Zespół Szkół w Trepczy (2013-14)

Zachęcamy do zbiórki makulatury

Pomagamy budować studnie w Sudanie Południowym

Podaruj Afryce 75 litrów wody!
1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki !!!

 

Czy wiesz, że bez jedzenia można przeżyć około miesiąca, bez wody człowiek nie wytrzyma dłużej niż kilka dni. Dlatego szokującym wydaje się fakt, że 1,1 mld ludzi, a więc co szósty mieszkaniec Ziemi, nie ma dostępu do czystej wody. Z tego powodu na świecie co minutę umiera sześcioro dzieci.

Afrykańczycy, nawet małe dzieci, muszą przemierzać przeciętnie kilkanaście kilometrów dziennie, by zdobyć wodę do życia.

Dlatego, w tym roku szkolnym chcemy przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji zbierania makulatury. Zbiórka organizowana jest na rzecz budowy studni w południowym Sudanie. Akcja nasza nie wymaga żadnych nakładów finansowych, wystarczy tylko zgromadzić i przynieść na miejsce zbiórki makulaturę, a dla spragnionych stanie się "kubkiem świeżej wody". Szczegóły naszej akcji znajdują się w regulaminie.

W przeliczeniu 1 kg makulatury to 75 litrów wody.

Czekamy na Twoje zaangażowanie!

REGULAMIN

 

dyplom

Europejski Dzień Języków


Dnia 26 września 2013 roku w ramach Europejskiego Dnia Języków zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym „Kultury Europy – Grecja”. Uczniowie naszej szkoły Damian Ziemlewicz i Natalia Płoska zajęli w tym konkursie ex aequo drugie miejsce w kategorii gimnazjum. Organizatorem konkursu był Powiat Sanocki.


 

III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W miniony piątek w szkole obchodziliśmy III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji ściany zostały oplakatowane przykładami z tabliczki mnożenia, a po szkole krążyły komisje sprawdzające znajomość tabliczki. Eksperci, którzy sami najpierw musieli przejść eliminacje odpytywali i uczniów, i nauczycieli, i innych pracowników szkoły. Pierwsza egzaminowi z tabliczki poddała się pani Dyrektor tuż po otwarciu obchodów. Zdała go na jednym wydechu w obecności całej szkoły – w końcu pani matematyk. Jednak najbardziej szczęśliwe z otrzymania dokumentu zaświadczającego o znajomości tabliczki mnożenia były nasze panie polonistki (co można zobaczyć na zdjęciach).

Na wszystkich lekcjach matematyki w tym dniu dominowała tabliczka. Na sali gimnastycznej odbyły się również zawody, które wyłoniły Królową Skakanki i Piłkarza Matematyka. Zostali nimi w SP: Wiktoria Janiec i Maciek Tomaszek, natomiast w_gimnazjum: Pola Lewicka i Karol Tabisz.

Z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” ruszyliśmy do Urzędu Gminy Sanok. Swoje umiejętności matematyczne potwierdziły panie pracujące w Referacie Finansowym i w Referacie Ochrony Środowiska oraz pan Sekretarz.

Uczniowie z klasy V odpytali łącznie 102 osoby, ale niestety niektórzy by otrzymać specjalny certyfikat musieli podejść do egzaminu po raz drugi. Blady strach padł przede wszystkim na gimnazjalistów i niestety nie wszyscy mogą pochwalić się znajomością tabliczki mnożenia. Nie zdało 31 osób – uczcie się tabliczki mnożenia!!!!

Dzień Tabliczki Mnożenia zorganizowała w naszej szkole p. Ewa Rajtar, a ekspertami zostali: Julka Lewicka, Wiktoria Janiec, Weronika i Justynka Dobrzańskie, Patryk Wojtas i_Michał Adamczyk.

galeria

 

KONKURSY KURATORYJNE

Znamy już terminy konkursów organiowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wszystich uczniów chcących wziąć udział w konkursach, jak i ich rodziców zapraszamy do zapoznania się z regulaminem dostępnym na stronie Kuratorium >>>

 

Ku pamięci poległym żołnierzom
10 września 1939 w Bykowcach...

10 września delegacja naszej szkoły wraz z p. Mariuszem Sumarą udała się na obchody 74 rocznicy walk pod Bykowcami oddziałów polskich z niemieckimi. Uczniowie gimnazjum złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem, aby uczcić pamięć i oddać hołd wszystkim poległym na polu bitwy.

 

Dla rodziców, którzy nie mogli wziąć udziału w spotkaniu wywiadowczymi publikujemy DYŻURY NAUCZYCIELI.


Zapraszamy do współpracy ze szkołą.

 

Serdecznie zapraszamy


wszystkich rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym
zebranie wywiadowcze,
które odbędzie się tradycyjnie w czwartek
o godzinie 1600 w dniu19 września 2013r.

 

logo
III Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła uczestniczy w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w ostatni piatek września. Akcja pod hasłem

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

odbędzie się w dniu 27 września 2013 r. Zachęcamy wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

 Program:

 23-26.09.2013. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

 27.09.2013. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

 Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

 Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł  MT EXPERT.

 Zdobycie tytułu MT EXPERT upoważnia do bezpłatnego uczestniczenia w internetowym Konkursie matematyczno-Logicznym „MT EXPERT” (27.09-06.10.2013 r., www.wmtday.org).

 W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po 1 godzinie.

 

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

 Więcej informacji: www.wmtday.org

Akcja ma na celu zachęcić WSZYSTKICH do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

 

W dziale PLAN LEKCJI publikujemy aktualny rozkład zajęć dla poszczególnych klas, który obowiązuje od 2 września 2013 roku.

Zapraszamy do  korzystania.

 
«pierwszapoprzednia1112131415następnaostatnia»

Strona 14 z 15
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu33
Wizyt w miesiącu417
Łącznie wizyt54872

VCNT - Visitorcounter