani Monika jest dla kogoś ważna. Życzę Państwu z całego serca spokoju i radości w Nowym Roku.”

Pani Monika kieruje również słowa podziękowania do Nas „chciałabym z całego serca podziękować za otrzymane prezenty. Jestem pewna, że wszystko co otrzymałam, będzie bardzo przydatne. Chciałabym także życzyć Państwu zdrowia i wszystkiego dobrego w Nowym Roku”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Dzięki Wam udowodniliśmy, że RAZWM MOŻEMY WSZYSTKO. 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter