Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

konk biolog1Sukcesy gimnazjalistek

Miło nam poinformować, że nasze uczennice: Zofia Leszczyk z kl. 2  i Wiktoria Janiec z kl. 3  uzyskały wyróżnienia w II edycji konkursu na najlepszą prezentację multimedialną na temat: „Jakie powietrze takie życie”, którego organizatorem był Wójt Gminy Sanok.

Uczennice, pod opieką p. Bożeny Zarzyki, wykorzystując różne techniki komputerowe, przygotowały prezentacje na temat zagrożenia dla zdrowia wywołanego niską emisją. Za swoją twórczą aktywność i kreatywność otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

galeriaSpotkanie z górnikami

19 grudnia  2017 r.  gościliśmy  w  naszej szkole  górników, którzy przybyli do nas w galowych mundurach. Dzięki prezentacji przybliżyli trud górniczej pracy, zapoznali uczniów z funkcjonowaniem kopalni, metodami poszukiwania gazu.

Dzieci miały możliwość obejrzenia minerałów, które kryje nasza ziemia: miedzi, soli węgla, siarki a nawet bryłki złota. Zapoznały się z elementami stroju i wyposażeniem górników. Nasi goście podarowali uczniom pamiątkowe czapki zwane czako, co widać na załączonych zdjęciach.

Na zakończenie dzieci podziękowały górnikom za ciekawe, pełne wrażeń i wesołej zabawy spotkanie i wręczyły im własnoręcznie wykonane świąteczne upominki.

 

galeria„Baw się razem z nami”

19 grudnia 2017r. nasza szkoła wzięła udział w Gminnym konkursie „Baw się razem z nami”, na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Strachocinie. W turnieju brało udział 10 szkół z naszej Gminy: Szkoła Podstawowa w: Strachocinie, Niebieszczanach, Prusieku, Kostarowcach, Falejówce, Pakoszówce, Sanoczku, Mrzygłodzie, Dobrej, Trepczy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III. W wyniku rywalizacji w 7 konkurencjach: sztafeta, bieg z szarfami, zmiana piłek, dodawanie skoków, rzuty do kosza, strzały do bramki, strzały do bramki do unihokeja, uzyskaliśmy taką samą liczbę punktów co Szkoła Podstawowa w Pakoszówce. Musiała być dogrywka o III miejsce. W strzałach na bramkę nie mieliśmy szczęścia. W końcowym podsumowaniu I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Strachocinie, II miejsce - Szkoła Podstawowa w Niebieszczanach, III miejsce - Szkoła Podstawowa w Pakoszówce, nasza szkoła zajęła IV miejsce. Uczniowie otrzymali puchar, dyplomy, nagrody i słodki poczęstunek. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.

 

galeriaW świecie mitów

W ostatnich tygodniach uczniowie klasy 5  - pod kierunkiem polonistki, p. Joanny Lewickiej - ukończyli realizację dwóch projektów związanych z mitologią grecką.

Wczytując się w opis podwodnego królestwa, bardzo starannie wykonali makiety pałacu Posejdona. Użyli różnorodnych materiałów tj. kamyki, muszelki, koraliki, bibuły, dzięki czemu ich prace wyglądają imponująco.

Uczniowie wylosowali też imiona bogów lub herosów i otrzymali zadanie wyszukania w różnych źródłach informacji o danej postaci. Następnie – w czasie improwizowanej uczty na Olimpie – każdy prezentował swojego bohatera, jego atrybuty oraz opowiadał ciekawą przygodę.

Realizacja tych zadań wyzwoliła kreatywność uczniów, a także dostarczyła im wielu przeżyć, dzięki czemu starożytne mity na długo pozostaną w ich pamięci.

 

galeriaZajęcia z quilling`u

Uczniowie klasy III szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach, których tematem przewodnim było hasło kampanii FDN "Mama, Tata, tablet". Celem akcji jest edukacja w obszarze rozważnego korzystania przez dzieci z technologii mobilnych oraz kształtowanie odpowiednich postaw rodzicielskich w odpowiedzi na szybko zmieniającą się rzeczywistość i rozwój nowych mediów.

Kampania przestrzega przed zbyt wczesnym i niekontrolowanym udostępnianiem dzieciom urządzeń elektronicznych, takich jak tablety czy smartfony.

W ramach warsztatów, które odbyły się z udziałem p. Ani – pracownika Pedagogicznej Biblioteki w Sanoku (miłośniczki quilling’u) uczniowie wykorzystując ww. technikę stworzyli piękne zakładki do książek. Podarowali je swoim rodzicom, jako zachętę do wspólnego spędzania czasu na tworzeniu oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób zimowo-świątecznych. 

 

galeriaTeatrzyk kukiełkowy

W dniu 11.12.2017r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli teatrzyk kukiełkowy pt. „Przygody Janka i Dziadka Mroza” w wykonaniu teatru „Pinokio” z Nowego Sącza. Bajka przedstawiała historię Janka, który za karę zamienił się w niedźwiedzia. Chłopiec poznał dobrą i piękną Małgosię, dzięki której zmienił swoje postępowanie. Dzieci pomagały Jankowi wybrać między dobrem i złem. Na drodze do szczęścia pojawiła się zła czarownica, która za wszelką cenę starała się pokrzyżować chłopcu plany. Na zakończenie Janek pokonał wszelkie przeciwności i zmienił się w dobrego chłopca, dzięki temu zdobył serce Małgosi. Historia Janka udowodniła dzieciom, że dobro zawsze zwycięża.

 

mikolajki

 

galeriaZabawa andrzejkowa

W dniu 30.11.2017r. zgodnie z andrzejkową tradycją przedszkolaki oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum tanecznym rytmem zakończyli ten wyjątkowy dzień. Zabawa odbyła się w Domu Ludowym w trzech grupach wiekowych i trwała od godz. 9 30 do 20 00. Stronę animacyjną, konkursy oraz zabawy taneczne prowadziła nasza absolwentka Monika Bartkowska, a panie z Rady Rodziców przygotowały dla wszystkich smakowity poczęstunek. Inicjatorem imprezy był Samorząd Uczniowski, którego z ogromnym zaangażowaniem wsparła Rada Rodziców oraz Sołtys Trepczy. Środki finansowe na poczęstunek i nagrody pochodziły z funduszy Gminy Sanok. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu impreza była bardzo udana i na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników.

 

galeriaUczniowie klas 1-3 uczestniczyli w programie „Wybieram Wodę” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Instytut Promocji Zdrowia i Dietoterapii.

Program ten miał na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. W ramach edukacji z zakresu prawidłowego nawodnienia organizmu w klasie III powstała gazetka promująca picie wody a także przeprowadzono dla wszystkich uczniów,, małej” szkoły lekcję dotyczącą prawidłowo zbilansowanej diety. Uczniowie mieli okazję stworzyć własną zdrową wodę smakową wybierając ulubione owoce i zioła pod kierunkiem koordynatora Darii Blecharczyk- Ciętak.

Na koniec dzieci posadziły melisę, miętę i obiecały, że jak tylko wyrosną będą dodawały je do wody.

Nasza szkoła za udział w programie otrzymała certyfikat.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter