Szkoła promująca zdrowie
Mistrzynie kuchni włoskiej
wtorek, 13 marca 2018 05:14

galeria

1 marca uczennice Szkoły Podstawowej w Trepczy Weronika Dobrzańska i Gabriela Tokarska – I zespół, Justyna Dobrzańska i Aleksandra Drożdż – II zespół, wzięły udział w konkursie powiatowym „Dania makaronowe, smaczne, zdrowe, kolorowe”, który odbył się w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku. Celem konkursu było propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci i młodzieży. Każdy zespól miał do przygotowania, w ciągu 60 minut danie, którego podstawą był makaron Barilla oraz przynajmniej jedno warzywo. Oceniano smak potrawy, estetyczny wygląd i kreatywność. Nasze uczennice przygotowały dania: „Spaghetti szpinakowe z tulipanami” i „ Spaghetti z kurczakiem i serkiem maskarpone”. W rywalizacji uczestniczyło 9 zespołów z całego powiat. Uczennice Weronika i Gabriela zajęły pierwsze miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


fotogaleria ZS 5

relacja w Tygodniku Sanockim

 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
czwartek, 19 marca 2015 13:58

13 marca w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku odbyła XXIII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia. Uczniowie mieli do wypełnienia test wiedzy o zdrowym odżywianiu, przy czym niezbędna również była wiedza z biologii i chemii.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy trzeciej gimnazjum Magdalena Kobrzyńska, zajmując III miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom oraz nagrodę książkową.

 
Spotkanie z onkolokiem
niedziela, 05 października 2014 15:38

W bieżącym roku szkolnym, w ramach realizacji zadań wynikających z faktu udziału w programie Szkoły Promującej Zdrowie, skoncentrowaliśmy się na działaniach profilaktyki nowotworowej.

Aby przybliżyć tak bardzo ważny temat zaprosiliśmy na spotkanie onkologa dr Karolinę Syrek-Kaplitę. Pani doktor, najpierw przeprowadziła pogadankę z gimnazjalistkami. Poruszała zagadnienia dotyczące samobadania piersi, pokazywała na fantomie jak należy prawidłowo wykonać to badanie. Udzieliła informacji, kiedy należy wykonać pierwsze badanie cytologiczne i jak należy odczytać wynik tego badania.

Podkreślała wielokrotnie, że rak to nie wyrok i trzeba go leczyć, jednak najważniejsza jest profilaktyka. Uczennice na zakończenie spotkania, otrzymały zadanie domowe, a mianowicie miały zapytać swoich najbliższych: mamy, babcie, ciocie, siostry o to czy wykonują samobadanie piersi.

W dalszej kolejności onkolog spotkała się z naszymi rodzicami. Również podczas tej prezentacji wiele mówiła o profilaktyce raka. Demonstrowała jak należy prawidłowo wykonać to badanie. Podkreślała, jak bardzo ważną rolę odgrywa coroczne wykonywanie badania cytologicznego.

Uczennice naszego gimnazjum uczestniczyły w warsztatach na temat raka szyjki macicy i raka piersi. Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią onkolog dr Karolinę Syrek-Kaplitę z Wojewódzkiego Ośrodka Koordynującego. 

 

certyfikat2

 

Dzień Marchewki


Na grudzień koordynatorzy programu „Szkoły Promującej Zdrowie”, zaplanowali zdrowe środy, które polegają na spożywaniu w ten dzień warzywa, owocu, bądź wypiciu soku wyciśniętego ze świeżego owocu.

5 grudnia wszyscy uczniowie spożywali marchewkę, którą byli częstowani podczas długiej przerwy. Akcja ta nie była by możliwa bez pomocy Rady Rodziców, która te zdrowe produkty zakupiła.

 

 

logo rak

Priorytetowym zadaniem do realizacji w roku szkolnym 2013/2014 „Szkoły Promującej zdrowie” w naszej szkole jest Kodeks Walki z Rakiem.

 

Na gazetce szkolnej została przygotowana dla naszych uczniów informacja na temat profilaktyki tej choroby. Ponadto uczniowie zapoznali się z kodeksem walki z chorobami.

 

Podczas lekcji wychowawczych nauczyciele będą omawiali z uczniami komiks, który został przygotowanych specjalnie dla nich w ramach programu Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem.

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu146
Wizyt w miesiącu744
Łącznie wizyt47794

VCNT - Visitorcounter