Szkoła promująca zdrowie
Na starganie
poniedziałek, 19 listopada 2018 16:12

galeria

Uczniowie klasy II przygotowali występ artystyczny „Na straganie”, w którym za pomocą wierszyków i piosenek pokazali innym uczniom, jak zdrowe i pożywne są warzywa i owoce. Na wspomnianym straganie znalazły się same pyszności witaminowe takie jak kalafior, seler, pomidory, jabłka, pomarańcze i wiele innych. Wśród aktorów również pojawiły się kolorowe owoce i warzywa, a także kucharki, które pięknie mówiły o tym, jak łatwo przygotować zdrowy posiłek. Takie wydarzenia są potrzebne, bo wciąż warto przypominać dzieciom, jak ważne jest zdrowe odżywianie!

Zwierzaki cudaki
wtorek, 13 listopada 2018 20:54

galeria

Jesień to czas, kiedy w sadach i ogrodach dojrzewają owoce i warzywa. Są one nie tylko smaczne i zdrowe, ale posiadają interesujące kształty i przepiękne barwy. Dlatego właśnie w październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do konkursu „Zwierzaki – cudaki z owoców i warzyw”. Prace dostarczone przez uczniów okazały się niezwykle interesujące i oryginalne. Ekspozycja prac cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Każdy uczestnik otrzymał symboliczną, słodką nagrodę, a najciekawsze prace zostały wyróżnione: I miejsce - Marcin Makowski, II miejsce - Mikołaj Rudy, III – miejsce Igor Iwaniszyn.

Organizatorkami akcji były Wioletta Burdziak-Zabłotny i Bożena Zarzyka.

„Szkoła wolna od narkotyków i przemocy” w ZS nr 5
czwartek, 08 listopada 2018 22:24

galeria

W dniu 31.10.2018r. sześcioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Zarzyki wzięło udział w Pikniku „Szkoła wolna od narkotyków i przemocy” zorganizowanym przez ZS nr 5 w Sanoku. Młodzież uczestniczyła w warsztatach quillingu, pieczenia pizzy oraz wysłuchała relacji podróżnika i obejrzała zdjęcia z wyprawy na Mount Blanc. W trakcie Pikniku został przeprowadzony konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia i konkurs plastyczny „Agresji i przemocy mówimy stop”.

Uczennica kl. 3 gimnazjum Michalina Lewicka za swoją pracę otrzymała wyróżnienie i nagrodę rzeczową (pendrive, słuchawki, kubek). Natomiast szkoła za udział w konkursie frekwencyjnym otrzymała tablet, powerbank, opaskę fitness, słuchawki i pendrive.

5 porcji zdrowia w szkole
poniedziałek, 22 października 2018 18:22

Kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci jest bardzo ważne. Uczniowie klas I-III w ramach programu 5 porcji zdrowia w szkole dowiedzieli się bardzo dużo na temat owoców, warzyw i soków. Podczas prezentacji multimedialnej dzieci mogły dowiedzieć się o witaminach zawartych w poszczególnych daniach, a także o tym jak ważne jest regularne spożywanie posiłków. Dodatkowo uczniowie klasy II wykonali wspólnie plakat konkursowy promujący zdrowe odżywianie.

poniedziałek, 24 września 2018 19:18

galeria

W ramach XXX edycji Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek” klasa II uczestniczyła w spotkaniu z Paniami z Wiejskiego Koła Gospodyń w Trepczy. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o krzewach owocowych np. róży, pigwie i aronii, które kiedyś rosły przy każdym domu. Stanowiły nie tylko piękną ozdobę i nieprzebrane źródło witamin, ale również świetnie sprawdzały się w kuchni. Uczniowie mogli spróbować konfitury z płatków róży w przygotowanych przez Panie domowych rogalikach. Niemało było też innych przetworów, dżemów, marmolad, suszonych owoców i grzybów. Miła atmosfera, piękne stroje, różnorodność smaków i zapachów sprawiła, że dzieci były szczerze zainteresowane tradycjami związanymi z przygotowywaniem zapasów na zimę. Uwieńczeniem tego spotkania było zasadzenie krzewu róży przy budynku szkoły.

Mistrzynie kuchni włoskiej
wtorek, 13 marca 2018 05:14

galeria

1 marca uczennice Szkoły Podstawowej w Trepczy Weronika Dobrzańska i Gabriela Tokarska – I zespół, Justyna Dobrzańska i Aleksandra Drożdż – II zespół, wzięły udział w konkursie powiatowym „Dania makaronowe, smaczne, zdrowe, kolorowe”, który odbył się w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Każdy zespól miał do przygotowania, w ciągu 60 minut danie, którego podstawą był makaron Barilla oraz przynajmniej jedno warzywo. Oceniano smak potrawy, estetyczny wygląd i kreatywność. Nasze uczennice przygotowały dania: „Spaghetti szpinakowe z tulipanami” i „ Spaghetti z kurczakiem i serkiem maskarpone”. W rywalizacji uczestniczyło 9 zespołów z całego powiat. Uczennice Weronika i Gabriela zajęły pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

fotogaleria ZS 5

relacja w Tygodniku Sanockim

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
czwartek, 19 marca 2015 13:58

13 marca w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku odbyła XXIII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczniowie mieli do wypełnienia test wiedzy o zdrowym odżywianiu, przy czym niezbędna również była wiedza z biologii i chemii.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy trzeciej gimnazjum Magdalena Kobrzyńska, zajmując III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową.

«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»