Klub Szkół UNICEF

certyfikat KOLORY 2015

Wszystkie Kolory Świata

Zakończyliśmy realizację projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.

Uczniowie przygotowali 15 szmacianych laleczek, pochodzących z najdalszych zakątków świata. Nie zabrakło również przedstawicieli Polski np. Roberta Lewandowskiego czy Maryli Rodowicz.

Ze sprzedaży lalek podczas zebrania z rodzicami (29 stycznia) zebraliśmy ze łącznie kwotę 350 złotych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu serdecznie dziękujemy.

plakat konwencja

dyplom 2013-14

gazetka

Wszystkie Kolory Świata

Po raz drugi przyłączyliśmy się do projektu UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”.

Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka powodująca odwodnienie organizmu. Szczepienie to najbardziej skuteczny i najtańszy sposób walki z wieloma chorobami. To także najprostsza metoda, by ratować życie dzieci na wielką skalę. Niestety w niemal 1/3 przypadków przyczyną śmierci dzieci poniżej 5. roku życia są choroby, którym możemy zapobiegać poprzez szczepienia. Sudan Południowy jest jednym z krajów, w których wciąż umierają dzieci.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Pragniemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem projektu jest:

• kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury
  • pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

W ramach działalności w Klubie Szkół UNICEF nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Gwiazdka dla Afryki”.

Akcja ta jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Sierra Leone. Naszym celem jest uświadomienie uczniom, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy krajów rozwijających, jak ważne jest zagwarantowanie im warunków do prawidłowego rozwoju, a także zwrócenie uwagi na to, co możemy zrobić, by zmienić tę sytuację.

W czasie trwania akcji uczniowie będą przygotowywać symboliczne prezenty dla maluchów z Sierra Leone. W wykonanych pudełeczkach owiniętych wstążeczką dzieci umieszczą symboliczne szczepionki, które chciałyby przekazać dzieciom w Afryce. Ile szczepionek bądź zestawów znajdzie się w pudełeczku, zależy wyłącznie od ofiarodawcy, a więc ucznia. Im bogatszy ma być prezent, tym paczka symbolizująca tę pomoc może być większa. Koszt jednej szczepionki jest niewielki, a nawet najdrobniejszy prezent może dokonać wielkiej rzeczy – uratować życie dziecka! Wszystkie przygotowane przez dzieci i młodzież prezenty zostaną wystawione podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy. Każdy z zaproszonych do szkoły gości będzie mógł wesprzeć działania pomocowe przekazując darowiznę w formie równowartości wybranego przez siebie prezentu. Dzięki temu wszystkie „prezenty”, które wybiorą Darczyńcy trafią do dzieci w Sierra Leone.

Integralnym elementem akcji jest konkurs na projekt najbardziej oryginalnej kartki pocztowej przygotowanej przez dzieci w Polsce dla dzieci w Sierra Leone. Najciekawsze kartki, wykonane dowolną techniką plastyczną, wraz z życzeniami skierowanymi do dzieci w Afryce, zostaną wydane przez UNICEF w formie pamiątkowego albumu.

«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»