Szkoła Podstawowa w Trepczy 2017/2018

galeria ZAREJESTRUJ  SIĘ  JAKO  DAWCA  SZPIKU

My uczniowie SP w Trepczy przyłączamy się do akcji rejestracji potencjalnych  dawców szpiku i wraz z całą bracią uczniowską i studencką oraz armią ludzi dobrej woli apelujemy:

Halo, halo! Mieszkańcy wiosek i miast, już 9 i 10 czerwca w Skansenie możecie oddawać wymazy i rejestrować się. Przybywajcie i  dzielcie się cząstką siebie z innymi. To może Wasza  krew jest na wagę złota i uratuje Michała.

 

galeriaOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Czytanie łączy” – to hasło Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Już od 2001 roku nieustannie cała Polska czyta dzieciom dzięki Fundacji ABCXXI.

W dniu 4 czerwca 2018 r. klasę III SP odwiedzili pracownicy Biblioteki Pedagogicznej z Sanoka aby wspólnie wziąć udział w tym wydarzeniu. Razem z zaproszonymi gośćmi przeczytaliśmy Lokomotywę Juliana Tuwima.

Dzieci poznały pojęcie „dadaizmu”, cechy tego kierunku oraz przykłady sztuki dadaistycznej. Następnie panie podały „przepis” według którego wspólnie stworzyliśmy nasz wiersz dadaistyczny. Wszyscy mieliśmy przy tym sporo zabawy a niektóre z haseł postanowiliśmy opatentować jako hasła reklamujące m.in. „Wszechmocny krem powraca – ratunek grudnia.” – działo Seweryna Kafary.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pani Darii Blecharczyk – Ciętak i Jadwigi Kozak.

 

galeria

„Drogi do Niepodległości” spotkanie 
z przedstawicielem IPN z Rzeszowa

W ramach obchodów 100–lecia Niepodległości Polski, 29 maja 2018r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Maciejem Rędziniakiem – specjalistą z Instytutu Pamięci Narodowej z Rzeszowa. Przedstawił on uczniom naszej szkoły prezentację pokazującą „Drogi do Niepodległości”. W ciekawy sposób opowiedział, o najważniejszych wydarzeniach i postaciach związanych z walką o wolność naszej Ojczyzny. Zachęcał też uczniów do tego, aby nie wstydzili się, że są Polakami, wywieszali flagi na swoich domach i poznawali przeszłość swojej rodziny i historię Polski. Dla uczniów było to na pewno nowe doświadczenie i zupełnie inna lekcja historii.

Spotkanie przygotowały nauczycielki historii: Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.

 

galeriaMediacje rówieśnicze

25 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ustrzykach Dolnych, odbył się IV Kongres Mediatorów Szkolnych i I Kongres Mediatorów Rówieśniczych, w którym przedstawiciele Szkolnego Klubu Mediatora w Szkole Podstawowej w Trepczy również wzięli udział. Młodzi mediatorzy uczyli się technik mediacyjnych i poznawali procedurę, według, której prowadzi się mediację. Prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Mediatorów p. Wiesław Pałka w rozmowach z uczniami podkreślał, że mediacje prowadzą zawsze dwie osoby, spotkanie odbywa się po lekcjach, osoby skonfliktowane same wybierają mediatorów i należy pamiętać, iż zawsze rozpoczyna osoba pokrzywdzona. Po części warsztatowej młodzi mediatorzy wzięli udział w zajęciach integracyjnych.

 

galeriaTeatrzyk SMILE przedstawia

bajkę angielską
”NEW PATCHES FOR OLD”

 

Nasz teatrzyk SMILE jak co roku zaprosił uczniów, nauczycieli i rodziców na swoje kolejne przedstawienie. Tym razem uczniowie z klasy piątej posiłkowani przez uczennicę z klasy szóstej przedstawili bajkę w wersji angielsko-polskiej "New patches for old" (Nowe łaty za stare - reżyseria i adaptacja tekstu Mariola Gorczyńska).

Wystąpili: Szewc Hasan, jego - stale gotująca obiady - żona, jego córka opiekująca się całymi dniami małym dzieckiem oraz bez przerwy modląca się matka. Towarzyszyli im dwaj narratorzy i polski tłumacz, a także krawiec i zabawny klaun prezentujący kolejne akty przedstawienia.

Bajka opowiada o dobrotliwym szewcu, który kupuje prezenty dla swojej rodziny, ponieważ zbliża się duża uroczystość. Jego spodnie są już stare i połatane i aby wyglądać dobrze kupuje sobie nowe. Niestety, jest to ostatnia para i spodnie są na niego za duże. Hasan prosi kolejno o pomoc w ich skróceniu: krawca, swoją żonę, potem matkę a następnie córkę. Wszyscy mu odmawiają, bo są bardzo zajęci...

Więcej…
 

galeriaAkademia z okazji Dnia Matki

  W najpiękniejszym miesiącu roku obchodzimy jedno z najważniejszych świąt w naszej kulturze – Dzień Matki. Z tej okazji najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Trepczy zaprosili swoich rodziców na uroczystą akademię w dniu 25 maja, aby uczcić ich święto.

  Pani dyrektor Leontyna Krowiak powitała wszystkich przybyłych gości. W części artystycznej, wśród specjalnie przygotowanej scenografii, dzieci klas I-III dały popis swoich umiejętności. Na zakończenie dziewczęta z kółka tanecznego z wielką starannością i precyzją wykonały taniec z szarfami. Występy małych artystów, zrobiły na gościach ogromne wrażenie, wywołały łzy i wzruszenie.

 Akademię przygotowały panie Jadwiga Kozak i Daria Blecharczyk-Ciętak.

 

galeriaIII GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
dla klas III
MAŁY ANGLISTA 2018

III Gminny Konkursu Języka Angielskiego dla klas III MAŁY ANGLISTA 2018 zgromadził uczestników z pięciu szkół podstawowych z terenu Gminy Sanok. Celem konkursu, jak co roku, było wyłonienie Małego Mistrza słówek angielskich i tym samym zmotywowanie do aktywności językowej, rozbudzanie zainteresowań, propagowanie nauki języka angielskiego oraz kultury anglojęzycznej wśród małych dzieci oraz zaproszenie do udziału w dobrej zabawie na terenie naszej szkoły. Gości powitała dyrektor szkoły pani Leontyna Krowiak, a regulamin i zasady konkursowe przypomniała pani Mariola Gorczyńska organizator kolejnej edycji. Mali Angliści nie ukrywali tremy, ale skutecznie otuchy dodawały im słowa przewodniczącego jury pana Jacka Jakubaszka, który uspokajał mówiąc, iż oprócz wiedzy ważna jest odwaga, aby stanąć do rywalizacji i sprawdzić samego siebie. Właśnie tej odwagi wszystkim najmłodszym uczniom serdecznie pogratulował i życzył tradycyjnie Good luck!

W części finałowej zaszczyciła nas swoją obecnością Wójt Gminy Sanok pani Anna Hałas, która wręczyła nagrody i pogratulowała zarówno laureatom, uczestnikom, jak i nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu. Zebrani goście mogli także obejrzeć zabawną bajkę w wersji angielsko-polskiej "New patches for old" (Nowe łaty za stare - reż. M. Gorczyńska) w wykonaniu teatrzyku SMILE z Trepczy. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników trzeciej edycji Małego Anglisty przyniosły im dużo radości i satysfakcji z udziału w konkursie.

Laureaci:

I m - Oliwia Wojtas (SP Trepcza)

II m - Igor Iwaniszyn (SP Trepcza)

III m - Martyna Mazur (SP Falejówka)

III m - Nikola Błażejowska (SP Srogów Górny)

 

GRATULUJEMY!

 

galeriaZERÓWKA ŚWIĘTUJE

„DZIEŃ MAMY

W dniu 24.05.2018r. zerówka zaprosiła swoje mamy do oddziału na wspólne świętowanie. Na wstępie dzieci powitały gości piosenką i zaprosiły na teatrzyk kukiełkowy (prezentacja wierszy J. Brzechwy z podziałem na role). W drugiej części przedstawiły scenki dramowe i pouczające wierszyki pod wspólnym tytułem „Bezpieczne wakacje z rodzicami”. W ostatniej odsłonie występu cała grupa recytowała życzenia dla mam i wręczała kwiaty w rytm śpiewanej piosenki. A na koniec wyjątkowa chwila – słodkie prezenty dla gości i pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim mamom za mile spędzony czas.

Przedszkolaki

 

galeriaDUŻY sukces Małych Anglistów!

Nasi najmłodsi uczniowie klasy trzeciej okazali się najlepsi podczas III Gminnego Konkursu Języka Angielskiego MAŁY ANGLISTA 2018. Tytuł Mistrza Słówek zdobyła OLIWIA WOJTAS zajmując miejsce I, a jej kolega z klasy IGOR IWANISZYN, jako vice-Mistrz, miejsce II. Laureaci wykazali się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także umiejętnością logicznego myślenia, rozwiązywania zaszyfrowanych wiadomości, wyszukiwania ukrytych wyrazów w rozsypankach literowych i diagramach.

Małym Anglistom gratulujemy dużego sukcesu i życzymy dalszych zwycięstw oraz satysfakcji ze żmudnej pracy "wkuwania" słówek. Pamiętajmy przy tym, że "PRACTICE MAKES PERFECT'' (TRENING CZYNI MISTRZA).

Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka angielskiego pani Mariola Gorczyńska.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 13
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter