Szkolny Klub Wolontariatu
poniedziałek, 21 maja 2018 22:14

galeriaPiknik Żonkilowy

19 maja w Dziennym Domu Opieki Medycznej w Orzechówce odbył się Piknik Żonkilowy organizowany przez fundację Dar-Med. Celem pikniku była promocja opieki hospicyjnej. Tak jak i w ubiegłych latach, tak i w tym roku nasi wolontariusze wzięli w pikniku udział. Naszym zadaniem było zorganizowanie animacji w strefie dla dzieci. Uczennice wzorowo wywiązały się ze swojego zadania. Działania nasze wsparła absolwentka gimnazjum Monika Bartkowska.

niedziela, 14 czerwca 2015 21:25

galeriaMarsz Żonkilowy w Sanoku

14 czerwca odbył  sie  pierwszy raz w Sanoku Marsz Żonkilowy, którego celem było propagowanie idei  opieki hospicjalnej.   Nasze wolontariuszki  przyłączyły  się do tej akcji. Swój start żonkilowy rozpoczęłyśmy  z rynku poprzez ulicę Mickiewicza, Białogóra,  dotarłyśmy do mety czyli Skansenu. Tam czekał już na nas pan Piksel z telewizji ABC zapraszając uczestników do zaprezentowania się. Wolontariuszki przedstawiły dwa tańce.

niedziela, 07 czerwca 2015 20:36

W sobotę 6 czerwca grupa wolontariuszy udała się z wizytą do Fundacji Drzewo Życia w Malawie. Jest to ośrodek dla osób chorych na anoreksję i bulimię. Aktualnie przebywa tam cztery dziewczyny. Są to rówieśniczki naszych wolontariuszy. Pacjentki ośrodka opowiadały o przyczynach zapadnięcia na te choroby, o skutkach, powikłaniach, a także o nadziei wyjścia z tej choroby. Odbywają tam sześciotygodniowy turnus, którego celem jest wzmocnienie psychiczne pacjentek, a także nauka jedzenia.

Uwieńczeniem wizyty był wspólny spacer wokół ośrodka. Otrzymałyśmy zaproszenie na kolejne odwiedziny, ponieważ była to obopólna korzyść zarówno dla naszych wolontariuszy jak i dla pacjentek, którym bardzo brakowało kontaktu podczas pobytu w ośrodku z rówieśnikami.

Mecz charytatywny
wtorek, 24 marca 2015 05:46

W ostatnią sobotę odbył się mecz charytatywny, pomiędzy VIP-ami sanockimi, a znanymi osobami z telewizji polskiej. Celem meczu była zbiórka funduszy na operację dla Wiktorka Wojnarowskiego.

Tuż przed rozpoczęciem, wszyscy kibice mogli miło spędzić czas ze swoimi pociechami w strefie dla dzieci. Tam wolontariusze z naszymi uczennicami Magdaleną Kobrzyńską i Oliwią Przystasz na czele, prowadziły różne zabawy i przygotowały niezwykłe atrakcje typu: malowanie twarzy, dmuchanie balonów, oraz zabawę z żywą maskotką. Ponadto wolontariuszki kwestowały do puszek dla Fundacji Czas Nadziei w trakcie całego meczu. Po zakończeniu zbiórki wszyscy mieli okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć ze znanymi z telewizji polskiej osobami.

Kwesta - 23 finał WOŚP
wtorek, 13 stycznia 2015 20:00

W niedzielę 11 stycznia wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu kwestowali podczas 23 finału WOŚP. Hasłem tegorocznej Orkiestry była pomoc dla dzieci oraz seniorów. Nasze kwestowanie objęło okolice szkoły. Część uczniów udała się również do pobliskich Kościołów w Dębnej i Mrzygłodzie.  Puszki zapełniały się bardzo szybko, mieszkańcy przyjęli kwestujących z ogromnym sercem. Po zakończonej kweście udaliśmy się do Sztabu WOŚP w Krośnie, aby oddać puszki.

Nagranie płyty z kolędami
niedziela, 04 stycznia 2015 22:31

W dniu 19 grudnia, wolontariusze odwiedzili podopiecznych poradni logopedycznej, funkcjonującej przy hospicjum domowym DAR-Med. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od robienia kartek świątecznych dla chorych dzieci. Mieliśmy okazję zobaczyć krótką prezentację na temat hospicjum domowego i fundacji. Mogliśmy poznać historię wielu cierpiących dzieci, o których opowiadała pielęgniarka hospicyjna.  Następnie uczniowie pomagali w rozdawaniu prezentów św. Mikołajowi. Wolontariuszki uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach przygotowanych dla dzieci.

Kolejnym punktem naszej podróży było odwiedzenie studia nagrań,  którym uczennice nagrywały płytę charytatywną z kolędami. Wolontariuszki nagrały 6 pięknych kolęd, które będziemy mieli okazję posłuchać.

Odwiedziny pacjentów domowego hospicjum
niedziela, 14 grudnia 2014 16:04

W środę odwiedziliśmy pacjentów hospicjum domowego Dar-Med. Nasze uczennice wręczyły przygotowane wcześniej prezenty od Mikołaja. Próbowały nawiązać kontakt z chorymi dziećmi, rozmawiały z rodzicami oraz młodszym rodzeństwem pacjentów. Spotkanie z podopiecznymi hospicjum było ogromnym przeżyciem dla wolontariuszy.

niedziela, 07 grudnia 2014 18:20

6 grudnia wolontariuszki, w przebraniu aniołków odwiedziły dzieci w Ośrodku Rozwoju. Dzieci oczekiwały na przybycie św. Mikołaja, a nasze uczennice umilały im to oczekiwanie, poprzez wspólne śpiewanie piosenek. Radości nie było końca przy odpakowywaniu prezentów.

wtorek, 18 listopada 2014 20:36

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»