Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

logoJuż ruszyła!.... ogólnopolska świąteczna akcji pomocy - SZLACHETNA PACZKA - przecież w ubiegłych latach TO dzięki WAM udało się wspólnymi siłami "zapakować" OLBRZYMIE PACZKI dla wybranych rodzin. W tym roku postanowiliśmy również  włączyć do akcji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników, tak abyśmy mogli zapakować paczkę dla NASZEJ RODZINY - wybranej  z bazy internetowej akcji prowadzonej w naszym województwie.

Gorąco i bardzo serdecznie prosimy wszystkich o włączenie się do tej akcji.

 

Opis rodziny

Pani Monika (56 l.) jest samotnie żyjącą, miłą i sympatyczną osobą. Pani Monika, kilkanaście lat temu zachorowała na stwardnienie rozsiane, w związku z czym musiała zrezygnować z pracy. Zaczęły się kłopoty ze sprawnością ruchową, a po kilku miesiącach wykryto u niej cukrzycę typu II. Mąż pani Moniki opuścił ją, w wyniku czego została sama. Od tego czasu musi polegać przede wszystkim na sobie. Jedynym wsparciem pani Moniki jest syn, który płaci jej czynsz. Pani Monika utrzymuję się tylko i wyłącznie z renty (1160 zł). Po odliczeniu miesięcznych kosztów utrzymania oraz leczenia, na życie pozostaje jej 620 zł. Od tej kwoty odliczane są jeszcze koszty opiekunki (300 zł), która codziennie pomaga pani Monice. Pomimo trudności z jakimi zmaga się pani Monika, jest ona bardzo otwartą, sympatyczną i przyjaźnie nastawioną do ludzi osobą. Bardzo lubi rozmawiać z najbliższymi osobami. Marzy o tym, aby być w miarę swoich możliwości samodzielna, gdyż nie chciałaby być w przyszłości obciążeniem dla bliskich. Wśród najważniejszych potrzeb, pani Monika wskazuje łóżko szpitalne. To, którego używa w chwili obecnej, jest już stare i zniszczone oraz nie jest w pełni przystosowane do jej potrzeb. Dla pani Moniki ważna jest także pościel oraz właściwa żywność dla diety cukrzycowej.

 

Potrzeby rodziny

 

   Zapraszamy rodziców na zebranie wywiadowcze, 

które odbędzie się 23 listopada 2017r.

 tradycyjnie w czwartek o godzinie 16.00

 

zaproszenie

 

galeriaOTWARTA FIRMA- PRACOWNIK

- PRZEDSIĘBIORCA- PRZEDSIĘBIORSTWO

Uczestnicząc w programie Otwarta firma, uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Jest to również największy projekt edukacyjny realizowany w Polsce pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju.

W tym roku uczniowie kl. 7 oraz 2 i 3 gimnazjum udali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Podczas wizyty mieli okazję zapoznać się z zadaniami i specyfiką zawodu strażaka. Może niektórym umożliwi to zaplanowanie swojej kariery i związanie jej z miejscem zamieszkania. Uczniowie zweryfikowali swoje wyobrażenia o zawodzie oraz zebrali informacje o rzeczywistych warunkach jego wykonywania. Dodatkową atrakcją była wizyta w centrum dowodzenia, obserwowanie próbnego alarmu i wyjazdu jednostki oraz dokładne oglądanie sprzętu ratowniczego. Dzięki szczegółowym informacjom przekazanym przez pracownika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku uczniowie wiele się nauczyli i dostrzegli jak trudna i odpowiedzialna jest praca strażaka.

Koordynatorkami programu i organizatorkami wycieczki były panie Wioletta Burdziak- Zabłotny i Bożena Zarzyka. 

 

galeriaŻywa lekcja historii

W środę 15 listopada naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprosiła uczniów klas I-VII Szkoły Podstawowej i II-III Gimnazjum do udziału w żywej lekcji historii. Tematem lekcji był staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały najważniejsze obyczaje epoki szlacheckiej oraz tradycyjny strój sarmaty. Uczniowie mieli okazję obejrzeć kolekcję broni. Dowiedzieli się także, jak toczono pojedynki na szable i rapiery. Ochotnicy mogli wziąć udział w krótkiej lekcji szermierki oraz osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojami. 

 

galeria99 -  rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Często słyszymy słowa: Polska, jesteśmy Polakami, ojczyzna. Na co dzień jednak nie myślimy o tym co to jest dobro wspólne, interes narodowy, poczucie tożsamości, nasza kultura. Może tylko podczas sukcesów naszych sportowców – lub niestety częściej ich porażek – jesteśmy zadowoleni lub niezadowoleni, zaczynamy się denerwować. I dobrze, że tylko w ten sposób dbamy dziś o honor domu, że możemy żyć w pokoju zabiegając o lepszy byt. W przeszłości nie zawsze tak bywało. Polacy musieli bronić swojej wolności i godności. Bywało, że ryzykowali życiem.

10 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły przedstawili montaż słowno – muzyczny mówiący o losach naszej Ojczyzny. Był on okazją do refleksji na temat tego, jacy jesteśmy, czego pragniemy, dokąd w życiu chcemy zajść – my Polacy.

Uczniów do akademii przygotowały nauczycielki historii: Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

 

galeriaWręczenie nagród podczas Konwentu Cyfrowobezpieczni

Nauczycielki naszej szkoły, panie Ewa Rajtar i Joanna Lewicka, wzięły udział w  ogólnopolskim konwencie, zorganizowanym pod hasłem „Szkoła Inspirująca Cyfrowo!”. Ważnym punktem programu było uroczyste wręczenie dyplomów laureatom ostatniej edycji konkursu „Jesteśmy Cyfrowobezpieczeni” – przypomnijmy: zajęliśmy drugie miejsce w kategorii gimnazjów, dzięki czemu młodzież zaangażowana w realizację zadań konkursowych wyjechała na pełen atrakcji obóz edukacyjny do Tarnowa.

W czasie konwentu odbyło się wiele interesujących wykładów i dyskusji związanych z zadaniami szkoły we współczesnym świecie, którego ważnym składnikiem jest Internet. Podczas warsztatów przeprowadzonych przez Fundację Legalna Kultura omówiono podstawowe pojęcia i regulacje z zakresu prawa autorskiego. Na innych zajęciach kształtowano umiejętność radzenia sobie z hałasem informacyjnym, krytycznego odbioru treści dostępnych w Internecie, wyodrębniania z nich tego, co prawdziwe i wiarygodne. Obecność na spotkaniu, w którym wzięło udział ok. 300 nauczycieli z całej Polski, przedstawiciele MEN, pracownicy uniwersytetów i fundacji, stała się okazją do wymiany doświadczeń oraz zdobycia dodatkowych kompetencji w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego.

 

galeriaUdział w warsztatach
z robotyki edukacyjnej

Dwóch uczniów klasy 7 wraz z nauczycielką informatyki p. Ewą Rajtar wzięło udział w szkoleniu z robotyki edukacyjnej. Warsztaty odbywały się w trzy soboty (we IX, X i XI) w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie na zlecenie Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Chłopcy poznali sposoby wykorzystania robotów przy pakowaniu i dystrybucji materiałów, w produkcji przemysłowej, w eksploracji kosmosu, czy w transporcie. Mogli samodzielnie projektować i budować autonomiczne roboty z kloców Lego Mindstorms. W ciągu kolejnych zajęć programowali silniki robota z wykorzystaniem czujników; koloru, dotyku i ultradźwięków. Na koniec samodzielnie wykorzystywali poznane mechanizmy, by zbudować robota, który będzie reagował na bodźce otoczenia i wykonywał określone zadania.

Może w przyszłości Karol i Kuba zostaną programistami? Na razie marzymy, aby nauki programowania można było uczyć się na takich zestawach w naszej szkole.

 

 

 

galeriaHALLOWEEN PROJECT 2017

Nasz tegoroczny konkurs - muszą to wszyscy przyznać - był na bardzo wysokim poziomie. Uczniowie zastosowali bowiem różnorodne techniki pracy i połączyli je z fantastycznymi pomysłami (dynie, makiety, klocki, masa solna, bibuła, plastikowe butelki...). Uzyskane efekty można było zobaczyć na wystawie pokonkursowej HALLOWEEN PROJECT, która zawsze gromadziła liczną widownie. Uśmiechnięte duszki, małe nietoperze, kolorowe lampiony i cudaczne dynie oraz domki czarownic i światełka Jack-o'-Lantern czarowały bajkowo a czasem nawet straszyły (dynia wilk). Jury miało duży problem z wyłonieniem najlepszych prac, więc zastosowało kryteria: zgodności z tematem, pomysłowości, zastosowanej techniki pracy oraz staranności jej wykonania. Gratulujemy laureatom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Nagroda główna: Wiktoria Kocyłowska

Nagrodzone prace: A. Kędzior, W. Dzimitko, M. Kędzior, P. Stec, M. Makowski, A. Chrząszcz, P. Malcher, N. Radwańska.

Organizatorem szkolnego konkursu była nauczycielka języka angielskiego pani  Mariola Gorczyńska.

" Treat or Trick, Trick or Treat give us something good to eat! "
U nas również nie zabrakło cukierków!!!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter