galeriaPoznaliśmy niezwykłe światy...

10 maja odbył się w naszej szkole XII Konkurs Czytelniczy – Niezwykłe światy, w którym wzięło udział 20 zespołów z 10 szkół, w sumie 49 uczniów. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z treścią lektur, rozpoznawali bohaterów po opisie, tworzyli reklamę fantastycznej krainy, rozpoznawali motywy wędrowne oraz opowiadali dalszy ciąg historii. Znakomicie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, wygrywając w obu kategoriach wiekowych, w młodszej pierwsze miejsce zdobyli: Wiktor Kapcio, Kacper Lisowski i Jakub Patulak, w starszej: Michalina Lewicka i Zofia Leszczyk. Na II miejscu uplasowały się zespoły z SP nr 6 oraz SP w Strachocinie, na III miejscu z SP w Pakoszówce i drugi zespół z SP w Strachocinie. Laureatom nagrody i dyplomy wręczyła pani Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok, której serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla zwycięzców oraz upominków dla wszystkich uczestników konkursu.

- Cieszymy się, że tak wielu młodych ludzi sięga po wartościową lekturę. Powieści fantasy, przenosząc nas do niezwykłego świata, opowiadają jednocześnie o naszym świecie i naszych problemach, mówią o najwyższych wartościach: przyjaźni, miłości, wolności, poświęceniu – zauważają organizatorki konkursu, panie Joanna Lewicka i Bożena Zarzyka. - Dziękujemy wszystkim nauczycielom za motywowanie dzieci i młodzieży do czytania oraz za pomoc w ocenianiu zadań konkursowych. Serdeczne podziękowania kierujemy również do pani Joanny Kijowskiej i Aleksandry Karmelity z Miejskiej Biblioteki Publicznej, za pracę w jury.

 

galeriaXI Konkurs Czytelniczy

10 maja odbył się XI Konkurs Czytelniczy, tym razem poświęcony serii książek „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” R. Riordana. Wśród 40 uczestników reprezentujących 12 szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy i miasta Sanok, znaleźli się prawdziwi miłośnicy herosów, o czym świadczy wysoki i bardzo wyrównany poziom konkursu. W drugim etapie aż 3 zespoły z gimnazjów zdobyły maksymalną ilość punktów, zapewniając sobie I miejsce! Były to: K. Sworst i Z. Zarzyka z Gimnazjum nr 2, M. Lewicka i Z. Leszczyk z Gimnazjum w Trepczy oraz K. Karczyńska i Z. Filipowicz z Gimnazjum nr 4. Na 2 i 3 miejscu uplasowali się reprezentanci Gimnazjum nr 3.

W kategorii szkół podstawowych na najwyższym miejscu podium stanęli chłopcy z naszej szkoły: M. Bartkowski, W. Kapcio i K. Lisowski, na drugim miejscu zespół z Kostarowiec, natomiast na trzecim reprezentanci SP nr 2.

Choć nie zabrakło emocji związanych z pytaniami, konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze, a nagrodzeni dyplomami i książkami uczestnicy, już pytali o lektury do następnej edycji, co bardzo cieszy organizatorki konkursu. Panie: Joanna Lewicka i Bożena Zarzyka za główny cel stawiają sobie przecież rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Serdecznie dziękujemy pani A. Hałas - Wójt Gminy Sanok, za sponsorowanie naszego konkursu, paniom Annie Cybulskiej i Elżbiecie Ciupak z MBP za pomoc w ocenianiu, a także wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do międzyszkolnej rywalizacji.

 

X Konkurs Czytelniczy
1

18 maja odbył się w naszej szkole X Konkurs Czytelniczy organizowany przez polonistki: p. Joannę Lewicką oraz p. Bożenę Zarzykę. W tym roku uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania związane z cyklem „Opowieści z Narnii”. Celem konkursu jest popularyzowanie wartościowej literatury dla dzieci i młodzieży, kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, doskonalenie umiejętności wypowiadania się na temat przeczytanych lektur oraz dostrzegania nawiązań mitologicznych i biblijnych w literaturze fantastycznej.

Dziesiąta edycja naszego konkursu zgromadziła rekordową liczbę uczestników, zgłoszono 56 osób, tj. 22 zespoły z 13 szkół z terenu miasta i Gminy Sanok. Cieszy nas, że mimo niepokojących statystyk dotyczących czytelnictwa, tak wiele młodych osób czyta książki spoza kanonu obowiązkowych lektur, i to czyta wnikliwie, o czym świadczy wysoki i bardzo wyrównany poziom konkursu, w czasie którego o uzyskaniu kolejnych miejsc na podium decydowały pojedyncze punkty. Oto wyniki:

I miejsce – SP w Kostarowach: Justyna Daszyk, Agata Mielecka, Krzysztof Dąbrowski,

II miejsce – SP nr 2 w Sanoku: Anna Kucaba, Zofia Grzebieniak, Joanna Strzyżowska,

III miejsce – SP w Trepczy: Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk, Weronika Kłos;

I miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Konstancja Michalak, Karolina Cielemęcka,

II miejsce – Gimnazjum nr 4 w Sanoku: Anna Wal, Eden Dejena,

III miejsce – Gimnazjum w Strachocinie: Zuzanna Brodzika, Dominika Pająk.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, książki z literatury młodzieżowej oraz inne atrakcyjne nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy – drobne upominki. Sponsorem nagród w konkursie był PBS w Sanoku, którego dyrektorowi, Panu Januszowi Wojtasowi, serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie. Słodki poczęstunek i soczki dla uczestników ufundowała Piekarnia PSS oraz Rada Rodziców.

 

galeriaKonkurs czytelniczy „Jeżycjada”
M. Musierowicz

W tegorocznej, IX edycji konkursu udział wzięło trzynaście trzyosobowych zespołów uczniowskich ze szkół podstawowych i gimnazjów nie tylko z gminy, ale i miasta Sanoka. Tak duże zainteresowanie konkursem jest dowodem na to, że uczniowie chcą i lubią czytać książki.

Tradycyjnie konkurs odbył się w dwóch etapach: najpierw zespoły rozwiązywały test pisemny dotyczący dziewięciu książek z serii „Jeżycjada”, który wyłonił po 4 zespoły ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Następnie w drugim, ustnym etapie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści książek, rozpoznawali bohaterów itp.

Po zaciętej rywalizacji ostatecznie I miejsce w kategorii SP zajął zespół z Trepczy w składzie: Michalina Lewicka, Zofia Leszczyk, Julia Lewicka, wyprzedzając jedynie jednym punktem zespół z Kostarowiec, który uplasował się na II miejscu. Kolejne III miejsce zajął drugi zespół z Kostarowiec, który również zwyciężył jednym punktem z SP nr 1 w Sanoku.

W kategorii Gimnazjum zdecydowaną przewagę miał zespół z Trepczy w składzie: Monika Kramarczyk, Pola Lewicka z kl. 3 oraz Agata Czebieniak z kl. 2 zajmując miejsce I, na miejscu II uplasował się zespół z Niebieszczan, któremu ustąpił jednym punktem zespół z Trepczy w składzie: Magdalena Kobrzyńska z kl. 3, Katarzyna Gierlicka, Martyna Kołcz z kl. 1.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe zakupione, dzięki wsparciu Banku PBS w Sanoku, przez organizatorki konkursu: p. Bożenę Zarzykę i panią Joannę Lewicką, natomiast pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe przekazane przez panią Wójt Gminy Sanok Annę Hałas. Słodki poczęstunek był możliwy dzięki Piekarni „Jubilatka” PSS Sanok.

Wszystkim sponsorom dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok.

 

Konkurs Czytelniczy „Niezwykłe światy”

 

16 maja w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Czytelniczy organizowany przez panie Joannę Lewicką i Bożenę Zarzykę. W tym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy powieści różnych autorów, a nie cykl powieściowy. Elementem łączącym wybrane utwory jest przeniesienie bohatera i czytelnika do niezwykłego świata.

Do międzyszkolnej rywalizacji zgłosiło się 9 zespołów ze szkół podstawowych oraz 4 drużyny z gimnazjów naszej gminy. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu pisali test, natomiast w drugim – rozwiązywali różnorodne zadania, zarówno w formie pisemnej (np. reklama krainy) jak i ustnej (np. dopowiadanie zakończenia jakiejś przygody).     

Wśród szkół podstawowych na I miejscu znalazł się zespół z Niebieszczan, na II – z Kostarowiec, na III – druga drużyna z Niebieszczan. Wśród gimnazjalistów zwyciężyli uczniowie z Trepczy, na II miejscu uplasował się zespół z Gim. Niebieszczany, na III – druga drużyna z Trepczy.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się oczywiście książki. Również pozostali uczestnicy konkursu dostali drobne upominki. Sponsorem nagród był tradycyjnie już PBS w Sanoku, którego dyrektorowi bardzo dziękujemy za wspieranie inicjatywy służącej upowszechnianiu czytelnictwa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu. galeria

И "Немецкий язык. Справочник по глаголам"конечно, ее прямо-таки нечеловеческий ум.

Я и сам не "Языческие свадьбы славян"понимаю, как "Упрости себе жизнь. Как навести порядок на работе и дома"это сделано.

Никаких вечеринок с чопорными "Косметология"английскими леди.

Благодаря Синанджу он отлажен, "Маленькая книга хороших советов для личностных достижений"как мотор гоночного автомобиля, и "Oxford Russian Minidictionary"недоброкачественные добавки к топливу могут "Наемный убийца"нарушить его бесперебойную работу.

Это происходило не из-за недостатка "Самопознание. Русская идея"злой воли "Введение в математический анализ"в этом нельзя было упрекнуть ни отставного капитана, "Наследник встал рано и за уроки сел… Как учили и учились в XVIII веке"ни многих из присутствующих.

когда смерть говорит, все ее слушают.

Аврора осторожно подошла к ней, как будто с каким-то тайным намерением.

Напротив, я знал, что внушаю ему страх.

Теперь Томпсон изменил свой тон он говорил елейно и вкрадчиво.

На минуту я потерял власть над собой, я не мог оторвать взгляда от нее и весь отдался своему чувству.

Вместо обычной мессы фельдкурат раскрыл в требнике рождественскую мессу и начал служить ее к вящему удовольствию публики.

Я заподозрил что-то неладное и пошел через поле.

Билли "песня снегопад скачать" мог почувствовать его энергию, когда они бесшумно "радио на рабочий стол скачать" шли по залу.

Насколько мне известно, раньше "самая красивая скачать" такого не бывало.

Я был уверен, что мне "таинственный остров скачать аудиокнигу" еще не раз придется столкнуться с "скачать трофим одноклассники" ним или с его коллегами.

Да, этот Фауст большой упрямец.

На "бесплатные фильмы скачать для мегалайнеров" улицах, обычно тихих и сонных, "терри пратчетт скачать книгу" сейчас было полно народу.

Когда он упал лицом к свету, Гарден увидел, что челюсть старика и часть горла вырваны.

Тут важно и качество, и "Тот самый Янковский" количество.

Она была слишком длинна, чтобы приводить ее во всех подробностях.

Если нам "Единый государственный экзамен" придется устранить президента, я бы хотел, "ЯПМ Страны и континенты. Африка Северная Америка…" чтобы вы удалились и забрали с "Закон РФ О средствах массовой информации №2124-1" собой Римо.

Понимаете, это все следовало из того, что вы "Мальчики и девочки учатся по-разному" там говорили по телефону.

Но если следовать тому, как вы начертили, то нашими позициями мы заехали бы "Мифология Энциклопедия" за линию противника и стали бы "Сатан Автобиография рассказанная Йегуде Бергу..." своими окопами перпендикулярно к неприятелю.

Последовавшая затем "Критика 40-х годов 19 века" смерть одного из моих товарищей по путешествию, и притом "Винни играет в прятки Винни и его друзья" самого близкого друга, какого я когда-либо имел, также набросила свою "Школьный словарь антонимов" тень на воспоминания, которые, не будь они омрачены этими событиями, были бы весьма отрадны.

 
«pierwszapoprzednia12następnaostatnia»

Strona 1 z 2
Copyright © 2019 . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Joomla themes, business website hosting.

 

godlo polski.svg

 

ul. Sanocka 16, 38-500 Sanok

tel. (13) 46 44 551

e-mail - szptrepcza@poczta.fm

puchatek

szlachetna paczka

kouj wf z klasa

logo-cyfrowobezpieczniplSzachu w szkolelogo mm

 

program owoce w szkole

licencja VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka szkola w ruchu

radosnaszkola

pierwszeuczniowskiedoswiadczenia


 

 

 

 

origami1

licznik odwiedzin

Wizyt w tygodniu3
Wizyt w miesiącu387
Łącznie wizyt54842

VCNT - Visitorcounter