Zespół Szkół w Trepczy (2013-14)

Zakończyliśmy akcję

„Szlachetna Paczka”

 

Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie przez 10 dni przynosili różne produkty żywnościowe, środki czystości oraz odzież - tych wszystkich produktów oraz rzeczy brakowało wybranej przez nas rodzinie. Została też przeprowadzona zbiórka pieniężna. Za zebrane pieniądze zakupiono obuwie zimowe oraz kurtkę. Ponadto wielu naszych uczniów wykazywało duże współczucie, które można było zauważyć w stawianych przez nich pytaniach „Czy możemy przynieść jeszcze owoce, a może coś słodkiego, a czy tej chłopiec nie potrzebuje zabawek…?”.

Za to zaangażowanie jak i wszystkie złożone rzeczy i produkty spożywcze, jak również środki czystości serdecznie dziękujemy.

W sobotę 7 grudnia nasze paczki zostały zawiezione do magazynu ZS nr 1, a dalej do naszej rodziny. Za przeprowadzenie akcji otrzymaliśmy certyfikat.

 

Uczniowie kl. 0 - III również mieli okazję spotkać się z policjantką i porozmawiać na temat bezpiecznego zachowania się na drodze w różnych sytuacjach: podczas drogi do szkoły i na przejściu, w samochodzie z rodzicami i na rowerze, pieszo na poboczu w dzień i po zmroku itp. Odpowiadając na pytania wszyscy wykazali się dużą aktywnością, no i przede wszystkim znajomością przepisów drogowych. Na zakończenie klasa I i II wraz z wychowawcami przygotowały program artystyczny oraz gorące podziękowanie dla naszego gościa.  W nagrodę za wiedzę i miłe przyjęcie  wszyscy otrzymali kolorowe odblaski.

galeria

 

Spotkanie z Policjantkami

Kolejne spotkanie, tym razem z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Sanoku odbyło się 5 grudnia. Uczniowie zostali uświadomieni, że nie wolno być obojętnym na przemoc, zarówno fizyczną jak i psychiczną. Policjantka przestrzegła również przed cyberprzemocą. Podkreśliła, że nikt nie jest anonimowy i każda działalność w sieci pozostawia ślad. Policjantka przestrzegła również przed używaniem nielegalnego oprogramowania. Uczniowie zadawali wiele pytań, na które uzyskali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, a uczniowie uświadomili sobie, że należy być odpowiedzialnym i „nie czynić drugiemu, co tobie niemiłe”.

 

dyplom85-lecie Ligi Ochrony Przyrody

 

23 listopada 2013r. w Sanoku odbyły się uroczystości związane z 85 rocznicą działania LOP zorganizowane przez Zarząd Bieszczadzkiego Okręgu Ligii Ochrony Przyrody. W uroczystości wzięli udział wieloletni działacze, sympatycy oraz przedstawiciele instytucji wspierających działalność ekologiczną LOP –u.. Z okazji tego jubileuszu zostały wręczone medale, odznaczenia, puchary, dyplomy oraz nagrody dla laureatów konkursu plastycznego pod hasłem 85-lecia Ligi Ochrony Przyrody. W uroczystości uczestniczyli również nasi uczniowie prezentując montaż słowno- muzyczny (własny akompaniament skrzypiec i gitary) pt. „Przyroda w piosenkach i urywkach poezji księdza Jana Twardowskiego”. Część artystyczną uczniowie przygotowali pod kierunkiem P. Marii Siedleckiej. Nasza szkoła otrzymała również dyplom za wieloletnią współpracę w realizacji projektów i zadań na rzecz ochrony środowiska a opiekun koła przyrodniczego P. Maria Siedlecka została uhonorowana srebrną odznaką.

galeria

 

Spotkanie ze Strażakiem

    W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, w środę 27 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku, który spotkał się z uczniami szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Strażak poinformował uczniów, w jaki sposób wezwać pomoc i jakie informacje podać dyspozytorowi w sytuacji zagrożenia. Okazało się, że nasi uczniowie pamiętają numery alarmowe i wiedzą jak zachować się w sytuacji, kiedy pożar zaskakuje w pomieszczeniach nieznanych np. w sklepie. Nasz gość uświadomił również uczniom, że nie wolno gasić oleju oraz urządzeń elektrycznych wodą. Namawiał, aby w każdym domu znalazła się gaśnica proszkowa, której można łatwo użyć w razie potrzeby. Strażak omówił także sposoby udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie wykazali się wiedzą z tego zakresu. Nasz gość odpowiedział na szereg pytań zadawanych przez uczniów.galeria

 

tablicaPamięć, która nigdy nie umiera…

Tablica  „WOŁYŃ 1943”

   Na zakończenie miesiąca listopada w parku „Kwitnąca Akacja” w ramach „Zaduszek za pomordowanych na Wschodzie” z udziałem dzieci i młodzieży Zespołu Szkół wraz z nauczycielami i wychowawcami oraz mieszkańcami Trepczy odbyła się podniosła uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Aktu tego w imieniu Wójta Gminy Sanok dokonała dyrektor gminnej SAPO Pani Agnieszka Mitrzyk. Napis wykuty na granitowej tablicy nawiązuje do obchodzonej w tym roku 70 rocznicy tragicznych wydarzeń zwanych „Rzezią Wołyńską” dokonaną na Polakach przez oddziały OUN i UPA.

    Modląc się w tym szczególnym miejscu zawsze będziemy prosić, by miłosierny Bóg ofiarę życia tylu tysięcy niewinnych ludzi przemienił w pokojowe współistnienie żyjących obok siebie wielkich narodów słowiańskich.

    Fundatorami pamiątkowej tablicy są mieszkańcy Trepczy i Międzybrodzia, także ci najmłodsi, którzy przez wykup cegiełek - począwszy od tych za symboliczną złotówkę - pragnęli włączyć się w realizację tego dzieła. Okazały kamień przywieziony z bieszczadzkiego kamieniołomu został podarowany przez jednego z miejscowych myśliwych. Napis na granitowej tablicy powstał w zaprzyjaźnionej sanockiej pracowni. Prace przy montażu obelisku oraz przygotowaniu obejścia wokół niego chętnie podjęli miejscowi fachowcy.

galeria

 

UWAGA ! ! !

                                     makulatura

Przypominamy, że w najbliższy poniedziałek tj. 2.12.2013r.
będzie zbierana makulatura.

Paczki z makulaturą prosimy starannie obwiązać i dołączyć karteczkę
ze swoim imieniem, nazwiskiem oraz klasą.

Makulatura odbierana będzie:
od uczniów szkoły podstawowej od 950 do 1000
(przerwa po drugiej lekcji),
a od gimnazjum od 1410 do 1420 .

 

 

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…”

SANOK I OKOLICE

 

W listopadzie uczniowie naszej szkoły przygotowali wystawę zatytułowaną „Odkryj Sanok i okolice”. Składają się na nią projekty i albumy związane z historią Sanoka i Trepczy. Na wystawie uczniowie zaprezentowali między innymi zabytki i pomniki Sanoka, historię Horodyszcza w Trepczy, wybitnych sanoczan. Uczennica klasy trzeciej gimnazjum Marzena Bolanowska wykonała makietę sanockiego zamku, a uczniowie szkoły podstawowej piękne Herby Ziemi Sanockiej i Miasta Sanoka. Opiekę nad przygotowaniem wystawy sprawowały p. A. Bochenek i A. Mąka.   galeria

 


W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości kl. 4-6 udały się 21 listopda na wycieczkę do SPGK w Sanoku. Pracownik przedsiębiorstwa przybliżył nam funkcjonowanie zakładu, szczególny nacisk kładąc na segregację odpadów. Wchodząc na hale mieliśmy okazję przekonać się, że wiele mieszkańców naszej gminy nie radzi sobie z segregacją i wkłada np. do worka na plastik tworzywa, które nie podlegają recyklingowi.

Nasz przewodnik ciekawie opowiadał o swojej pracy a także udzielał odpowiedzi na dodatkowe pytania uczniów, zachęcał również, aby dzieci edukowały dorosłych.

W drugiej części wycieczki udaliśmy się na dziedziniec zamkowy, gdzie obejrzeliśmy poruszającą wystawę „Zbrodnia Katyńska na obrazach”.

Wycieczkę zorganizowała p. J. Lewicka, opiekę nad uczniami sprawowały też p. A. Mąka i M. Gorczyńska.galeria

 
«pierwszapoprzednia1112131415następnaostatnia»

Strona 11 z 15
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu32
Wizyt w miesiącu416
Łącznie wizyt54871

VCNT - Visitorcounter