Zespół Szkół w Trepczy (2013-14)

UWAGA ! ! !

 

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek tj. 3.03.2014 roku odbędzie się kolejna zbiórka makulatury.


 

Zawody w tenisie stołowym

    21 lutego 2014r. w Szkole Podstawowej w Srogowie Górnym odbyły się gminne zawody w tenisa stołowego dziewczyn i chłopców. Nasza szkoła w ramach akcji "Ćwiczyć każdy może" brała udział w tych zawodach. Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Wiktoria Dobrzańska, Katarzyna Gierlicka, Marcin Kobrzyński, Kacper Przystasz. W rozgrywkach brały udział szkoły z: Falejówki, Pakoszówki, Srogowa Górnego i Trepczy. Rywalizacja odbywała się systemem "każdy z każdym" do trzech wygranych setów. W wyniku rozgrywek dziewczyny naszej szkoły zajęły III miejsce, a chłopcy IV. Zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Uczniów do zawodów przygotowała Aneta Mąka.galeria

 

Lodowisko od dnia 17 lutego 2014r. nieczynne.

 

Walentynki, Dzień Miłych Słówek.

Już od rana dało się się wyczuć atmosferę walentynek. Każdy uczeń małej szkoły przygotował laurkę własnej roboty, z myślą o koledze lub koleżance. Kartki wykonane były pięknie. Na każdej napisane miłe słówka, rymowanki i wierszyki. Wszyscy czekali na moment, kiedy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszą kartkę. Głosowali wszyscy uczniowie. Trudno było im wybrać tę jedną, bo wszystkie im się podobały. Najwięcej głosów w 1 klasie otrzymał Karol Bodnar, w 2 klasie Sabina Niżnik, a w trzeciej, aż trzy osoby otrzymały tyle samo głosów: Ola Wójcik, Oliwka Filipczak i Rafał Harajda. Chciałoby się powiedzieć: miłe słówka potrzebne na co dzień, a nie tylko od święta.galeria

 

serca14 lutego 2014r. jak co roku w naszej szkole odbyły się Walentynki. W tym roku Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolną Pocztę Walentynkową. Uczennice: Dominika Polańska i Aleksandra Zbyradowska w przebraniu listonosza roznosiły po klasach szkoły podstawowej i gimnazjum, kartki walentynkowe zaadresowane do koleżanek i kolegów. Okazało się, że najwięcej walentynek otrzymały: Michalina Lewicka - klasa IV - 9 i Katarzyna Gierlicka - klasa VI - 9. Walentynki zostały wysłane również do niektórych nauczycieli naszej szkoły.galeria

 

aktywni dla klimatu

Od m-ca grudnia 2013 r. szkoła podstawowa realizuje zadania konkursu  „Aktywni dla klimatu”. Jest on częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt.

„Zmieniaj nawyki – nie klimat!”

Celem naszych działań jest rozpowszechnienie wiedzy w zakresie zmian klimatycznych ich przyczyn oraz promowanie ekonomicznego i ekologicznego stylu życia. W ramach podjętych działań, poznajemy różne formy ochrony przyrody a poprzez to również klimatu. Podejmujemy własne działania w tej dziedzinie, a współpracując ze społecznością szkolną i lokalną uczymy się zasad  przeprowadzania akcji społeczno – promocyjnych na rzecz naszej gminy.

Wybrana grupa uczniów reprezentuje naszą szkołę na forum ogólnopolskim, w ekozespole pod nazwą „Klimat z +”. Zespół tworzą niżej wymienieni członkowie Koła Przyrodniczego:

1. Martyna Kołcz

2. Julia Lewicka

3. Aleksandra Drożdż

4. Patryk Wojtas

5. Karol Sobolak

Uczniowie zespołu „Klimat z +” rywalizują z ekipami całej Polski. Konkurs przebiega w dwóch etapach, z każdego zadania uczniowie sporządzają i wysyłają raport drogą e‑mailową. I etap działań ekozespołu trwa od 01.12.2013 r. do 15.02.2014 r. W tym okresie uczniowie muszą zrealizować dwa duże zadania:

Zadanie I

1. Budowa i promocja ekozespołu.

2. Metryczka gminy.

3. Ekologiczna mapa gminy.

 Zadanie II

1. Diagnoza klimatyczna gminy.

2. Ankieta ekologiczna wśród mieszkańców.

3. Moja szkoła dla klimatu.

II etap to zbiórka elektrośmieci pod hasłem „Elektroodpady zbierasz – klimat wspierasz” będzie realizowany od 15.02.214 r. do 15.05.2014 r. a do wykonania pozostaje trzecie zadanie:

Zadanie III

1. Przygotowanie zbiórki elektroodpadów.

2. Promocja zbiórki elektroodpadów.

3. Szkolny dzień zbiórki elektroodpadów.

 Każdy zespół posiada swój login, za pomocą, którego na swoim profilu może dokumentować realizację poszczególnych zadań w panelu komunikacyjnym. Każde zadanie podlega punktowej ocenie, której dokona jury, złożone z trzech sędziów działających niezależnie.

Nasze działania zakończymy w czerwcu 2014 roku.galeria

                                                   Opiekun ekozespołu „Klimat z +”

                                                            Maria Siedlecka

 

banner dbi2014Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK).

W roku 2014 DBI obchodzimy pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

 

Głównym celem, tegorocznej akcji UNICEF „Gwiazdka dla Afryki”, jest pomoc w zakupie szczepień dla dzieci. Zadaniem uczestników akcji, czyli uczniów naszej szkoły, było przygotowanie ozdobnych pudełek, do których przyłączone były karteczki z nazwą wybranego szczepienia.

Następnie, pudełeczka te zostały sprzedane, tradycją roku ubiegłego, podczas ostatniego spotkania wywiadowczego dla rodziców. Łącznie uzyskaliśmy 180 złotych, które wpłacimy na konto UNICEFU.

 

Gra czytelnicza „Między nami czytelnikami”

Klasy 4, 5 i 6 SP wraz z nauczycielką p. Joanną Lewicką biorą udział w grze czytelniczej „Między nami czytelnikami” organizowanej przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Rozgrywka ma 4 etapy. Na każdym z nich uczniowie wykonują wyznaczone zadania związane z książkami. Gra ma na celu promocję czytelnictwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów poprzez skłonienie ich do refleksji nad literaturą. Zadania są tak opracowane, żeby zachęcić uczniów do mówienia o książkach, komentowania ich treści i wzajemnego przekonywania do przeczytania ciekawych książek.

Na podstawie danych z całej Polski powstał ranking, który można zobaczyć w Wielkim Atlasie Czytelnictwa na oficjalnej stronie internetowej gry http://czytamy.gwo.pl/

Szczegóły dotyczące gry możemy również śledzić na facebooku:

https://www.facebook.com/czytamy.gwo?ref=hl

W zakładce przedstawiamy plakaty reklamujące film, w którym występują bohaterowie trzech powieści: Igrzysk śmierci, Mikołajka oraz Mostu do Terabithii (zad. 2).galeria

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 15
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu17
Wizyt w miesiącu208
Łącznie wizyt55319

VCNT - Visitorcounter