Zespół Szkół w Trepczy (2013-14)

dyplomVI Gminny Konkurs Piosenki

"Wiosenne nutki"

 

    30 kwietnia w sali WDK w Strachocinie odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki "Wiosenne nutki". W konkursie organizowanym przez Wójta Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z ośmiu miejscowości naszej gminy. W kategorii soliści II miejsce zajęła Amelia Chrząszcz z klasy II – przygotowywana przez p. K. Buczkowicz.galeria

 

Udział w VI Młodzieżowej Pardzie Niepodległości    

     30 kwietnia 2014r. ulicami Sanoka: Rynek, 3 Maja, Kościuszki, Mickiewicza, Zamkową, pod pomnik „Synom Ziemi Sanockiej”, gdzie zostały złożone kwiaty w towarzystwie Orkiestry Dętej z Beska, przeszła VI Młodzieżowa Parada Niepodległości. Zanim jednak uczniowie 12 szkół z terenu powiatu zaprezentowali się mieszkańcom, na dziedzińcu zamkowym przedstawiono wybrane wydarzenia z historii Polski. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Przedstawiła inscenizację ukazującą postać wybitnego polskiego kompozytora Ignacego Jana Padarewskiego. Nie zawsze pamięta się o Jego zasługach w obronie niepodległości i pracy dyplomatycznej dla nowej rodzącej się Polski. W postać Padarewskiego wcielił się Kacper Buczek z klasy I gimnazjum. Inni aktorzy to: Monika Bartkowska, Agata Czebieniak, Jakub Siedlecki, Marceli Bochenek, Karol Tabisz, Kinga Niżnik – klasa I G, Oliwia Przystasz – klasa II G, Dominik Kmiecik – klasa VI SP, Julia Lewicka – klasa V, Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk – klasa IV SP. Całość parady zakończyła się na dziedzińcu zamkowym, gdzie w piknikowej atmosferze zostały ogłoszone wyniki konkursu na najlepszą reprezentację w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczniów do parady przygotowały nauczycielki historii – Agnieszka Bochenek i Aneta Mąka.galeria

 

GMINNY KONKURS O PUCHAR
DYREKTORA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO
W KROŚNIE

W dniu 28 kwietnia w Zespole Szkół w Strachocinie odbyły się gminne eliminacje o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie dla szkół podstawowych oraz gimnazjów, w których udział wzięli również uczniowie z naszej szkoły.

Szkołę podstawową reprezentowała drużyna w składzie: Justyna Dobrzańska i Julia Lewicka z klasy piątej oraz Martyna Kołcz z klasy szóstej, natomiast gimnazjum reprezentowali: Jakub Siedlecki z klasy pierwszej oraz Dominika Polańska i Sabina Saj uczennice z klasy trzeciej.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej był test jednokrotnego wyboru dla uczniów szkół podstawowych i test wielokrotnego wyboru dla uczniów gimnazjów. Test  składał się z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego i udzielania pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych.

Część praktyczna polegała na jeździe rowerem na czas w miasteczku ruchu drogowego po wyznaczonym torze zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Po zsumowaniu wszystkich punktów w konkursie z części teoretycznej i praktycznej drużyna z naszej szkoły podstawowej zajęła VI miejsce, a drużyna z gimnazjum III miejsce. Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy!

 

Konkurs recytatorski
„Poezja w przyrodzie”


   25.04.2014 r. w Szkole Podstawowej w Falejówce odbył się konkurs recytatorski „Poezja w przyrodzie” zorganizowany przez CDN w Sanoku. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III z terenu Gminy Sanok. W naszej szkole do konkursu zgłosiła się spora grupa uczniów. Przeprowadzone, więc zostały wewnątrzszkolne eliminacje, w wyniku których wyłoniono 3 – osobową reprezentację w składzie:

Karol Bodnar z kl. I – „Nasza czarna jaskółeczka” M. Konopnickiej,

Natalia Radwańska z kl. II – „Wiosenne pytania” H. Łochockiej, oraz

Rafał Harajda z kl. III – „ Kwiecień plecień” M. Wojciechowicz.

Cała trójka spisała się na medal, ale z dyplomem i nagrodą książkową wrócił tylko R. Harajda zdobywając II miejsce. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia – maskotki.
    Do konkursu przygotowały uczniów panie: K. Buczkowicz, J. Kozak i K. Sołtysik.galeria

 

UWAGA ! ! !

 

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek
tj. 05.05.2014 roku
odbędzie się kolejna zbiórka makulatury.

 

certyfikat

 

Wielkanoc

 

11 kwietnia obchodziliśmy 74. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 4. rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. za Ojczyznę, którą w parku „Kwitnąca Akacja” odprawił ks. P. Rymarowicz.

Następnie uczniowie kl. 6 oraz uczennice kl. 2 gimnazjum zaprezentowali krótki program słowno-muzyczny, przypominający dramat zamordowanych w Katyniu oficerów polskich.

Biorąca udział w uroczystościach Pani Wójt Anna Hałas wraz z Sekretarzem Gminy Pawłem Wdowiakiem oraz uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim i Dębach Pamięci.

Bo nie wszystkim pomógł los

Wrócić z leśnych dróg,

Gdy kwitły bzy.

W szczerym polu biały krzyż

Nie pamięta już,

Kto pod nim śpi…galeria

 

PatrykMiędzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego

Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sanoku i wzięło w nim udział 41 uczniów klas od IV do VI szkół podstawowych z terenu powiatu sanockiego. Współorganizatorem było Wydawnictwo Macmillan, które przygotowało dla uczestników turnieju niełatwy test leksykalno-gramatyczny z języka angielskiego (duża ilość zadań, zadania otwarte, brak różnicowania poziomów, krótki czas pracy 45 min.). Pomimo tego, uczeń naszej szkoły Patryk Wojtas uzyskał w teście konkursowym bardzo dobry wynik i jest to duży sukces ucznia klasy piątej. W rywalizacji językowej uczestniczyli także Martyna Kołcz i Damian Bartkowski z klasy szóstej.

Uczestnicy Macmillan Primary School Tournament otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne zestawy upominkowe, a nasi uczniowie wzięli również udział w językowym kole fortuny, gdzie odpowiedzieli na wszystkie pytania i zdobyli nagrody dodatkowe.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Mariola Gorczyńska.

Gratulujemy!galeria

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 15
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter