Zespół Szkół w Trepczy (2013-14)

UWAGA ! ! !

     Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek tj. 4.11.2013 roku będzie zbierana makulatura. Paczki z makulaturą prosimy starannie obwiązać i dołączyć karteczkę ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

     Makulatura odbierana będzie od uczniów szkoły podstawowej od 950 do 1000 (przerwa po drugiej lekcji), a od gimnazjum od 1410 do 1420 .

 

Gminne Zawody w unihokeju w Niebieszczanach

    31 października 2013r. w Niebieszczanach odbyły się Gminne Zawody w unihokeju. W zawodach brały udział szkoły podstawowe z: Niebieszczan, Kostarowiec, Falejówki, Srogowa Górnego i Trepczy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców i dziewcząt w składzie: Wiktoria Dobrzańska, Katarzyna Gierlicka, Martyna Kołcz, Martyna Mazur - klasa VI, Aleksandra Drożdż, Julia Lewicka, Wiktoria Janiec, Gabriela Tokarska - klasa V, Damian Bartkowski, Dominik Kmiecik, Marcin Kobrzyński, Dawid Kondyjowski, Patryk Kondyjowski, Kacper Przystasz, Krystian Bodnar - klasa VI. Drużyny grały systemem każdy z każdym. W wyniku rywalizacji drużyna naszych dziewczyn zajęła IV miejsce, a chłopców III. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.galeria

 

Wycieczka do Gminnej Biblioteki w Trepczy

   23 października uczniowie kl. I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do miejscowej Biblioteki Gminnej w celu obejrzenia wystawy pt. „Rękodzieło”. Wyeksponowane prace miejscowych Pań – rękodzielniczek, mieszkanek Trepczy, które zajmują się haftem krzyżykowym budziły wielki podziw i zachwyt zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Dodatkową atrakcją było obejrzenie bajek na wideo. Ponadto ci, którzy byli tu po raz pierwszy mieli możliwość zapisania się do biblioteki i wypożyczenia kolorowych książeczek. Zapewne ta wspólna wizyta w bibliotece sprawi, że dzieci będą tu chętnie i systematycznie przychodzić.galeria

 

 

W ramach działalności w Klubie Szkół UNICEF nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Gwiazdka dla Afryki”. Więcej informacji pod banerem Klub Szkół UNICEF.

 

,,…Swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie…”
(wycieczka)

W dniu 18 października br. uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej pojechali busem na wycieczkę do Muzeum Historycznego w Sanoku. Na miejscu zapoznali się z architekturą zamku, jego historią oraz zbiorami: od sal historycznych poprzez wspaniałe zbiory ikon, aż do współczesnego malarstwa. Jego przedstawicielami byli impresjonistyczny Stanisław Batruch oraz kontrowersyjny Zdzisław Beksiński. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak powstają ikony, co przedstawiają oraz w jaki sposób były traktowane dawniej a jak obecnie. Obejrzeli także wiele przedmiotów o znaczeniu historycznym, które pochodzą z niedalekich okolic, jak na przykład ,,chrzcielnica” czy krzyż kościelny z Mrzygłodu. Wiele emocji wzbudził sprowadzony z Warszawy i wiernie tutaj odtworzony gabinet sanockiego malarza Beksińskiego. Zawierał on płytotekę gospodarza, jego książki, a także ręcznie spisany testament, w którym całe swe zbiory artysta przekazuje sanockiemu muzeum. Na ekranie monitora w krótkim filmie można było zobaczyć samego Beksińskiego i posłuchać jego wypowiedzi.

Po wizycie w zamku uczniowie obejrzeli Plac Świętego Michała po niedawnej renowacji, a następnie dziarskim krokiem pomaszerowali na zasłużony odpoczynek do restauracji McDonald.

Wycieczka była dla uczniów bezpłatna, a bilety wstępu oraz poczęstunek w McDonaldzie zostały pokryte przez sponsora pozyskanego przez organizatorkę i wychowawczynię klasy panią Mariolę Gorczyńską. Opiekę nad uczniami sprawowała również pani Wioletta Burdziak-Zabłotny.galeria

 

ŚLUBOWANIE KLASY I GIMNAZJUM

Tradycją Gimnazjum w Trepczy jest uroczystość w trakcie, której uczniowie klasy pierwszej w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego i swoich rodziców składają ślubowanie - od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum.

Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.

To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą "wizerunek" szkoły biorąc aktywny udział w życiu szkoły, licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp.. Wszystko zaczyna się od uroczystej imprezy (ŚLUBOWANIA), podczas której przyjęci zostają w szeregi uczniowskie!

..."SKŁADAM TOBIE, OJCZYZNO, UROCZYSTE ŚLUBOWANIE. ŚLUBUJĘ WOBEC WSZYSTKICH TU OBECNYCH BYĆ PILNYM I OBOWIĄZKOWYM UCZNIEM ORAZ WZOROWO WYPEŁNIAĆ SWOJE OBOWIĄZKI. OBIECUJĘ BYĆ ŻYCZLIWYM I DOBRYM KOLEGĄ, NIE ZAWIEŚĆ POKŁADANEGO WE MNIE ZAUFANIA I STARAĆ SIĘ ODPOWIEDZIEĆ NA TEN TRUD CODZIENNYM WYSIŁKIEM I PRACĄ. SWOJĄ POSTAWĄ UCZNIOWSKĄ GODNIE REPREZENTOWAĆ NASZE GIMNAZJUM."


 

galeria

 

Bijemy rekord w resuscytacji krążeniowo - oddechowej

Z całą Polską, a nawet z całą Europą  nasi uczniowie z klas od 0 do 4 brali udział w ćwiczeniach resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Co prawda nie pobiliśmy  rekordu świata ani Polski, ale pobiliśmy rekord szkoły. W ćwiczeniach wzięło udział ponad 50 uczniów. Do fantomów dążyli wszyscy nie wyłączając pięcio- i sześciolatków, i wszyscy zdali egzamin na 6! Bardzo dziękujemy mamom, które zaszczyciły nas swoją obecnością i dzielnie sekundowały wszystkim dzieciom.

galeria


 

Pasowanie na ucznia
Szkoły Podstawowej

Dzień Edukacji Narodowej

Piątek 11 października 2013r. był w naszej szkole wyjątkowy. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Pasowania na ucznia klasy I Szkoły Podstawowej oraz z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy I, pod kierunkiem swojej wychowawczyni Pani Krystyny Buczkowicz, popisali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i wokalnymi. Egzamin z języka polskiego, matematyki, przyrody, muzyki, plastyki i wychowania fizycznego zdali śpiewająco. W obecności uczniów, rodziców i rady pedagogicznej złożyli akt ślubowania. Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Trepczy Leontyna Krowiak dokonała uroczystego pasowania każdego ucznia klasy I.

  W następnej kolejności wystąpili uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z montażem słowno - muzycznym. Na poważnie i na wesoło złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji zbliżającego się święta. Podziękowali za trud i ciężką pracę wszystkim nauczycielom, deklamując wiersze i śpiewając piosenki. Na koniec uczniowie klasy IV zaprezentowali taniec nowoczesny.

     Pani Dyrektor złożyła wszystkim pracownikom Zespołu Szkół w Trepczy serdeczne życzenia. W uznaniu za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej wręczyła nauczycielom Nagrody Dyrektora Szkoły.

   Uroczystą akademię przygotowała Pani Krystyna Buczkowicz, Pani Wioletta Burdziak - Zabłotny, Pani Aneta Mąka. Dekorację wykonała Pani Bogusława Kaczmarska.     

galeria

 


Ustanówmy razem rekord w resuscytacji krążeniowo - oddechowej!

 

Po raz pierwszy jesienią tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC)  i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) będzie organizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą Restart a Heart. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane NZK. Punktem kulminacyjnym akcji będzie dzień 16 października i obejmie młodzież wszystkich krajów w Europie. Rzecz jasna do akcji przystąpiła nasza szkoła.

Całe wydarzenie rozpocznie się 16 października 2013 roku o godziny 12:00 i potrwa 30 minut. Polegać będzie na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej na wszystkich fantomach, jakie dostaliśmy od WOŚP i przez jak największą ilość osób. W tym celu zapraszamy wszystkich rodziców, znajomych oraz chętnych do wzięcia udziału w ustanawianiu rekordu.

 
«pierwszapoprzednia1112131415następnaostatnia»

Strona 13 z 15
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter